Madison ​megye hídjai (Madison megye hídjai 1.) 277 csillagozás

Robert James Waller: Madison megye hídjai Robert James Waller: Madison megye hídjai Robert James Waller: Madison megye hídjai Robert James Waller: Madison megye hídjai Robert James Waller: Madison megye hídjai Robert James Waller: Madison megye hídjai

Robert James Waller első regényével elsöprő sikert aratott. Az USA egész területén a bestsellerlista élére került, és elnyerte az 1993-as Abby-díjat a MADISON MEGYE HÍDJAI.

„Néhanapján előfordul, hogy egy lebilincselő történet úgy elbűvöl bennünket, akárcsak egy finom művű ékszer, és bőségesen kárpótol mindennapi, közhelyszerű olvasmányainkért. Ilyen könyv a Madison megye hídjai.”-Indianapolis News

Egy hihetetlen és csodálatos szerelem szívszorító története azoknak az olvasóknak, akik vállalják az érzelmeket. Regény, amely költészet. Azoknak az olvasóknak, akik romantikát keresnek egy üzleties világban, akik nem érik be a tucatregények érzelgősségével. Mű, amely meghódította Amerikát. Asszonyoknak, akik vállalják nőiességüket. Férfiaknak, akik ezt kihozzák belőlük. Önnek, kedves olvasó.

„A mű emlékeztet rá, hogy a szerelem van olyan erős, mint a remény… Tudatosítja bennünk azt, amit lelkünk mélyén mindig is sejtettünk.”-Los Angeles, Daily News

Eredeti megjelenés éve: 1992

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Szerelmes Világirodalom Magyar Könyvklub

Alexandra, Pécs, 2015
182 oldal · ISBN: 9789633573167 · Fordította: Tótisz András
Alexandra, Pécs, 2014
182 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633571934 · Fordította: Tótisz András

Francesca Johnson · Robert Kincaid

Csoszi>!
Robert James Waller: Madison megye hídjai

Bakker! Most vérzik a romantikus kis szívem, és zokog a lelkem. A történet egyszerre gyönyörű és fájdalmas. Négy nap nagyon rövid, szinte egy pillanat az ember életében, mégis olyan felejthetetlen Francesca és Robert számára, hogy még évtizedekkel később is meghatározó emléket jelentett számukra az együtt töltött idő.

Joxer>!
Robert James Waller: Madison megye hídjai

Egy csodálatos, és mélyen megérintő regény, az Igazi és mindent elsöprő szerelemről, ami csak egyszer jön el az ember életében, de jó rá visszagondolni, és felidézni, és aminek az emléke vele marad, amíg csak él.
Ez a történet pont jókor taált meg: Jó volt olvasni a két teljesen különböző jellemű ember véletlen találkozásának és annak a néhány napnyi felejthetetlen mámoros boldogságnak a történetét, amit átéltek, és soha nem feledtek.

spoiler

Bár a könyvben benne van e csodás és megismételhetetlen szerelem testi beteljesülése is, annak örülök, hogy a belőle készült filmben ez csak egy apró motivum maradt. Ezért tetszik az még inkább, hisz ott a hőseink közötti szikrázó levegőn van a hangsúly.
Az olvasással pont úgy végeztem, hogy holnap este adják majd a filmet újra a TV-ben, amit immár sokadjára sem hagyhatok ki, és ismét könnyezve nézem majd Jessica és Robert film végi „elválását”, spoiler

fióka P>!
Robert James Waller: Madison megye hídjai

Nagyon felhúzott ez a regény. Jó, lektűr, ezt tudtam, nagy elvárásaim nem voltak. De azt inam szakadtáig sem vagyok képes megérteni, hogy a romantikára (???) kiéhezett közönség miért mindig az ilyen balladai hangvételű, kínkeserves lemondástörténetekért van oda? Mi abban a romantikus, hogy az egyetlen, megismételhetetlen, pótolhatatlan életünket semmibe véve, sosem kért és ráadásul értelmetlen önfeláldozások sorozatával tönkretegyük magunkat és azt, akit állítólag a legjobban szeretünk? Ezt vitatni nem is érdemes, főszereplőnk hülyeséget hülyeségre halmoz és ez valamiért nagyon megható. Hát nem az. Dühítő. De legalább született belőle egy írás, ami állítólag kárpótolja az embert közhelyszerű olvasmányaiért. Ennél nagyobb közhely, mint a Madison megye hídjai, nem is kell. Balladai félhomály, ábrándozó szerelem, magányos lelkek, soha be nem teljesülő vágyak ésatöbbi – valóban nagyon különleges. Persze, én vagyok a hibás, mindig elfelejtem, hogy mindenki életében több a csalódás, a lemondás, mint a boldogság s a beteljesült szerelmekről nem lehet könyveket írni.

