Botrány ​a suliban 25 csillagozás

Rónaszegi Miklós: Botrány a suliban Rónaszegi Miklós: Botrány a suliban

Nincsen olyan suli, amelyben időről időre ki ne törne valamilyen botrány. Gondoskodik arról a diáknép! Hanem ami ebben az iskolában történt, ahhoz már köze van a tudománynak… sőt a fantasztikumnak is! Mert mi lenne akkor, hogyha… de csitt, egy szót se arról, hogyan követik egymást az események ebben a mulatságos és nagyon izgalmas könyvben! Mégis elárulhatjuk: szerzője régi barátotok, nagy indiánregények, kalandos történelmi históriák, fantasztikus történetek szerzője, aki arról nevezetes, hogy sosem hagyja cserben olvasóit. No lám, most is arról álmodozik, amiről a legtöbb kisdiák. De jó is volna a más bőrébe bújni… főképpen a feleltetés perceiben. Nem is csoda aztán, hogyha a suliban – kitör a botrány.

Eredeti megjelenés éve: 1987

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Lufi könyvek / Zeppelin könyvek Unió

Unió, 1992
Móra, Budapest, 1987
100 oldal · ISBN: 9631153509 · Illusztrálta: Kós Péter

atomarcú P>!
Rónaszegi Miklós: Botrány a suliban

Elképesztő, hogy a szerző közel járt a 60-hoz, amikor ez a könyve megjelent. Az egész olyan hiperaktív, hogy egy sokkal fiatalabb író művének tűnik. Nincs egy perc szünet, csak rohanás előre, amikor egy percre megáll a cselekmény, azonnal átváltunk egy másik történetszálra, ahol épp maximális fordulatszámmal robogunk megint tovább. Persze a nagy száguldásban elmaradnak, elvesznek dolgok időnként, a befejezés is mintha kicsit össze lenne csapva, de erre olvasás közben nem jön rá az ember, mert nem ér rá. Pörögnek az oldalak, pillanatok alatt le lehet darálni ezt a rövid sztorit. És igazi élmény.

pasztornenagyeva>!
Rónaszegi Miklós: Botrány a suliban

Ez a kis fantasztikus történet, amely egy rokontól kapott órával indul. Mit tesz akkor egy gyermek, ha azt mondják neki, hogy ne nyomj meg az órán egyszerre két gombot-hát persze, hogy megnyomja. Nem tudja megmondani senki, hogy ez mivel jár. Hát most az iskolában mindenki megtudja. Még szerencse, hogy így alakult, mert minden szereplő, legyen az tanár,diák, igazgató-mindenki megtapasztalja, hogy milyen az, ha a másik bőrébe bújik.A tanároknak sem kellene elfelejteni, hogy hajdan ők is voltak diákok, és ugyanúgy féltek a tanáruktól, a feleltetéstől.

nettikeee P>!
Rónaszegi Miklós: Botrány a suliban

Kiskoromban is olvastam párszor, de egy könyvgyűjtés alkalmával újra a kezembe került. Szabad polcot csináltunk a suliban, és oda vittem be. Egy barátnőm el is olvasta (épp egy versenyre várt, és röpke egy óra alatt a végére ért), és belededikálta a véleményét. Na, azon felbuzdulva, mikor hazaért hozzám a könyv, nekiestem, és újra végigröhögtem az egészet. :)

XX73>!
Rónaszegi Miklós: Botrány a suliban

Soha, de soha ne nézz be a hetedik szobába! Soha, de soha ne nyomj meg egyszerre két gombot a kvarcórán!!

Mert ki tudja, mi történik.

Ifjú főhősünk kap egy nagyon különleges kvarcórát a világcsavargó rokontól, és mellé egy intelmet: soha nem szabad egyszerre két gombot megnyomni az oldalán! (Jól emlékszem, hogy akkor a beállítás funkció ugrott elő; és törlődött minden: pontos időtől kezdve a beállított ébresztésig?)

No, ennél a Különleges Kvarc Karóránál nem ez történt. A tulajdonos egy kövér matek egyes után bebambult, és véletlenül? megnyomott két gombot egyszerre. Ennek következtében a hőn utált Epehólyag tanár úr törlődött. Vagy mit is mondok?! Mi történt itt?!!

Szeretnéd tudni, ugye? Hát akkor olvasd el a könyvet. Ez egy bájos retro ifjúsági történet!

Kicsit talán fantasztikus, de hát mégis a nyolcvanas években járunk már, csak egy apró ugrásra az okostelefonoktól…

Lahara IP>!
Rónaszegi Miklós: Botrány a suliban

Elmegy. Lehet, hogy ha gyerekként olvasom, tetszett volna, mert szerettem a testcserélős sztorikat. De így most csak „elmegy”.

JoPiTi>!
Rónaszegi Miklós: Botrány a suliban

Valahogy ez a könyv gyerek koromban kimaradt, most viszont nagyon élveztem. A történet közepére azért már elvesztettem a fonalat és a végét kicsit összecsapottnak éreztem.

atomarcú P>!

Ez az udvar nem volt se nagy, se kicsiny.
Amolyan közepes.
Akárcsak a Misi bizonyítványa.