A ​szukkubusz éjszakája (Georgina Kincaid 2.) 275 csillagozás

Richelle Mead: A szukkubusz éjszakája

Georgina Kincaid, Seattle város szukkubusza pokoli elismerésben részesül kiemelkedő lélek-megrontási teljesítményéért, és békességben él nagy szerelmével, a halandó Seth Mortensen regényíróval. Szerelmük egyetlen hiányossága a testi beteljesülés: könnyű csókokon és gyengéd simogatáson túl nem merészkedhetnek, mert azzal Georgina elszívná Seth életerejét. Kényszerű önmegtartóztatásuk dacára igen harmonikusan építik kapcsolatukat mindaddig, amíg meg nem jelenik a színen Georgina régi inkubusz barátja, a sármos csábító, Bastien. Az inkubusz rejtélyes feladattal érkezik a városba: meg kell rontania egy híres tévésztárt, a bigott Dana Daileyt, akinek szervezete szigorú konzervatív értékeket hirdet, így igyekezve gátat vetni a földi romlottságnak és az ördög csábításának. Georgina természetesen barátja segítségére siet, ám miközben Bastien Danát igyekszik a romlásba vinni, Georginának is szembe kell néznie saját démonaival.

Eredeti megjelenés éve: 2008

Agave Könyvek, Budapest, 2012
304 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155049989 · Fordította: Török Krisztina
Agave Könyvek, Budapest, 2012
302 oldal · ISBN: 9786155438424 · Fordította: Török Krisztina

Georgina Kincaid · Seth Mortensen · Carter · Bastien · Jerome

Lisie87>!
Richelle Mead: A szukkubusz éjszakája

Olyan hirtelen lett vége, hogy csak néztem, hogy most mivan?! Eszembe is jutott @Renkaa értékelése, hogy ő még olvasta volna na jó nem pont ezekkel a szavakkal …hát így a végére érve megértem Reni, hogy miért is! XD
Jópofa, humoros, szerethető történet, érdekes karakterekkel. Amit Seth és Georgina lerendez kapcsolat néven! :D Jaj, imádom őket! Bastian is jó fej, emelte a könyv színvonalát. Természetesen jók voltak a régi szereplők is, az egész banda <3!
Nagyon-nagyon sajnálom, hogy nem folytatják, na de majd Én tovább olvasom angolul! :P

Roszka>!
Richelle Mead: A szukkubusz éjszakája

Szukkubusz, inkubusz, démon, angyal, isten, van itt minden! Jó történet is. Szeretem az írónő stílusát. Tetszett ez a rész is, Georgia a pokol alkalmazottja, mégis jót akar a halandóknak, valahogy ez megmaradt benne. És szereti a könyveket! !!

sarahangel>!
Richelle Mead: A szukkubusz éjszakája

Jobban tetszett, mint az első rész. Talán mert kiesett a szerelmi háromszög és Georgina is valahogy szimpatikusabb lett.

Új szereplő bukkan fel az inkubusz Bastian személyében, aki a szukkubusz megfelelőjének férfi változata. Georginától – aki régi jó ismerőse – kér segítséget egy bizonyos ügy megoldásában.

Mindeközben Georgina plátói szerelmi viszonyban él az író Seth-tel, mert szukkubusz ide vagy oda, de rájön, hogy neki is szüksége van erre az érzésre. Halhatatlan barátai ugratják ezzel a kapcsolattal csak Carter az, aki komolyan veszi, hiszen ennél tovább nem mehetnek, mert jó esetben Seth élete megrövidülne néhány évvel, rosszabb esetben akár meg is halhatna.

De mivel Georgina szukkubusz, muszáj vadászgatnia, máskülönben ő pusztulna el. A kényszer nagy úr, de mégiscsak belerondít kicsit a romantikus idilli képbe.