Mariann_ P>!
Robert James Waller: Madison megye hídjai

Ez a történet szenvedélyes és egyben fájdalmas is.
Szerintem meg kell érni ahhoz, hogy értékelni tudjuk.
És itt nem a felnőttkor küszöbére gondolok, hanem jó negyvenesnek kell legalább lenni.
Egy Isten háta mögötti vidéken nem gyakori, hogy betér egy éppen egyedül lévő asszonyhoz egy átutazó fényképész, hogy aztán pár napra felborítsa azokat a szabályokat , amik szerint eddig élt. Aztán 4 nap múlva továbbáll, az asszony pedig éli az addigi életét.
Az emlékek megmaradnak, egész életében, de a családját nem hagyhatta ott, ezt diktálta a lelkiismerete.
A vége keserédes, ennyi volt, nincs tovább,sosem gondolta volna, hogy a férfinek milyen sokat jelentett…

bozs>!
Robert James Waller: Madison megye hídjai

Azért is szeretem a molyos tagokat, mert eszembe juttatnak olyan könyveket, amik már több mint 10 éve a polcon vannak, de tolódnak, tolódnak, soha nem kerülnek a kezem ügyébe.
Aztán valaki felhívja rá a figyelmed, hogy az mennyire jó könyv, emeld le a polcról, nyisd ki, olvasd el!
Megteszem és tényleg csodás! Néha elgondolkodom, hogy nem csöpög már a történet a sok romantikától, de nem! Ez a könyv gyönyörű, szenvedélyes és fájdalmas. Nekem való, a 40 évhez közeli romantikus lelkemnek.

kratas P>!
Robert James Waller: Madison megye hídjai

Megadom magam a kötelesség vs sírig tartó szerelem történetének és elismerem, hogy szép volt.

Sárhelyi_Erika I>!
Robert James Waller: Madison megye hídjai

Ez megint olyan könyv, amiről elsősorban a film jut eszembe. Imádom! Úgy a szereplőket, mint a sztorit. Értékelés helyett talán többet mond a versem, amit épp ez a film ihletett.

Reflexió egy film nyomán

… és ahogy Eastwood mondta:
ilyen bizonyosság csak egyszer
adódik az életben. És hiszem,
mondhatta volna másként –
de sose mondhatta volna szebben.
Hisz´ ma már tudom, ezt kerestem,
mindig ezt kutattam a szemekben,
ezt a semmivel össze nem téveszthető,
felkiáltójelként elém térdeplő valóságot,
hogy valakinek a bizonyosság
Én vagyok!
De Te is csak biztonságra vágysz
és ölmelegre, örökké utánad
kapó, ismerős kezemre,
csöndre, ha zaj van,
rokonra bajban,
hogy mint kés a vajban,
mindig minden a helyén legyen,
precíz, kiszámítható és szenvedélytelen.
[…]
… Forog a film, Eastwood
átsétál a jeleneten, és én
újra magamba temetem a kérdést:
leszek-e még Neked vagy bárki másnak
a cáfolhatatlan, konok bizonyosság…

Tomekanna>!
Robert James Waller: Madison megye hídjai

Többször olvastam már a könyvet. Mindig sírok az utolsó 50 oldalon.
Annyira szép, és magával ragadó történet. Egyszerű, rövid, mégis annyira tömény. Gyönyörű (felnőtt!) érzelmek.

tinuviel89>!
Robert James Waller: Madison megye hídjai

Hangoskönyv, zseniális így is. Utána megnéztem újból a filmet, és még mindig az a legjobb.

