Újra ​a kincses szigeten 41 csillagozás

Robert Leeson: Újra a kincses szigeten

Apáinknak, sőt nagyapáinknak is kedvenc olvasmánya volt Stevenson halhatatlan Kincses szigete. A kalandos, izgalmas kalózhistória a mai fiatalok képzeletét is joggal elragadja. Hányan és hányan teszik fel magukban a kérdést – mi történt azután? Nos, Robert Leeson, a mai angol ifjúsági irodalom ismert szerzője felel a kérdésre. Tovább szövi a kincses sziget különös históriáját, a régi regényhősök újra elénk kerülnek, sőt újra kikötnek a szigeten. A kincs, a legendás kincs sarkallja őket most is, ezért vállalnak minden kockázatot, ezért képesek ismét fegyvert fogni egymásra. Leeson izgalmas, nem kevés humorral megírt regénye méltó Stevenson alkotásához. Mint minden jó könyvvel, ezzel is megtörténik: alighogy letesszük, máris megkérdezzük – és mi történt azután?

Eredeti megjelenés éve: 1978

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Delfin könyvek Móra

Móra, Budapest, 1986
212 oldal · puhatáblás · ISBN: 9631144216 · Fordította: F. Nagy Piroska · Illusztrálta: Benkő Sándor

Hamlet>!
Robert Leeson: Újra a kincses szigeten

Stevenson Kincses szigete nálam a mai napig minden idők legjobb kalóztörténetének számít, nem véletlenül lett első a TOP10-es listámon. A folytatása viszont kicsit olyan, mintha a Karib-tenger 4-ben Jack Sparrow helyett a szintén beszédhibás Fekete Pákó dülöngélne egy hungarocell csónakban, kitömött papagájjal a vállán. Mert az Újra a Kincses szigeten egy kalandregénybe csomagolt propaganda a szegény, elnyomott feketék jogaiért. Kis átdolgozással akár Robinson 2 címmel is ki lehetett volna adni.

Klikk ide a folytatásért: http://konyves.blog.hu/2010/07/16/tengeres_konyvek

Gáborr_Nagy>!
Robert Leeson: Újra a kincses szigeten

A borítón van 1 nagy hiba: a csontvázlegénységnek mindössze 2 tagja van, ide meg 4-et festettek.

Katherine_Grey>!
Robert Leeson: Újra a kincses szigeten

Kevés ifjúsági-regényfolytatás szokott jól sikerülni. Ez ilyen. Nem túl sok benne a dublett, van egy szerethető hőse, nagyon izgalmasan ábrázolja a szigeti lakók, a kalózok és a kincskeresők további történetét. Önmagában is érdekes olvasmány.

Csetnegi_László>!
Robert Leeson: Újra a kincses szigeten

Nem ez volt az első könyv, amit a szerzőtől olvastam és felnőtt fejjel is élvezetesnek találtam. Nyilván A kincses szigethez is volt szerencsém, de aki esetleg véletlenül nem ismeri annak a történetét (ha van ilyen), annak is ajánlom, mert kifejezetten szórakoztató, könnyed olvasmány.

padamak>!
Robert Leeson: Újra a kincses szigeten

Vártam, hogy legyen „Ismét újra megint” a Kincses szigeten. Jó kis kaland!

Cheril>!

„Temesd a gazdagot fényes szertartással, mert megfizetett érte. Temesd a szegényt méltósággal, mert embernek született” – szokta mondogatni Oakleigh úr.

Cheril>!

Jogar, palást lehull ma, lásd,
s a porban egyenlő lesz a
korona, ásó és kasza.