A ​Kormányzó bukása I. (The Walking Dead - Élőhalottak 3.) 23 csillagozás

Robert Kirkman – Jay Bonansinga: A Kormányzó bukása I.

A ​WALKING DEAD eredeti regénysorozata, amely Robert Kirk­man ikonikus univerzumában játszódik, A Kormányzó bukásával folytatódik. Az Eisner-díjas képregény szerzője, és az AMC nagysikerű televíziós sorozatának kizárólagos producere, Kirkman, valamint társzerzője, a Stoker-díj döntőjébe jutott és nemzetközileg elismert író, Jay Bonansinga a harmadik, lélegzetelállító regényhez érkezik ebben a gazdagon szőtt, letehetetlen történetben, amelynek a nyitó darabja a Walking Dead: A Kormányzó színre lép.

A Kormányzó színre lépben Philip Blake, a főgonosz a szerény kezdeteket maga mögött hagyva egyenesen a zombi világvége szívéig hatol, és egy Woodbury nevezetű kisváros önjelölt vezetőjévé lép elő. A folytatás, A Woodburybe vezető út azt mutatja be, hogy miként kerül Lilly Caul, egy ártatlan utazó a Kormányzó torz, erőszakos diktatúrájának rémisztő vonzásába Woodbury egyre szűkülő határain belül.

És most, A Kormányzó bukásában Philip Blake szerteágazó története az akciók és… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2013

Delta Vision, Budapest, 2014
290 oldal · ISBN: 9789633950135 · Fordította: Szántai Zsolt

Marée_Noire>!
Robert Kirkman – Jay Bonansinga: A Kormányzó bukása I.

Továbbra is a fél csillag levonás az elütésekért jár, amik kizökkentenek időnként az amúgy izgalmas, bár nem pörgős történetből (bár ezt nem is vártam tőle, a sorozat sem az, és ez pont így jó).
Érdekes volt olvasni, eddig magasan ez a 3. rész a legbrutálisabb; amit a sorozatban sokkal lightosabban oldottak meg, az a könyvben nyersebb, durvább és kíméletlenebb. Sok a különbség, az eltérés a sorozathoz képest, de ez érdekes módon kicsit sem zavart, legalább átláttam azokat a változtatásokat a képregényekhez képest, amit eddig csak kósza netes pletyka képében kaptam hirtelen, felületesen. ;)

Timberwolfes>!
Robert Kirkman – Jay Bonansinga: A Kormányzó bukása I.

Illik a sorba, nem egy kiemelkedő irodalmi alkotás, nem kell tőle sokat várni. Aki olvasta a képregényt annak nem fog sok újdonságot adni. Sajnos ez a sorozat tipikus példája annak hogy lehet újabb és újabb bőröket lehúzni egy sikeres franchise-ról.

Anna_Gerencsér P>!
Robert Kirkman – Jay Bonansinga: A Kormányzó bukása I.

Ennél a résznél kellett rájönnöm, hogy sokkal több köze van a könyvsorozatnak a képregényekhez, mint a filmsorozathoz, pedig az előző résznél még pont az ellenkezőjét gondoltam. De itt több olyan fő momentum is megjelent, ami azonos a képregényben történtekkel, kisebb-nagyobb eltéréssel.
Emlékeim szerint a (tv)sorozatbeli Kormányzó esetében nem merül fel a nemi erőszak alkalmazása, amit itt és a képregényekben is előszeretettel alkalmaz. Mondván: „A nőket irányítani kell, parancsolni kell nekik, össze kell törni őket.”
Michonne megtorlását a végén egy kicsit eltúlzottnak éreztem, a történtekről végtelenül alapos leírást kaptunk, viszont a nő kínzásának leírása nem volt ennyire aprólékos és részletes.
Már éppen kezdtem belenyugodni, hogy ebben a részben egy elírást sem találtam, mire az utolsó oldalakon csak sikerült belefutni.

AttilaB>!
Robert Kirkman – Jay Bonansinga: A Kormányzó bukása I.

Mindegyik nagyon tetszett, de ez volt a legklasszabb szerintem. Erőszak erőszak hátán! Háhá! Persze a való életben nem olyan vicces, de így könyvben bírom.

