Vuk 90 csillagozás

Rigó Béla: Vuk Rigó Béla: Vuk Rigó Béla: Vuk Rigó Béla: Vuk Rigó Béla: Vuk

Talán nem túlzás azt állítani, hogy Magyarországon nincs olyan gyerek vagy felnőtt, aki ne ismerné Vuk történetét. A rókakölyök nyolcadmagával jön világra, azonban nem sokáig élvezheti a tóparti rókavár nyugalmát, és szülei gondoskodását. Megjelenik a színen a Simabőrű és vadászkutyái, Vuk pedig elveszti szüleit és testvéreit. A kis vöröst nagybátyja, a magányos Karak veszi pártfogásába, és megtanítja a kölyköt a vadászat és a szabad élet minden fortélyára.

Fekete István kisregénye alapján: Fekete István: Vuk
A 2013-as kiadáshoz:
A szöveget Fekete István regénye, valamint Imre István és Tarbay Ede forgatókönyve alapján írta Rigó Béla. Az illusztrációkat Dargay Attila rajzos forgatókönyvei alapján készítette Máli Csaba.

Móra, Budapest, 2023
64 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634158554 · Illusztrálta: Máli Csaba
Móra, Budapest, 2017
Móra, Budapest, 2016

Gorkie P>!
Rigó Béla: Vuk

Gyerekként rengetegszer láttam a rajzfilmet és ez a könyv igazi nosztalgia. Ahogy olvastam, pergett a fejemben a rajzfilm is, pedig sok éve nem láttam már. Az illusztrációkat imádtam.
Bár picit hiányosnak érzem a könyv szövegét, itt-ott elbírt volna egy kis leírást, még sem tudok kevesebbet adni, mint 5 csillag. Egyszerűen melengedte a szívemet. :)

Rodwin>!
Rigó Béla: Vuk

Nem is lehetne más, mint öt csillag, ha lehetne hatot is adnék, annyira szép ez a mesekönyv!
Ha jól emlékszem nekem is megvolt mese magnókazettán, és persze számtalanszor láttam, a belőle készült filmet is.
Kis Vuk történetét követhetjük végig, ahogy számtalan galibába keveredik, rácsodálkozik a világra, annak örömeire, nehézségeire. Mindezt csodásan illusztrálva, és könnyeden elmesélve. Egész kicsiktől, akár a kisiskolások kedvence is lehet.
Vicces, humoros, tanulságos mese, csak ajánlani tudom!
Ezt a könyvet is itt fedeztem fel, úgy érzem számtalanszor fogom még elmesélni, nem csak a gyerkőc örömére. :)

Móra, Budapest, 2016
64 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634154693 · Illusztrálta: Máli Csaba
Coffee I>!
Rigó Béla: Vuk

Nagyon szeretem Vukot, és jó volt ezt a könyvet olvasni, örülök, hogy megvettük. Az illusztráció szerintem a mesefilmből lett kivágva, és annyira hű hozzá minden párbeszéd, hogy az ember nem tudja hangosan olvasva elfeledni, hogy a mesében kinek milyen a hangja, és ha akarja, ha nem, úgy olvassa fel. :D

Az óvodába jött a kiadó, ott szoktunk mesekönyveket, foglalkoztatókat vásárolni. Most Lilkó kezébe adtam a döntést, kézbe vettem egy Barbie-könyvet, meg ezt, és kértem, hogy válasszon egyet. Boldog voltam, hogy Vuk mellett döntött. :) Amióta megvettük, minden nap el kell neki olvasnom, már lassan kívülről fújjuk az egészet, de nem tudjuk megunni. :)

mandris>!
Rigó Béla: Vuk

A történetet, gondolom, nem kell bemutatni. A képek nagyon szépek, a rajzfilmet követik, így azok esetében, akik látták azt, rögtön fel is idézi a kellemes emlékeket, de fiaimnak is tetszett, akik nem ismerték a rajzfilmet. A szöveg is jó, csak az átvezető szövegeket hiányoltam, így a felolvasáskor ki kellett egészíteni a könyvben szereplő szöveget, hogy követhető legyen.

Niko_oka>!
Rigó Béla: Vuk

Fekete István meséje örök kedvenc! És a stílus generációkon átívelő örökség :) Köszönöm Rigó Bélának ezt a remek ötvözést: lehetővé tette, hogy kedvenc mesém szeretetét beletápláljam modern meséhez szokott gyerekeimbe :) Nagyon remélem, hogy egy nap az eredetit már önmaguktól veszik kézbe.

