Halálos ​kockázat 140 csillagozás

Robin Cook: Halálos kockázat Robin Cook: Halálos kockázat Robin Cook: Halálos kockázat Robin Cook: Halálos kockázat Robin Cook: Halálos kockázat

Dr. Edward Amstrong a nagyreményű, fiatal agykutató egy véletlen folytán milliárdokat érő molekulát fedez föl, egy új alkaloidot, a XXI. század ideggyógyszerének alapanyagát. A véletlen: a gyönyörű Kimberly Stewart, az 1962-es salemi boszorkányperek egyik áldozatának, Elizabeth Stewartnak a leszármazottja. Ő örökölte az ódon házat, ahol Elizabeth lakott, és ahol Edwarddal rábukkannak az új szer alapanyagára. Miközben Kimberly szinte megszállottként mindent meg akar tudni a tragikus sorsú Elizabeth-ről, Edward a kecsegtető milliárdok reményében úgy dönt, hogy először saját magán próbálja ki az új gyógyszert…Robin Cook mesterien vezeti el a tizenhetedik századi tömeghisztéria történetének szálait az új gyógyszer létrejöttének lenyűgözően izgalmas történetéhez. És eközben Salemben most, háromszázhat év múltán újra elszabadulni látszik a pokol…

Eredeti megjelenés éve: 1996

494 oldal · puhatáblás · ISBN: 9636351627 · Fordította: Morcsányi Géza

Candice Lewis · Edward Armstrong · Eleanor · Kimberly Stewart · Stanton Lewis

MissFortune>!
Robin Cook: Halálos kockázat

Azt hiszem a könyv egyetlen erőssége az, hogy a salemi boszorkányok ügyét belekeverte az író. Jó volt a kutatómunkát végig követni, ahogy Kim egyre több mindent tud meg az őséről, akit a salemi perek során kivégeztek. Ez a történelmi kutatás, illetve a könyv elején található részlet lett a legjobb. Nem sokat tudok ezen boszorkányperekről, de ezt a hiányosságomat pótolni fogom.
Kim nem egy túl szimpatikus karakter. Ugyan a végére sikerült fejlődnie valamennyit, megkedvelnem már nem sikerült. Amennyire az elején szimpatikusnak találtam Edward kedvességét, a könyv további részében nagyon kifordult magából, agyon tudtam volna csapni. Elképesztően idegesített a stílusa, meg az is, hogy Kim mennyire vak mindennel kapcsolatban. Iszonyú bután viselkedett itt már mindenki..
Tulajdonképpen egyetlen szimpatikus szereplőt sem tud felmutatni, mindegyik inkább idegesítő, a halom kémiai magyarázattól pedig kiégett az agyam. Laikusként kb. semmit nem lehetett belőle érteni, már-már teljesen felesleges volt.
A könyv vége számomra nem csattant túl nagyot, a felétől körülbelül sejtettem mi lesz, azonban így is nyújtott valamennyi izgalmat. Apropó izgalmak: ebből a szempontból teljesen külön válik a cselekmény 2 fő szála. A boszis rész izgalmas, érdekfeszítő, addig az új szer kutatása maga a dögunalom. Utóbbi miatt még a cím is találó..:D

Bla IP>!
Robin Cook: Halálos kockázat

Egy nem kifejezetten orvosi krimi, de kicsit mégis – szóval egy a történelembe ágyazott történet a salemi boszokányok történetének egyfajta megoldását kínálva. Nagyon megfogott Kim kutakodása őse, ill. az ellene felhozott bizonyíték után. Élvezetes, olvasmányos, csak ez az újságpapírnál is gyengébb minőségű papírra elkövetett 1995-ös IPC kiadás nem méltó egy könyvhöz, ráadásul egy jó könyvhöz – de Robin Cook hozza régi formáját, amelyet már a Kómától ismerek…