Seth a legaranyosabb szereplő, ezt már az előző résznél is megállapítottam. Néha jó olyan hősről olvasni, aki nem az a kifejezett alfa-típus (de nem is papucs). Az aranyosságot most, ha lehet ilyet mondani, kicsit túlzásba is viszi. Meglepő, hogy mennyire megértő Georgina ’kilengéseivel’. Az viszont kimondottan tetszett, ahogy megpróbáltak megoldást találni a problémájukra, ahelyett, hogy szétmentek volna.

spoiler

Határozottan fejlődött szerintem a sorozat, a karakterizálás terén mindenképpen, és még az inkubusz is szimpatikus volt. ;)

Most viszont meg vagyok lőve, mert a magyar fordításnak vége, de közben megesz a fene, hogy megtudjam, mi lesz a további sorsa ennek a kettőnek. Látom már, hogy ’rákényszerülök’ az angol folytatásra. :D

Richelle Mead: A szukkubusz éjszakája

Jaj nem hiszem el, hogy ennek a könyvnek máris vége, és megint szenvedhetek, amíg meg nem jelenik a következő. Most, hogy a második részét is olvastam, egyértelműen kijelenthetem, hogy imádom ezt a sorozatot.
Imádom Richelle stílusát is, gyorsan olvasható, nem zavaros, és mégsem az az egyszerű, izgalmas, vicces és letehetetlen. Komolyan végigolvastam volna egy éjszaka alatt ezt a könyvet, ha másnap nem kellett volna felkelnem, így kénytelen voltam aludni néhány órát. Elvesztegetett idő, hát minek kell aludni egyáltalán? :D
Georginát még mindig szeretem, annyira talpraesett, vicces, és egy tök normális karakter, aki önálló meg minden, és nem az a gyökér-fajta, ami mostanában a legtöbb könyvben előfordul. A többi karaktert is ugyan úgy szerettem, ahogy az első részben, a természetfeletti lényeket és a halandókat is, meg természetesen Bastient is. Seth-tel kicsit kettős érzésem van. Ahogy egyre jobban megismertem, egyre jobban megszerettem, pedig már az első könyvben is a kedvenceim közé tartozott, és egyre több hasonlóságot fedeztem fel közte és köztem. Meg ahogy az írásról beszél… jaj hát imádom a fickót. Ami viszont néha idegesített benne, hogy olyan kis gyökér. Mármint úgy, hogy nem áll a sarkára, vagy hogy mondjam. Tudom, hogy szerelmes, és teljesen oda meg vissza van Georgináért, de azért mindent nem nézhet el. Jó, oké a végén magához tér, de azért mégis. Én is kis gyökér vagyok, de én lány vagyok, ő meg fiú…
Ez a rész kevésbé volt izgalmas meg akciódúsabb, mint az első, nem is volt benne egy darab nagy csavar sem, picike csavarok voltak benne, és azokra már rá lehetett jönni körülbelül a könyv elején, de a Vámpírakadémia sorozatból kiindulva a következő rész végére várom a nagy durranást Richelle-től. Ennek ellenére szintén letehetetlen volt, és tele volt humorral, de ez nem meglepő. Ami negatívum volt nálam, az a fordítás, a fordító néha olyan szavakat használt, ami tök idegen Richelle stílusától szerintem, és ez időnként kizökkentett az olvasásból, de annyira nem volt zavaró. Jó, végül is nem voltak benne hibák, egy helyen találtam csak egy mondatból kimaradt „nem” szót.
Ami még bajom az ilyen izgalmas-istentelenüljó-denemirodalmi stílusú könyvekkel, mint ez is, hogy megveszem, elolvasom max két nap alatt, és gyorsan olvasom, mert nem tudom letenni, és érdekel, de közben alig kezdtem el, már azon kezdek rémüldözni, hogy alig van belőle hátra, és mindjárt a végére érek, és ha végeztem vele, jön a posztkönyv-depresszió, és egyszerűen képtelen vagyok bármit is olvasni napokig, mert folyton ezen rágom magam, és a többi könyv valahogy nem is tűnik izgalmasnak. És az olyan rossz, mintha szakítanék valakivel, és tök levert vagyok utána.
Szóval igen, az ilyen könyvek számomra olyanok, mint a drog, és ez a könyv is egy adag volt belőle. Most pedig kénytelen vagyok valami mással csillapítani az elvonási tüneteket, amíg ki nem jön a következő rész, ami jó sokára lesz.

Viktória_Erdei P>!
Richelle Mead: A szukkubusz éjszakája

Érdekes volt. Az első 50 oldal nehezen ment, untatott, utána jól belelendültem, mert 250 oldalt legyűrtem 1 nap alatt.
spoiler
Seth-et pedig ennyire nem érdekli, hogy Georgina kivel fekszik le??

