!

Vérvonalak (Vérvonalak 1.) 237 csillagozás

Könyvtár

Vámpírakadémia spinoffjaként kezelendő új sorozat meglepő fordulatokkal teli első részében sok eltemetett titok kerül a felszínre, és az új szereplők mellett olyan régi ismerősöket is üdvözölhetünk, mint Adrian Ivaskov, a lélekmágus szépfiú, vagy Abe Mazur, a tetteivel a törvényesség határán táncoló kalandor. Ahol pedig ők jelen vannak, ott a baj sem járhat messze.

A történet szerint Sydney, az Alkimista élete teljesen új fordulatot vesz, amikor kegyvesztett státuszából hirtelen a mora vámpírtársadalom egyik legrangosabb és legféltettebb tagja, Jill Mastrano személyes testőrévé nevezik ki. A vámpírok közelsége miatti viszolygása hirtelen eltörpül egy sokkal ijesztőbb probléma mellett: magántanulóként töltött gyermekkora után Sydney belecsöppen a gimnáziumi élet kellős közepébe. Miközben egy zaklatott lelkivilágú – mellékesen vámpír – kamaszról gondoskodik, és az iskolai klikkek között próbál eligazodni, az Alkimista berkeken belüli ármánykodással is meg kell küzdenie.… (tovább)

Eredeti mű: Richelle Mead: Bloodlines

1.400 Ft ★★★★★ Eladó
Lizi22 könyve Richelle Mead: Vérvonalak

EgyKönyvmoly
Richelle Mead: Vérvonalak

ADRIAN IVASKOV újabb rajongód van! (Basszus, hogy miért nem tudok beköltözni ebbe a könyvbe se??? Az élet igazságtalan! )
Határozottan tetszik az írónő stílusa és humorérzéke!

DarknessAngel
Richelle Mead: Vérvonalak

Nagyon tetszett. Legfőképp Adrian miatt, aki egyszerűen ellenállhatatlan, viszont a cselekmény se volt semmi.
A Vámpírakadémiát már rég olvastam, ezért olyan szereplők, mint Jill, hát alig mondott valamit. Eddie-re még úgy-ahogy emlékeztem….eléggé szerethető karakter. De Jill a sok nyavalygásával már idegesített.
Ami Sydneyt illeti, nagyon bírom a csajt :) Okos, ügyes, elszánt és bátor, nem gondoltam volna, hogy ennyire meg fogom kedvelni.
Tetszett a titkolózás a furcsa tetoválásokkal kapcsolatba, és hát persze a „vámpírvadészok” is hozzáadták a kellő feszültséget, de a legjobban akkor is a vége tetszett.
Az elején még kellett egy kis idő, hogy beinduljanak a dolgok, viszont mikor már Adrian is megfelelő mennyiségben kezdett szerepelni, csak jobbak lettek a dolgok.
Rendesen meglepődtem, hogy ennyire megkedveltem a könyvet :))

h_orsi P
Richelle Mead: Vérvonalak

Az elején kicsit unalmas volt a könyv. Kezdjük ott, hogy nem igazán emlékeztem már a Vámpírakadémia szereplőire + be sem befejeztem a sorozatot, tehát az első fele a könyvnek enyhén spoileres volt számomra… Viszont, ahogy egyre jobban beindultak az események (és igen, itt is a végére maradt a jó rész :D) kezdtem megkedvelni. Azonban nem tudom, hogy mennyire lenne helyes úgy megítélni a könyvet, hogy a másik sorozatól különállónak tekintjük… Mert ugye ez már nem tartozik oda, de mégis visszautalgat rá és sehogy sem lehetne megérteni, ha előzőleg nem olvastuk a Vámpírakadémiát.
Mivel nem jelent meg a többi része magyarul és főleg az eleje miatt, arra számítottam, hogy a vége is szörnyű lesz. Pozitív csalódás volt :)

Vivi_
Richelle Mead: Vérvonalak

Ez egy spin-off sorozat, ezért annyira nem is vártam tőle sok mindent. Külön örültem, hogy lesz, úgymond folytatás, de leginkább csak Adrian miatt akartam elolvasni. A Vámpírakadémiába Sage karaktere nem tetszett, emiatt is voltak kétségeim, hiszen ki akar olyan főszereplővel olvasni, akit nem kedvel? Szóval… azért féltem egy kicsit a belekezdésébe. DE! Most a könyv befejezése után, rá kellett jönnöm, hogy I-MÁ-DOM. Így nagy betűvel szótagolva.
Egyszerűen… imádom. :D Annyira fantasztikus a világ, amit Richelle Mead teremtett – ezt már leírtam a vámpírakadémiás értékelésem egyikében –, hogy tyű.