Vác_nembéli_István_fia_istván>!
Robert Kirkman – Jay Bonansinga: A Kormányzó bukása I.

nem tetszik unalmas ,semmit mondó könyv lett.
a sorozat,képregényt szeretem.de ezzel nem tudok jó szível vissza gondolni…

effy00>!
Robert Kirkman – Jay Bonansinga: A Kormányzó bukása I.

Az előző részekhez képest ez kevésbé tetszett. Vontatott volt főleg Lillyt nem tudtam hova rakni, igazából ő se tudta eldönteni, hogy mit akar és kinek az oldalára akar állni.
A kormányzó karaktere ebben a részben véglegesedik egy szadista állattá, voltak részek amiken azért meglepődtem na :D
Összességében jó volt a könyv, kicsit lassan indultak be a dolgok, de + pont, hogy az események jobban egybe vannak a képregénnyel mint a sorozattal :)

koppy>!
Robert Kirkman – Jay Bonansinga: A Kormányzó bukása I.

Ebbe a kötetbe most elég nagyot csalódtam. Sokkal többet vártam tőle, de egyáltalán nem kaptam még töredékét sem. Remélem, a folytatás jobb lesz.

fiszi>!
Robert Kirkman – Jay Bonansinga: A Kormányzó bukása I.

Kissé csalódás volt ez a regény. Az első rész – a vontatott részek ellenére is – tetszett, voltak érzelmek, gondolatok, motivációk. Itt viszont nem sok pluszt kaptunk a képregényhez képest, nem volt túl sok rész a Kormányzó szempontjából, a belső küzdelmekről, kaptunk viszont sok Lilly-t, akit én személy szerint ki nem állhatok :( Ez a rész már jóval inkább az ő szempontjából íródott.

walkingdead>!
Robert Kirkman – Jay Bonansinga: A Kormányzó bukása I.

Érdekesnek találtam, hogy a könyv mennyivel durvább, mint a film. Ez utóbbi azért jócskán butítva volt erőszakból! :)

Kilgores>!
Robert Kirkman – Jay Bonansinga: A Kormányzó bukása I.

Bár még mindig úgy gondolom, hogy az első kötet az, amiről érdemben lehet beszélni, de ez a rész talán kicsit mentette az előző által hagyott mélypontot. Persze, a történet, vagyis inkább a végkifejlet nem újdonság egy lelkes TWD képregény olvasónak (leszámítva Lilly részeit), de szerintem pont ez volt ennek a kötetnek a „varázsa”, hogy a már megismert konfliktust a másik oldalról, mások szemével (és persze más formátumban/műfajban) mutatja be. Talán ezért élveztem ezt a kötetet, mert sohasem lesz ez a sorozat egy kiemelkedő irodalmi alkotás, de képregények rajongóinak nyújthat egyfajta guilty pleasure szórakozást.
A fordítással és szerkesztéssel továbbra sem vagyok kibékülve, például minden fejezet csak simán egy számot kapott (egy, tíz, stb.), de a 16. meg sorszámot (így, hogy tizenhatodik). De ezek apróságok és gondolom nem sok embert izgatnak, és nem is fog a jövőben változni.

Delta Vision, Budapest, 2014
290 oldal · ISBN: 9789633950135 · Fordította: Szántai Zsolt

Anna_Gerencsér P>!

Austin végignézett a nőn.
– Megzavartalak valamiben?
Lilly elmosolyodott.
– Igen, hát persze! Éppen a brókeremmel dumálgattunk a telefonon, azt próbáltuk eldönteni, mibe fektessük be az off-shore cégeimben szerzett millióimat.
– Esetleg visszajöjjek később?
Lilly felsóhajtott.
– Ezt, amit most hallottál, úgy nevezik: vicc. Emlékszel? Létezik olyasmi, hogy „humor”.

effy00>!

„Megesik, hogy az áldozat csak akkor veszi észre támadóját, amikor már semmit sem tehet.”…"Az elmúlást nem előzi meg a félelem iszonyú pillanata"

The Walking Dead - Élőhalottak sorozat · Összehasonlítás