Hölgykommandó (Az út 1.) 23 csillagozás

Robert Ludlum: Hölgykommandó Robert Ludlum: Hölgykommandó

Hatalmas tömeg gyűlt össze a Szent Péter téren. Hívők ezrei várták izgatottan, hogy a Szentatya megjelenjen az erkélyen, és áldón kinyújtsa feléjük a kezét. Elmúlt a böjt, a szakadatlan imádságok ideje. A szürkületben megszólaló harangok már San Gennaro ünnepét fogják hirdetni. Az áldást osztó pápa eközben merőben szokatlan tanácsokat kér a Harlemből származó ifjú titkárától. Az olvasó számára hamarosan gyanússá válik, hogy Őszentsége körül nincs minden rendben. A háttérben egy, az amerikai hadseregből könnyelműen és megbocsáthatatlanul kiebrudalt, legendás hírű tábornok áll. Karizmatikus, bár kissé szabadszájú és kemény fickó, akinek baklövéseit csupán Kínában 4000 év börtönnel óhajtják büntetni, nem is említve a többi ázsiai országban elkövetett rakoncátlanságait. Hogy mi köze egymáshoz e két nem mindennapi személyiségnek, erről szól ez a váratlan fordulatokban gazdag, fergeteges humorú könyv, Robert Ludlumnak, A fantom szerzőjének újabb regénye.

A gandolfói út címmel is megjelent.

Eredeti megjelenés éve: 1975

I.P.C., Budapest, 2009
394 oldal · ISBN: 9789636353551 · Fordította: Fazekas László
I.P.C., Budapest, 1990
360 oldal · puhatáblás · ISBN: 9637930086 · Fordította: Fazekas László

Róma

Robert Ludlum: Hölgykommandó

Érdekes könyv volt. Jó darabig nem értettem, mi is ez a hölgykommandó. A könyv első harmada eléggé ül, unalmas – amolyan in medias res kezdődik, kevés a támpont… Aztán amikor kezd összeállni a sztori, a szálak közelednek, már a nyomott olvasó is kezdi kapisgálni, miről is volna szó. Addig viszont, csak mint gólyaspricc a levegőben, nézelődik. Őszintén, ki nem állhatom, amikor 0 infóval indítanak, és a regény közepéig csak kapkodom a fejem, és próbálom felfogni, mi is a lényeg.
Nagy bumm, hogy a regény egyik szereplője Ferenc pápa. Ezen sokat, nagyon sokat röhögtem. (Amúgy önmagában az adott szál nem vicces.)

montyx>!
Robert Ludlum: Hölgykommandó

No… Szeretem Ludlumot. Olvasmányos író, de szerény véleményem szerint több könyvet egymás után nem szabad olvasni tőle, mert eléggé sematikus módon csavarja az eseményeket. Kivéve ez alól a nagy kedvencemet, a Hölgykommandót.

Ez a mű egy zseniálisan szórakoztató krimikomédia a szó legjobb értelmében véve. Csak ajánlani tudom. Nagy bánatomra nekem egy sokkal régebbi példány van meg ennél a kiadásnál, és 1-2 oldal hiányzik belőle. :-(

Orsolya_Mojzer>!
Robert Ludlum: Hölgykommandó

Nem értem miért ilyen alacsony az értékelése ennek a könyvnek. Én roppant jól szórakoztam rajta.

Dénes_Gabriella>!

A szürkületkor megszólaló vatikáni harangok már San Gennaro ünnepét fogják hirdetni. Róma legtávolabbi részében is hallható hangjuk a vidámság, a mulatozás kezdetét hirdeti majd. Az ünneplésre a jelet I. Ferenc pápa áldasosztása adja meg.

7. oldal, I. könyv (I. P. C., 1990)

Kapcsolódó szócikkek: Róma
Dénes_Gabriella>!

Egyébként örülök, hogy ezt az új pápát említette. Ferencet. Nagyon népszerű fickó. Akik nem szeretik azért, amit csinál, még azok is elismerik, hogy ő a legnagyobb értéke az egész egyházi brancsnak.

Dénes_Gabriella>!

Hatalmas tömeg gyűlt össze a Szent Péter téren.

Dénes_Gabriella>!

Jézusom, adj egy németnek egy hivatalos bélyegzőt, és rögtön megvadul, gondolta.

Az út sorozat · Összehasonlítás