Belle_Maundrell >!
Rigó Béla: Vuk

Rájöttem, hogy tulajdonképpen soha nem tudtam eldönteni, szeretem-e a Vukot. Imádom, ahogy meg van rajzolva, magát Vukot, a kapcsolatát Karakkal, a szerelmi szálat, a vicces részeket és a dilis gúnárokat. De az eleje nekem nagyobb traumát okozott, mint a Bambi és az Oroszlánkirály. Tudom, hogy eredetileg egy Fekete István-regény alapján készült a rajzfilm, de jézusom, hogy lehet ilyet gyerekekkel nézetni? Én mindig teljesen összeomlottam és sürgős anyai szeretgetésre szorultam, úgyhogy általában csak onnan szoktam nézni, amikor Karak a szárnyai alá veszi szegény pici Vukot, különben egész nap bőgtem volna. És ha nem lett volna elég a teljes család lemészárlása az első öt percben, még rá kellett tenni egy lapáttal később is… Jaj, borzasztóak ezek a kegyetlen mesék.

Szóval elég ellentmondásos viszonyban állok a Vukkal, mert a boldog békeidőket tényleg szeretem, szuper a hangulata és nagyon fontos üzenetet közvetít a természetről. Kár, hogy a szép átvezető szövegek kimaradtak a könyvből, mert azokért egészen odavagyok, de egyébként jól visszaadja a rajzfilmet, szinte minden fontos pillanat benne van. Csak a béka dalát hiányoltam. És szerencsétlen piás gúnárokokat még mindig imádom. :D

Véda P>!
Rigó Béla: Vuk

Amikor mostanság ilyen régi mesekönyveket olvasok (esti, vagy délutáni alvás előtti meseként) mindig átvillan rajtam: „Istenem de jó, hogy Pocak is ugyanúgy szereti, mint én szerettem!”
Most meg mindketten ugyanúgy szeretjük! :)

SzVera>!
Rigó Béla: Vuk

Vuk örök kedvenc, de ebben a könyvben a film is megelevenedik. Dargay Attila illusztrációival lepergett a film is előttem, ahogy olvastam. Nagyon jó kis könyv, gyerekeknek különösen ajánlott.

Cukormalac P>!
Rigó Béla: Vuk

Gyermekkorom egyik nagy kedvence volt Vuk története, csak évekkel később realizáltam, hogy Fekete István eredeti története nem olyan, mint azt a rajzfilmből megismertem. Ez a mese volt az első DVD-m, közel tizenöt évvel ezelőtt, manapság pedig amikor csak tehetem – évente legalább két alkalommal –, megnézem, mert mindig remekül szórakozom rajta. spoiler Gyerekként elszórakoztatott és gyönyörködtetett, évekkel később pedig mélyebb tartalmát is felfedeztem ennek az aranyos, örökké aktuális mesének. Még ennyi év után is nehéz az embernek elvonatkoztatnia attól, hogy ne a szereplők hangján hallja a párbeszédeket és ne csodálja meg állandóan a gyönyörű illusztrációkat. Éppen ezért volt kár hazavágni mindezt az élményt a Kis Vuk nevű borzadállyal, ami szintén megvan hasonló formátumú mesekönyvben, de egészen egyszerűen borzasztó, bár szerencsére a filmen nem tesz túl.

Morn>!

– Mit hozzak, gyerekek? Ludat vagy kacsát?
– Ludat! Kacsát!
– Meg kakast is!

Morn>!

– Ko-ko-ko-losszális! Igazi ko-ko-koloratúr! Hiába, az én Marcim!
– A mi Marcink, ko-ko-komámasszony!

Morn>!

– Va-vadonatúj híreim va-vannak.
– Va-valami új pletyka a va-vadászházból?
– Va-valóságos szenzáció! Vahurt megint csúffá tette az a fránya Vuk.

Baraby P>!

– Mondja kolléga, mi az az ágyelő?
– Oh, én szerencsétlen. Két ittas őrizetes és egy félművelt segéderő. Mindegy. Megszervezem az őrséget. Magáé a bal oldali liba.
– És a magáé?

Baraby P>!

Nem hiába hívják ezt is Vuknak!
Az öreg is mindig azt morogta: VUK!
Vadászom. Utamból Kotródj!

– Mit talált?
– Egy csigát.
– Nem is tudtam, hogy maga szereti a francia konyhát.