Hány ​éves a kapitány? 3 csillagozás

Róka Sándor: Hány éves a kapitány? Róka Sándor: Hány éves a kapitány?

Te vezeted az utasszállító repülőt. Budapesten felszáll 11 utas. Bécsben leszáll 5 és felszáll 9. Párizsban 1 kivételével mindenki leszáll. Hány éves a kapitány? A hajóhosszt méterekben mérték, és a mérőszám egész szám!… Közel 600 jobbnál jobb feladat várja e könyvben a gondolkodni szerető gyerekeket. Róka Sándor a 10–14 éveseknek szóló Abacus c. matematikai lapok alapítója, és éveken át szerkesztője. Szakkört vezet gyerekeknek, és a szakköri munkához kapcsolódóan már több könyve megjelent. A könyv borítója Réber László grafikájának felhasználásával készült.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: A logika világa Typotex

Typotex, Budapest, 2007
Typotex, Budapest, 2007
Typotex, Budapest, 2006

PogiB P>!
Róka Sándor: Hány éves a kapitány?

Rengeteg feladatot tartalmaz, ezért nagyon könnyű megunni vagy elhitetni magunkkal, hogy sosem fogunk a végére érni. Ráadásul elég lelombozó élmény egy elvileg alsósoknak szánt feladaton napokig gondolkodni, de nem baj, kell ez néha az egónak. Érdemes bejelölgetni, hogy mit sikerült megoldani, így az éppen nehéznek tűnő feladatokhoz később könnyedén vissza lehet térni. A feladatok mellett van pár néhány oldalas történet, ezek is tetszettek, tényleg pihentető volt olvasni őket.
A kedvenc feladatok azok voltak, amiket könnyen meg lehetett jegyezni és akár útközben is lehetett rajta gondolkodni. Jó pár ilyet tartalmaz a könyv,
A fél csillagot azért vontam le, mert volt néhány feladat, amit elírtak és így persze nem lehetett megcsinálni. Nagyon nem vicces napokig vagy hetekig ülni egy ilyen felett, majd szégyenkezve megnézni a megoldást, hogy aztán azt lássuk, nem is egy gyufaszálat kell áthelyezni, hanem kettőt.

Szabó_Judit_21>!
Róka Sándor: Hány éves a kapitány?

Évek óta nem olvastam ilyen jó ,szórakoztató, hasznos könyvet.
Gratuláluk!

Angele>!
Róka Sándor: Hány éves a kapitány?

Nagyon jó matematika logikai feladatok mondjuk második osztálytól, zseniknek első. Kende nagyon jól szórakozik rajta.

Győrffy Magdolna – Nagy Gergely Gábor – Szakolczai Katalin – Szilágyi Sándor: Logika – matematika 6-10 éves gyerekek és szüleik számára
Hortobágyi László: Szudoku 2
Urbán János: Matematikai logika
Obádovics J. Gyula: Matematika
Kosztolányi József – Kovács István – Pintér Klára – Urbán János – Vincze István: Sokszínű Matematika 10
Grätzer József: Új SICC
Kosztolányi József – Kovács István – Pintér Klára – Urbán János – Vincze István: Sokszínű Matematika 12
Lukács Ernőné – Rábai Imre: Feladatok és megoldások
Szendrei Ágnes: Diszkrét matematika