Wee IP>!
Richelle Mead: A szukkubusz éjszakája

Még mindig könnyed, még mindig nagyon olvastatja magát, épp úgy, mint az első rész. Mead tehetsége és fantáziája megspékelve Török Krisztina remek fordítói stílusával most is telitalálat volt. Nekem legalábbis.
Akartok betépett inkubuszt és szukkubuszt látni? Elárulom, hogy sírni fogtok a röhögéstől! Vagy Georginát, amint épp virágot ültet?
Megint rengeteg vicces momentum volt a könyvben, a párbeszédek életszerűek, a fordulatok csípőből jönnek, bár az eszement halhatatlan bandából szívesen kaptam volna többet, de helyette kárpótolt Bastien. Bírom a fickót, remélem, fogunk még vele találkozni.
Akkor miért is a minusz fél csillag? Hát… Seth miatt. Nem is tudom, nekem olyan furcsa ez a fickó. Édes, kedves, persze, de olykor végtelenül tutyimutyi, és már túlzottan is birkatürelmű. Nem tudom behatárolni, és ez hihetetlenül bosszantó. Nem lettem belé szerelmes, annak ellenére, hogy tényleg vannak aranyos pillanatai Georgie-val. De szerintem a mi szukkubuszunkhoz valami életrevalóbb, tökösebb srác illik. Ez van.

Bővebben: http://vivianholloway.blogspot.hu/2012/10/richelle-mead…

Zsuzana>!
Richelle Mead: A szukkubusz éjszakája

Nagyon sajnálom ezt a sorozatot, mert sok jó dolgot ki lehetett volna hozni belőle. Nekem nagyon lapos és unalmas lett. Seth és Georgina nyühögéséről szól az egész. Még Bastien feladata is izgibb volt, de még az Angyal is izgibb volt, de még a pók a sarokban a lakásomban is izgibb volt! Mikor végre történne valami azt kb. öt oldallal lezárja pikk-pakk. Na de hogy nem tud lefeküdni Sethel azt olvashatjuk 280 oldalon keresztül. Dana vonzódását is szinte az elején ki lehetett találni. De erre sem fektettünk nagy hangsúlyt ahogy a zenekar problémája is csak egy mellékvágány volt. Őszintén szólva csak akkor szerettem Georginát mikor mesélt a múltjáról. Meg azt az egy esetet mikor „vadászni” ment. Itt éreztem egyedül, hogy ő igen is egy szukkubusz.

purplecloudlady>!
Richelle Mead: A szukkubusz éjszakája

A Kincaid kisasszonyról szóló második kötet sokkal jobban tetszett az elsőnél. Megszoktam a stílust, a szereplőket, ráadásul jól is esett könnyedebb stílusban olvasni. Arról nem vagyok meggyőződve, hogy egy sokszáz éves szukkubusz valójában is épp olyan lenne, mint egy huszonéves csajszi, a motivációit, a döntéseit elnézve nem mindig éreztem hitelesnek, de könnyen elengedtem ezt a fenntartásomat és jól szórakoztam.
PS. Ide a rozsdás bökőt, hogy hosszú távon nem működik ez a „Tapitlanság” közte és Seth között – a következő kötetig SE! :D

Err>!
Richelle Mead: A szukkubusz éjszakája

Na, erre utaltam az előző értékelésemben (hogy lehet, hogy nem volt jó ötlet ebbe belekezdeni) és ezért ódzkodtam kicsit a sorozattól, mert most hirtelen vége.. és nincs tovább.. de miért nincs? Én olvasni akarom! Itt akarok még maradni ebben a világban, ezzel a történettel, ezekkel a szereplőkkel.. annyira kíváncsi vagyok, hogy mik lesznek még itt a folytatásokban!
Olyan jó ez a sorozat! A szereplők egytől-egyig szuperek, a történet fordulatos, humoros és érdekes. Nálam kedvenc lett!
És nagyon szeretném a többi részét is olvasni! :(
Nincs rá semmi esély, hogy megjelenjenek?

Richelle Mead: A szukkubusz éjszakája

Könnyed, szórakoztató, női limonádé, egy csipet természetefelettivel. Jobban tetszett, mint az első rész.

– És a férjed?
– Ja, én nem vagyok férjnél.
Erre még szélesebbre kerekedtek a szemek, és egy pillanat múlva már zuhogott is rám a „férjemnek van egy tüneményes szingli kollégája.”
Ki kellett törnöm. A másik lehetőség, hogy bezúzom a saját koponyámat azzal a kovácsoltvas, kötényes disznóval, ami a könyökömnél figyelt a konyhaasztalon.