Robin Cook: Halálos kockázat

Robin Cook neve nem volt ismeretlen számomra, mikor ezt a könyvet kézbe vettem, mert édesapám polcán számtalan könyve megtalálható, és mindig csak jókat hallottam a könyveiről. De eddig mégis féltem belekezdeni bármely könyvébe, mert az orvosi krimi, mint műfaj eléggé a komfortzónámon kívül esik. Tudniillik nem jeleskedek túlzottan a természettudományos tantárgyakban, más beállítottságú vagyok, így a biológiai és kémiai dolgoktól nagyon idegenkedek. És hogy akkor miért is olvastam el a Halálos kockázatot? Mert már a fülszöveg elolvasása után tudtam, hogy ez a könyv egy kicsit más, mint a többi Robin Cook könyv, aminek a fülszövegét olvastam. Mert nem csak egy orvosi témát boncolgat, hanem egy olyan kultuszt is, ami nagyon érdekel, ez pedig a boszorkányság, pontosabban a salemi boszorkányügy. Mindig is érdekelt ez a téma, így egyből ráharaptam erre a könyvre. És elmondhatom, hogy a megismerkedésem Robin Cook munkásságával olyan jóra sikerült, hogy biztos, hogy a jövőben fogok még olvasni tőle. Mert imádtam a Halálos kockázatot.

A regény nagy része a salem-i boszorkányperekről szól. Szóval ez egy borzalmas téma, de nagyon sok ember fantáziáját birizgálja, hogy valójában mi állt ennek a tragédiának a hátterében, és hogy igazak voltak-e a vádak, amiket felhoztak a nők ellen. A történet főhőse, Kim rengeteget hallott már erről a témáról, mert az egyik őse, Elizabeth Stewart is a kivégzett boszorkányok között volt. A könyv boszorkányos szála arról szól, hogy Kim kinyomozza, miért titkolózik a családja ezzel az üggyel kapcsolatban és hogy mi történt pontosan Elizabeth-szel. Ez a nyomozás rendkívül izgalmas volt, imádtam az erre vonatkozó részeket, ahogy Kim régi papírokon és feljegyzéseken rágta át magát és szedegette össze a történet apró részleteit. A végkifejlet nagyon megdöbbentő volt, erre abszolút nem gondoltam volna. A történet háromnegyedében szitkozódtam, hogy Cook miért húzza idáig a bizonyíték felfedését, már nagyon kíváncsi voltam rá, de a végére érve örülök, hogy nem árulta el a legelején, mert kellett a teljes megértéshez mindaz a felvezetés, amit adott.

A történet másik szála egy cook-i regényhez hűen tudományos kérdéseket boncolgat. A tudományért hozott áldozatokról és arról szól, hogy hogyan vakíthat el egy korábban szerény tudóst egy hét számjegyű összeg. Remek példázat volt, és hiába egy kukkot sem értettem a tudományos magyarázatokból, nagyon élveztem.

Kimet nagyon megkedveltem a könyv során, nagyon sokat változott és tetszett, amikor félénk lányból magabiztos nővé vált, viszont Edwardot amennyire kedveltem az elején, annyira meggyűlöltem a könyv végére. Végül, úgy gondolom, azt kapta, amit megérdemelt, a társaival együtt.

A történet befejezését álmomban sem találtam volna ki, nagyon ütős lett, és rátette az i-re a pontot. Ez a regény szerintem tökéletes olvasmány mindenkinek, aki még csak most ismerkedik Robin Cook-kal, mert garantálom, hogy ezután még többet akartok majd olvasni tőle.

LuciaBane>!
Robin Cook: Halálos kockázat

Első Cook-könyvem, de meg kell mondanom, hogy nagyon tetszett, picit nehezen indult be, de egy harminc oldal után meg imádtam, az utolsó 150-et pedig majdnem egybe, ha tehetem, egybe olvasom. A karakterek érdekesek, a rejtély remek, a kérdéseit pedig sokáig lehetne boncolgatni. A salemi szál, ami miatt végül ez lett nekem elsőnek ajánlva nagyon tetszett, bár általában szeretem az ilyen nyomozós, lrvelekből kiderülő másodlagos szálakat.