Ne hát akkor. Teljesen új környezet, sok új szereplővel, de még mindig annyira Vámpírakadémia hatása volt, vagyis számomra. Ahogy említettem nem kedveltem Sydneyt, de itt, ebben a könyvben még jobban hozzám nőtt, mint Rose. Sok közös vonásuk van, de persze két különböző ember. Khmm… nem sok vizet kavarok, ha azt mondom Adrian imádni való, egyszerűen olyan jó volt, hogy ilyen sokat szerepelt a könyvben. Mondjuk még mindig elnéztem volna egy kis pluszt részt vele. Hatalmasakat röhögtem a cinizmusán, és a poénjain. Anya csak annyit látott, hogy mosolygok, amit már megszoktak, de most kifejezetten sokat csináltam. A nagy változás számomra Jill volt. Nem tudom, de megutáltatta magát velem. Eddig kedveltem, de a Vérvonalakban nagyon sokat hisztizett, ami már néha idegesített.

A cselekménnyel kapcsolatban megint érezhető volt, hogy a könyvet Mead írta, hiszen megint a végén voltak a fordulatok, és igaz, hogy kitaláltam ki a „vámpírvadász”, azonban így is élveztem. Talán sokkal jobban tetszett ez a rész, mint bármelyik Vámpírakadémia rész. És ez nagy szó, de lehet csak elfogult vagyok Adrian miatt. :D Istenem, amikor eszembe jutott, hogy nincs magyarul folytatása, azt hittem sírva fakadok – na jó, azért nem, de nagyon szomorú lettem. Szerintem érdemes lenne/ lett volna kiadni, hiszen ez így olyan rossz, hogy csak az elsőt fordították le.

Renkaa
Richelle Mead: Vérvonalak

A Vámpírakadémia sorozat nagy kedvencem, így nem volt kérdés, hogy ezt a spin-off sorozatot is olvasni szeretném, főleg úgy, hogy Adrian is szerepel benne.
(Ő még mindig annyira ahh.. *.* Imádom.♥)
Akkor még úgy gondoltam, hogy, hát nem baj, hogy nincs folytatása de legalább ezt az egy részt elolvashatom. De most, hogy vége, nagyon mérges és szomorú vagyok, hogy nincsenek kiadva a további kötetek. Úgy de úgy olvasnám tovább!! :(
A szereplőket nagyjából szerettem, ahogy a történetet is. És nagyon kíváncsi lennék, hogy mi minden lesz még itt!
Azért annak örülök, hogy ha még ilyen kevés időre is, de visszacsöppentem ebbe a világba, ezekhez a karakterekhez.

Dombi_Petra
Richelle Mead: Vérvonalak

Nem hitte volna, hogy tetszeni fog Sydney szemszögéből a történet, egyrészt a Rosemarie által elmesélt történet(ek) miatt, másrészt az alkimista mora és dampyr utálata miatt. Tévedtem.
Már a könyv eleje is érdekesen indult, s ez az érdekesség felkeltő szál végig lappangott a kötetben, mindenhol nyomot és izgalmat hagyva maga után. Adrian (<3<3<3..<3) felbukkanásától még érdekesebb lett a könyv. Hogy mennyire imádom ezt a részeges fickót <3 *elolvad*. Nem gondoltam volna arra ami, a mi Ivaskosunk és Jill között van…. érdekes.
Kár, hogy a többi részt nem nagyon adják ki magyarul :/

FFG
Richelle Mead: Vérvonalak

Mit mondhatnék? Nem egy Vámpírakadémia, de nem is kell annak lennie. Mead nem felejtette el, hogy kell írni!

mcborzaska
Richelle Mead: Vérvonalak

Mivel a többi része nem jelent meg magyarul, így nem számítottam arra, hogy ennyire jó lesz a könyv. Lehet, jobb lett volna, ha azután olvasom, hogy a Vámpírakadémia minden kötetét elolvasom. De így is nagyon izgalmas volt, bár Sydney nem volt annyira izgalmas, mint Rose. Jó volna, ha a többi részt is kiadnák magyarul.

lilla_csanyi
Richelle Mead: Vérvonalak

Hú. Hát ez zseniális. Most hasított csak belém a felismerés, hogy a Vámpírkadémia könyvek cselekményei elég dinamikusak voltak, helyenként teljesen váratlan fordulatokkal…pont mint Rose. Ellenben a Vérvonalak cselekménye precíz, összeszedett, kiszámítható, egészen addig amíg felgyülemlik annyi feszültség, hogy óriási intenzitással robbanjon…Mint Sydney.
Nagyon jó ötlet volt ez a spinoff, örültem, hogy az eddigi mellégszereplők színpadra léptek, hogy megismerhessük őket alaposabban.:)
Már izgatottan várom a szaftos szexjelenetet Sydney és Adrian között folytatást!

