Mártír (John Shakespeare 1.) 43 csillagozás

Rory Clements: Mártír

1587-ben ​I. Erzsébet birodalmában zűrzavar uralkodik. Csak idő kérdése, hogy a spanyolok mikor állnak bosszút és Stuart Mária fejét is bármikor lecsaphatja a hóhér. A viharos események középpontjában John Shakespeare áll, Erzsébet kémszolgálatának fő hírszerzője, aki tudomást szerez róla, hogy merénylet készül Francis Drake, az angol „tengeri sárkány” ellen, aki rettegett hajóhadával együtt a kikötőben tartózkodik. Ha Drake meghal, Angliának vége: a spanyolok lerohanják. A pletykáktól terhes Londonban dolgozó Shakespeare nem könnyen igazodik ki a nyomok között. Aztán egy zugnyomdában megtalálják egy fiatal arisztokrata nő megcsonkított holttestét, Shakespeare pedig tudja, hogy olyan politikai darázsfészekbe nyúlt, ami vele is végezhet, ha nem vigyáz. A királyi udvar fenséges és szövevényes pompájától Őfelsége flottájának kecses vitorlásán át a Southwark buja bordélyaiig Shakespeare sok helyen megfordul, és kénytelen belátni, hogy a látszat gyakran csak látszat, mögötte a valóság… (tovább)

Agave Könyvek, Budapest, 2010
372 oldal · ISBN: 9789639868717 · Fordította: Török Krisztina

Nóra_Alpekné_Barna P>!
Rory Clements: Mártír

Izgalmas történet a Szűz Királynő korabeli Angliából. Szerettem a főhőst és Csavartláb Coopert, tetszett a történet fő sodra, ennek ellenére úgy érzem, lehetett volna rövidebb. Sok mellékszálat éreztem feleslegesnek, emiatt lassabban haladtam vele, mint szerettem volna. De kész vagyok a folytatásra, még több kalandra Mr. Shakespeare-rel !

katacita I>!
Rory Clements: Mártír

picit körülményes stílusban megírt igényes középkori krimi, több szállal, jó sok szereplővel, és a könyv segítségével mi meg szépen elmerülhetünk a 16. századi Anglia mindennapi mocskában.

JoPiTi>!
Rory Clements: Mártír

Alapvetően szeretem a történelmi krimiket, de ebből valami hiányzott. Könnyen olvasható, de annyira nem kötött le. Kicsit zavarosnak éreztem a történetet is és a szereplők közül igazán senki sem fogott meg. Nem hiszem, hogy a sorozat további köteteit olvasni fogom.

kvzs P>!
Rory Clements: Mártír

Hát izé… Olyan érzésem van , mintha a könyv (író) nem tudta volna eldönteni, hogy mi akar lenni nagy korában… Van benne krimi, romantika, történelem, de eléggé elnagyoltan összevarrva. Sokszor döcögött a történet, nem simultak szépen egymásba/egymás mellé a szálak, és ez a könyv élvezhetőségét alaposan lerontotta. Ha kicsit kevesebbet próbált volna az író belezsúfolni, vagy egy szerkesztő meghúzta volna a kilógó részeket, sokkal pörgősebb, olvashatóbb lett volna a könyv.

Mirelle>!
Rory Clements: Mártír

Sansomnál szószátyárabb, kevésbe feszes és egyenletes, de kellemes olvasmány.

Miestas>!
Rory Clements: Mártír

A Mártírban meg van minden ami egy szórakoztató és izgalmas történethez kell, nem terheli az olvasót a száraz történelmi adatokkal, ugyanakkor képzeletben eljuttatja a XVI.sz -i Angliába, annak is a legaljára, a bűnözők, prostik, kéjgyilkosok táborába.

John Shakespeare sorozat · Összehasonlítás