Kim nagyon jól megírt és kicsit már zavaróan könnyen azonosultam vele. A többi szereplő is érdekes.

Szóval izgalmas, érdekfeszítő, biztos olvasok még.

dianna76 P>!
Robin Cook: Halálos kockázat

Mint eddig mindegyik Robin Cook könyv, ez is nagyon tetszett. Magával ragadtak a sorok, nem tudtam letenni a könyvet. A múltban, 1692-ben indul a történet, amikor is Elizabethet felakasztják boszorkányság vádjával. Aztán megérkezünk a jelenbe, és a régi festményről Elizabeth „üzen”, és ezzel megindul a múlt, és a boszorkányság kutatása, melynek kapcsán természetesen érdekes dolgokra derül fény. Nem minden az, aminek látszik.

Szencsike P>!
Robin Cook: Halálos kockázat

Nagyon kellemes meglepetés volt számomra a könyv, több okból is. Cook nagyon jól kezeli a történelmet, érdekes volt a salemi perek ilyen olvasata. Végig izgultam Kimmel a kutatást. Végre kikerült a történet a kórházból, és bepillanthattunk egy kutatás kezdeteibe is. Nagyon sajnálom, hogy így alakult Edward sorsa, nagyon jó embert ismerhettünk meg a személyében. Szerintem aki Cookal barátkozna, az kezdheti ezzel a könyvvel is.

Llorente >!
Robin Cook: Halálos kockázat

Nem vagyok maximálisan elégedett a könyvvel és olvastam már jobb Cook könyvet. Először is nem értettem, és még most se értem, hogy a két főszereplő, hogy a fenébe jött össze, mikor már az első találkozásuknál Edwardot nem Kim érdekelte hanem a salemi boszorkány rejtély. Aztán már a harmadik találkozásuknál KIm megkéri Edwardot, hogy költözzenek össze, gyorsan haladnak a dolgok.
Aztán jött a kutatás. Tudom milyen a kutató munka, így kifejezetten untam a felvezetést, a sok kutatassál a gyógyszer körül, de Kim kutatása az elődje után se volt sokkal izgalmasabb. Aztán a hosszú felvezetés után végre beindultak a dolgok, és jött volna a borzongatóbb rész, ami hirtelen véget is ért. Mindössze 10 oldal, egy fejezet volt az érdekes rész amire annyi felvezetést kellett várni.
Az rendben, hogy nem ment át a horror kategóriába, de én többet vártam volna ilyen felvezetés után. Szóval a történet épül, épül eléri a csúcspontot és ott azonnal leesik.

gizmo6 I>!
Robin Cook: Halálos kockázat

Nagyon szeretem Robin Cook könyveit, hiszen a rejtély, az orvosi téma mellett általában az érzelmi vonalat sem hanyagolja el, a hősei mindig átesnek egyfajta jellemfejlődésen. Itt is ez történik,Kim, a főhősnő komoly jellemfejlődési utat jár be. Nagyon tetszett a történelmi háttér is, így egy új oldalát is megmutatta Robin Cook. Az sem zavart, hogy lassan építkezik a regény, viszont a csúcspontot úgy érzem, túlságosan a végére hagyta, és minden izgalma ellenére egy kicsit nevetségesnek is éreztem, ahogy elképzeltem a jelenetet. A másik problémám az egyik mellékszereplővel, Kinnarddal volt, az ő jellembeli változását túl hirtelennek, logikátlannak érzem. Összességében bár tetszett, és a salemi témát különösen érdekesnek tartom, mégsem tartozik a legjobb művei közé az írónak.