Fummie>!

– Azt el kell mondanod… hogy most van-e rajtad bugyi.
Meglepetten pislogtam. És leesett, hogy milyen nehezen fogja vissza a nevetését, mert annyira szeretne jobb kedvre deríteni, a maga ügyetlen és nehézkes módján. A gyomromban hirtelen felengedett a jéghegy, és egy csapásra szétolvadt bennem.
– Van – bólintottam mosolyogva.
– Ó – jött a csalódott és mégis megkönnyebbült válasz, hogy végre kilendültem a komorságból.
– De tudod mi az alakváltás igazi szépsége?
– Mi?
– Hogy már nincs.

Kapcsolódó szócikkek: Georgina Kincaid · Seth Mortensen
Belle_Maundrell>!

Bár alapból nem vagyok az erőszak nagy barátja, be kell vallanom, hogy néha kifejezetten kielégítő élmény embereket kihajigálni az ablakon.

Kapcsolódó szócikkek: Georgina Kincaid
Fummie>!

– Ez még kegyedé. Elismerésünk zálogaként.
Egy McDonald's-ajándékkártyát és pár DVD-kölcsönzős utalványt nyomott a kezembe. Úgy néztünk össze Jerome-mal, mint akire ugyanaz a villám sújtott le.
– Hú – nyögtem ki végül. A második helyezett nyilván Burger King-kártyát kap. Világos, hogy a legnagyobb vesztes mindig a második helyezett.

Fummie>!

– Nahát, ráakadtunk talán Seth Mortensen titkos megszállottságára?
– Semmiképpen sem megszállottság – korrigált higgadtan. – Esztétikai nagyrabecsülés.

Kapcsolódó szócikkek: Georgina Kincaid · Seth Mortensen
Belle_Maundrell>!

– Olyan vagy, mint azok a lányok a Victoria's Secret katalógusában – ámult.
– Az a kedvenc olvasmányom – bólintottam ünnepélyesen.
– Apának is.

Rémálom P>!

– Te egyébként utálsz engem, vagy mi van? – sziszegte a bátyám, amint magunkra maradtunk.
– Nem tehetek róla – ágáltam. – Szerintem rossz a lépcsőd.

SzAngelika >!

Tudom, mi vagy – folytatta –, ahogy azt is tudom, mit csinálsz. A kapcsolatunk első pillanatától kezdve ezzel a tudással kell élnem. Zavar, persze hogy zavar, de azt nem jelenti, hogy nem tudom elviselni – a kezemre tette a kezét, ujjai szórakozottan körözni kezdtek a bőrömön. – De nem szabad félned megmondani nekem az igazat. Soha többet. Még ha ocsmány is az igazság. A kapcsolatunk nem a szexről szól, ezt elég nehéz lenne tagadni. De ha már őszinteség se marad benne, hamarosan itt állunk üres kézzel.

Kapcsolódó szócikkek: Seth Mortensen
Rémálom P>!

Bastien ki fog végezni, ha rájön, hogy nem egyszerűen leromboltam az ő egészséges, józan hírét, hanem lehánytam és piedesztálra állítva mutogattam.

nykyriana>!

– Állj. Ez nem szó.
Bután meredtem a táblán az éppen kirakott xikolon szavamra. Jó hely volt, sok pontot hozott. Nem lehetett egykönnyen leszerelni.
– Mi más lenne?
– Van jelentése?
– Hogyne.
– És mi?
– Ez egy olyan… hasonló a xilofonhoz, csak annál nagyobb…
– Baromság?
Nagyot nevettem. Még soha ilyen közel csúnya szóhoz nem jutott.
– Nem igaz. Hanem fából van. Azért kolon. Mint a koloniális.
– Foglald mondatba.
– Várj… Kedvenc hangszerem a xikolon.
– Ezt nem hiszem el.
– Pedig tényleg az. Csak eddig nem mondtam.
– Azt nem hiszem el, hogy csalsz a Scrabble-ben – […] – Kész vagyok benyelni ezt az egész kárhozott lét meg pokoli küldetés dolgot, de ez már nekem is sok.

Kapcsolódó szócikkek: Georgina Kincaid · Scrabble · Seth Mortensen