Pumukli82 >!
Robert James Waller: Madison megye hídjai

Érdekes volt látnom és olvasnom az értékeléseket, hogy kit mi fog meg ebben a regényben. Ezekből azért sokszor kiderül, hogy kit mi foglalkoztat és mi érdekel. Sokan a romantika, a hűtlenség, a kötelességtudat vagy éppen a boldogtalanság érzését olvassák ki a sorok közül. Engem most nem ezek mozgattak meg. Engem a férfiakra vonatkozó gondolatok mozgattak meg. Innen a távolabbi jövőből már látom sajnos sok gondolat valóság lett.
„Nem vagyunk egyformák, mi férfiak. Néhányan remekül meglesznek az eljövendő, új világban. Mások – talán nem leszünk túl sokan – nem. Tudod, jönnek majd a komputerek meg a robotok. Valamikor rég voltak dolgok, amelyekre csak mi voltunk képesek. Erre voltunk teremtve, és senki, semmilyen gép nem volt képes elvégezni helyettünk. Gyorsan futunk, erősek, fürgék, agresszívek és kemények vagyunk. Van bennünk bátorság. Képesek vagyunk messze hajítani a lándzsát, és helytállunk kézitusában. De előbb-utóbb a komputerek és a robotok fognak irányítani mindent. Persze emberek kezelik majd a gépeket, de ehhez nem kell majd sem bátorság, sem erő vagy bármi ehhez hasonló tulajdonság. Gyakorlatilag a férfiak fölött elszállt az idő. Csak spermabankok kellenek, hogy a faj ne haljon ki. Már egyre több van.”

Uzsonna >!

– El kell mondanom valamit – suttogta végül a férfi. – Egyetlen dolgot, amit soha többé, senkinek nem mondok, és kérlek ne feledd. A minket körülvevő kétértelmű világban csak egyszer jön el életünkbe az efféle bizonyosság, soha többé, s nem számít, hányszor születsz újjá.

Kapcsolódó szócikkek: Robert Kincaid
Elti>!

Ezért születtem ebben a korban és erre a bolygóra, Francesca. Nem azért, hogy utazzak vagy fényképeket készítsek, hanem, hogy téged szeresselek. Most már tudom. Időtlen idők óta hullok valami magas, távoli helyről, régebb óta, mint ahány éve világra jöttem. És mindezek alatt az évek alatt feléd hullottam.

Kapcsolódó szócikkek: Francesca Johnson · Robert Kincaid
krlany I>!

Vannak történetek, amelyek, mint a countrydalok, mezők füvéből, országutak ezreinek porából születnek.

dudorka>!

– Nem tudom, bennem vagy-e, vagy én tebenned, vagy hogy birtokollak-e. Az biztos, hogy nem akarlak birtokolni. Az hiszem, mindketten egy harmadik lény foglyai vagyunk, akit úgy hívnak, „mi”. Illetve nem is a foglyai vagyunk. Mi vagyunk ez a lény. Mindketten elvesztettük önmagunkat, és valami mást teremtettünk helyette, valamit, amely csak kettőnk összhangjától létezik.

Kapcsolódó szócikkek: Robert Kincaid
zsofigirl>!

A nők azt várták el tőlük, hogy költők, ugyanakkor vad, szenvedélyes szeretők legyenek.
A nők nem láttak semmi ellentmondást a dologban.
A férfiak igen.

Először mindig a képek jönnek, csak utánuk a szavak.

Szinva>!

Régi álmaim jó álmok. Nem váltak valóra, de azért szeretem őket.

A régi álmok szép álmok voltak, nem váltak valóra, mégis szeretem őket.

zsofigirl>!

Madison megyében nem beszélnek így az emberek, nem beszélnek ilyesmiről. Az időjárásról, az árakról, újszülöttekről és temetésekről, kormányprogramokról és sporteseményekről beszélgetnek. Nem művészetről és álmokról. Nem a valóságról, amely elhallgattatja a zenét és dobozba zárja az álmokat.

krlany I>!

Meg vagyok győződve arról, hogy a férfihormonok jelentik a legnagyobb veszélyt erre a bolygóra. Mert egy dolog uralkodni egy másik törzs felett, legyőzni egy másik harcost, s egészen más rakétákkal próbálni ugyanezt. S az is más, ha az embernek hatalmában áll úgy pusztítani a természetet, ahogy mi tesszük. […] A modern világ tragédiája, hogy a férfihormonok túlsúlyban vannak olyan helyeken, ahol hosszú távú károkat okozhatnak. Még ha nem is említjük a háborúkat vagy a természet elleni erőszakot, mindig ott van az az agresszivitás, amely nem engedi, hogy közel kerüljünk egymáshoz, és együtt oldjuk meg a problémákat.

Kapcsolódó szócikkek: férfiak · Robert Kincaid

Madison megye hídjai sorozat · Összehasonlítás