Szandrus>!
Robin Cook: Halálos kockázat

Ez volt az első könyvem.Előtte nem szerettem olvasni, de a Halálos Kockázat óta mást se csinálok:)

szilva81>!
Robin Cook: Halálos kockázat

Szeretem az orvosi krimi müfajat, habar ebben egy picit sok volt nekem a kutatok kemiai magyarazata, amiböl egy kukkot sem ertettem. Szeretem a misztikus törteneteket, jelen esetben a salemi boszorkanyok mitoszat. Ezek összekapcsolasaval jött letre ez a törtenet. A föszereplö – Kim – karaktere helyes volt, de nem fogott meg tulsagosan, bar a a nyomozasa volt a legerdekesebb szal a törtenetben, es vegig azon izgultam, hogy mi volt a bizonyitek Elisabethre, hogy boszorkanynak kialtottak ki.

mrsp>!

A gyász, ha nem viszik túlzásba, ugyanolyan szükséges és természetes emberi érzelem, mint bármi más.

mrsp>!

Kiépítünk egy kultúrát, amelyben az emberek úgy gondolják, mindenre van valamilyen tabletta.

mrsp>!

– Még mindig a kórházi ruhád van rajtad – jegyezte meg köszönés helyett Joyce. Kim azonnal megérezte, hogy anyja szemrehányásnak szánta a megjegyzést.
– Egyenesen a munkából jövök – mondta Kim. – Meg akartam előzni a csúcsforgalmat.
– Remélem, nem hurcolsz be ide nekem mindenféle kórházi kórokozót. Más sem hiányzik most, mint hogy megint beteg legyek.
– Az én osztályomon nincsenek fertőző betegek. És itt a házban valószínűleg sokkal több a baktérium, mint az intenzíven.

Kapcsolódó szócikkek: Kimberly Stewart
Carmilla >!

– Ez csak tévhit, hogy a puritánok annyit foglalkoztak volna a nemiséggel – mondta Kinnard. – Emlékszem, erről sokat olvastam, és tudom, hogy a házasság előtti nemi életet és a nemi vágyat kisebb bűnnek tartották, mint a hazugságot és az önös érdekek előmozdítását, ugyanis az utóbbiak megszegték az Istennel kötött szent frigyet.

345. oldal (I.P.C., 1995)

Kapcsolódó szócikkek: hazugság · puritanizmus
Carmilla >!

– Ha kell, áttérhetünk a micelluláris elektrokinetikus kapilláris kromatográfiára.

180. oldal (I.P.C., 1995)

Carmilla >!

– …Szerinted mire képes ez a szer?
     – Szerintünk általános, pozitív befolyással bírhat a beteg hangulatára. A jelek szerint egyszerre antidepresszáns és szorongásoldó. Lehet általános serkentő mondjuk harctéri neurózisra, elégedettségérzést kelt, élesíti az érzékeket, és a hosszú távú memória javítása révén elősegíti a tiszta gondolkodást.
     – Atyaúristen! – kiáltott föl Stanton. – És mit nem csinál? Olyan ez az egész, mint a szóma a Szép új világ-ból.

237. oldal (I.P.C., 1995)

Carmilla >!

[…] Márpedig mi a kormánytól semmilyen pénzt nem kapunk, az biztos.

320. oldal (I.P.C., 1995)

Carmilla >!

Tudod, azok az emberek, akikkel gyermekkorukban rosszul bántak, hajlamosak rá, hogy később a saját, felnőtt szituációikban is újrateremtsék a rossz bánásmód körülményeit.

330. oldal (I.P.C., 1995)

Carmilla >!

Belenézett a tükörbe. Kénytelen volt bevallani magának, nagyon szeretne magabiztosabb lenni, kevesebb félelemmel és gátlással élni. És milyen jó lenne ilyen könnyedén elbánni a szorongással is, amelytől már napok óta nem tud szabadulni.

354. oldal (I.P.C., 1995)

Carmilla >!

Előadta Edwardnak, ami a gyásszal kapcsolatban fölmerült benne, és a gyászhoz még a szorongást és a melankóliát is hozzávette, mondván, hogy ezeknek az érzelmileg valóban fájdalommal járó érzéseknek pozitív szerepük is van, persze csak ha nem tengenek túl, hiszen serkenthetik az emberi haladást, a változást, a kreativitást.

374. oldal (I.P.C., 1995)