A ​kék hálószoba 35 csillagozás

Rosamunde Pilcher: A kék hálószoba Rosamunde Pilcher: A kék hálószoba

Születés, halál, megbékélés… Mint Rosamunde Pilcher minden regénye, ennek a kötetnek tizenhárom elbeszélése is ezeket az örök emberi témákat variálja. Mindegyik elbeszélés valóságos kis regény – Pilcher csodálatos természetleírásainak keretében, akár a szívének annyira kedves cornwalli táj sziklás partját, tengermormolását idézi fel, akár Skócia zord hegyei közé viszi el hőseit és az olvasót. Gyerekek, öregek, küszködő fiatal párok népesítik be a kötet lapjait, és a különféle sorsok egységes olvasattá állnak össze – egy minden emberit megértő, megbocsátó nagyasszony lenyűgöző írásművészettel megalkotott lapjain.

Eredeti cím: The Blue Bedroom and Other Stories

Eredeti megjelenés éve: 1985

Ulpius-ház, Budapest, 2009
358 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632543062 · Fordította: Borbás Mária
Magyar Könyvklub, Budapest, 1999
230 oldal · ISBN: 9635488742 · Fordította: Borbás Mária

nagy_anikó>!

Ritkán olvasok elbeszéléseket.
Ezek a rövid kis történetek, ritkán tudnak lekötni.
Nos Rosamunde Pilchernek ez mégis sikerült. Tizenhárom történet 350 oldalon.
Skócia, a természet, az emberek szeretete árad minden sorból. Történetek a mindennapi életből, engem elvarázsoltak.

l2njpx>!
Rosamunde Pilcher: A kék hálószoba

100 szor biztosan olvastam már. Imádom ezeket a történeteket. Nekem ezek egy bögre 1 perces kakaó, egy tökéletesen kényelmes kardigán, puha takaró, ropogó hó, mézszín őszi nap, vajas pirítós. Otthon, meleg, tökéletes.

szakcsgab>!
Rosamunde Pilcher: A kék hálószoba

Ez volt az első könyvem az írónőtől, és nagy rajongójává váltam. Szerettem ezeket a történeteket.

ribizlii>!
Rosamunde Pilcher: A kék hálószoba

Apró mozzanatok a hétköznapi életből szívmelengetően tálalva, úgy hogy szebbnek, békésebben látjuk tőle az életet. Kicsit olyan túl szép, hogy igaz legyen. Könnyed kikapcsoldásra megfelel.

Honey_Fly P>!
Rosamunde Pilcher: A kék hálószoba

Aki nem volt még soha Cornwallban, Rosamunde Picher könyveitől garantáltan erőteljes vágyat érez majd a látogatásra. És ugyanez igaz Skóciára is.

adriana23>!
Rosamunde Pilcher: A kék hálószoba

Több rövid kis aranyos történet szerepel a könyvben. Könnyű,nyári olvasmány, emlékszem én a strandon olvastam és két csobbanás között merültem el egy részben.

horoszpalagota>!
Rosamunde Pilcher: A kék hálószoba

Aranyos történetek voltak, de nem tudott a könyv igazából lekötni. Talán az volt a gondom vele, hogy mindegyik a lehető legjobban végződött. Nem éltem át igazán a történetek izgalmát. De azért tetszett …. bár az irónő más könyveibe nem fogok bele.

Renee>!
Rosamunde Pilcher: A kék hálószoba

A szívemhez annyira közel álló és ismert angol vidékeken barangoltam, míg olvastam, szinte éreztem a nyári szellőt és a napsütést, hallottam az emberek angol mondatait és ott voltam köztük. Minden novella után elgondolkoztam kicsit, visszatértem a helyszínre, és csak azután olvastam a következőt. Csodálatos volt:)

csuriburi>!
Rosamunde Pilcher: A kék hálószoba

Egyszer el lehet olvasni.
A harmadik történet után kissé unalmassá vált a szörnyű Londonból vidékre kiköltöző család alaphelyzete és egyik történet sem ragadott meg különösebben, mindegyik kellemesen kiszámítható volt.