NightStar P
Richelle Mead: Vérvonalak

A Vámpírakadémia sorozatban habár megkedveltem Sydney-t, nem lett a kedvenc mellékszereplőm, az pedig, hogy egy olyan sorozatot olvassak, amelyben ő a főszereplő sokáig eszembe sem jutott. A VA-t nagyon szerettem, ami főleg Rose stílusának és (természetesen) Dimitrijnek köszönhető :), így mivel tudtam, hogy ebben maximum mellékszerep erejéig jelennek meg, nem igazán akaródzott belekezdenem.
Mégis most, hogy végeztem vele, örülök, hogy meggyőztem magam. Az természetes, hogy mivel ezt a sorozatot Sydney szemszögéből követjük, teljesen más a stílusa, mint a VA-nak. Ám számomra is meglepő módon hamar ráhangolódtam, és megszerettem Sydney-t, megértettem a problémáit és a viselkedését. Csupán az nem volt tiszta számomra, hogy Jill mitől lett olyan népszerű, mindenki oda volt tőle meg vissza, még Sydney is.
Adrianről egy egész kisregényt lehetne írni, de röviden összefoglalva: már a Vámpírakadémiában is szerettem, szurkoltam neki, a végén pedig sajnáltam. Néha idegesítő, de ő jelenti ebben a sorozatban az üde színfoltot.
Volt pár jó kis csavar, voltak kiszámítható történések is, de ezek nem voltak le a sztori értékéből. Nekem jólesett volna még egy kis romantika, de így is szórakoztató volt.
Bár nincs ingerem az azonnali folytatásra, de ha mégis nekivágok, akkor abban az utolsó mondatnak nagy szerepe lesz. :)

Greylupus

Keith éppen az ajkához emelte a poharat, amikor Adrian ezt mondta: – Mmm. Nullás pozitív, a kedvencem.
Keith kiköpte a bort a szájából, és azonnal köhögni kezdett. Én örültem, hogy semennyi nem fröccsent rám. Jill vihogni kezdett, Clarence pedig csodálkozva meredt a poharára.
– Tényleg az? Azt hittem, hogy cabernet sauvignon.
– Valóban az – felelte Adrian rezzenéstelen arccal. – Tévedtem.

142

kellyolvas P

És nem bízom olyan pasasokban, akik több pipereholmit használnak, mint én.

Greylupus

A tökéletességhez rengeteget kell próbálkozni. – Kicsit elhallgatott, hogy ezt átgondolja. – Hát, kivéve a szüleimnek. Nekik elsőre sikerült.

265

Greylupus

– Várnak rátok. Menjetek be. – Adrian Keith füléhez hajolt, és baljós hangon belesuttogta: – Ha…. mertek. – Majd megbökte Keith vállát, és egy „muhahaha”-szerű szörnynevetést hallatott.
Keith majdnem három métert ugrott a levegőben.

Kapcsolódó szócikkek: Adrian Ivaskov
FFG

Te túl csinosnak tűnsz ahhoz, hogy hasznos legyél.

Zsanó

(…) – Ugye nem akarsz az Amberwoodba járni?
– Mi, és eljátszani veletek a High School Musicalt? Nem kösz.

Kapcsolódó szócikkek: High School Musical
Fummie P

– Zavartnak tűnsz – jegyezte meg Adrian.
Megráztam a fejem, és felsóhajtottam. – Azt hiszem, csak túl sokat gondolkozom.
Adrian ünnepélyesen bólintott. – Ezért nem csinálom én soha.

inka0507

– Ó, tényleg? Le tud rajzolni egy csontvázat motoron, amiből lángok törnek elő? És egy kalózkalapot is akarok a csontvázra. És egy papagájt a vállára. Egy csontvázpapagájt. Vagy talán egy csontváz nindzsapapagájt? Nem, az már túlzás lenne. De az menő lenne, ha a csontváz olyan nindzsás dobócsillagokat dobálna. Amik lángolnak.
(…)
– Ez a legnevetségesebb dolog, amit valaha hallottam – válaszolta a tetoválóművész.
– A hölgyek nem ezt fogják mondani – felelte Adrian.

194

Kapcsolódó szócikkek: Adrian Ivaskov
Greylupus

– Amikor bementem, azt mondták, hogy a tulajdonos éppen telefonál, és várnom kellene pár percet. Úgyhogy leültem, és rendeltem egy italt.
Ezúttal tényleg a kormányra borultam. – Mit rendeltél?
– Egy Martinit.
– Egy Martinit. – Felemeltem a fejem. – Egy Martinit rendeltél egy állásinterjú előtt.
– Ez egy bár, Sage. Azt hittem, nem lesz ezzel bajuk.

209

Greylupus

– Az én hobbim az embertársaim elbűvölése – felelte Adrian makacsul. – Én vagyok a buli lelke… még akkor is, ha nem iszom. Én nem magányra születtem.
– Kereshetnél munkát – vetette fel Eddie, miközben letelepedett egy székre a sarokban. Elmosolyodott a saját szellemességén. – Az mind a két problémádat megoldaná… Pénzed is lenne, és emberek között lennél.
Adrian a szemét forgatta. – Vigyázz, Castille. A családban csak egy mókamester lehet.

189