Róma (Alarik 1.) 15 csillagozás

Az összeesküvés
Richard Blake: Róma

Az Úr 609. éve. Rómát háborúk és járványok sújtják, a bizánci császár és a pápa között folyó hatalmi harcok emésztik. Ebben az ingoványos helyzetben érkezik Angliából az Örök Városba az ifjú Alarik, egy misszionárius segítőjeként. Apját megölték, örökségét kisajátították, szerelmétől elszakították – ő pedig egy eretnek összeesküvésbe keveredik, végzetes következményekkel. Árulás, gyilkosság, felségsértési per, a háttérben pedig Róma, dicső múltjával és toprongyos jelenével. Richard Blake RÓMA című trilógiája a történelem egyik legsötétebb, legkegyetlenebb és legdicsőbb korszakába vezet; filmszerűen láttatva egy birodalom felvirágzását és bukását. Róma, ahogy sosem láttad még.

Eredeti megjelenés éve: 2008

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Bloody Good Books Ulpius-ház

Ulpius-ház, Budapest, 2008
552 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632541440 · Fordította: Babits Péter

Mirelle>!

Richard Blake: Róma Az összeesküvés

Tettszett. Erről a korszakról alig van ilyen típusú leírás.

Fesskavics>!

Richard Blake: Róma Az összeesküvés

Majdnem nagyon jó, de néhol biceg!

Olympéa P>!

Richard Blake: Róma Az összeesküvés

Nagyjából akkor kezdtem el először olvasni, amikor megjelent a könyv, de körülbelül 50 oldal után letettem.. már annyira már nem emlékszem az okára. Minden esetre örülök neki, hogy adtam neki még egy esélyt. A történet egész izgalmas volt, olvastatta magát. A nyelvezettel és a kifejezésmóddal sem volt gondom, igaz, egy-két helyen elég nyers, illetve előfordul néhány trágár kifejezés, de szerintem annyira nem volt zavaró. Amiért pontot vontam le és hiányoltam, az az volt, hogy bár a helyszínekkel, utcaképpel kapcsolatban elég részletes leírást kaptunk, addig a szereplőkkel kapcsolatban ugyan ezt nem tette meg a szerző. A történet vége felé volt egy csavar, amin meglepődtem, ezek után egyre inkább érdekelt, hogy vajon mi lesz a végkifejlet. Összességében véve tetszett, egy olvasást megér.

Volk P>!

Richard Blake: Róma Az összeesküvés

Én bizonyos utalásokért nem voltam oda… Még nekem is nagyon trágár és khm… durva volt a kifejezésmódja. Nyilván abban az időben így beszéltek, de nekem a gyomrom így se vette be… Maga a történet az tetszett, összeszedett volt. Néha olyan érzésem támadt, mintha egy Sherlock Holmes detektívregény elődjét olvasnám.

latinta P>!

A fülledt napokon körbevitt minket a város romjain, hogy elolvastassa velünk a feliratokat, vagy éppen kirándultunk valamelyik temetőbe. Akkoriban a kövek még a helyükön voltak, nem hurcolták el őket az új falakhoz. Tudomásom szerint sosem nevelt senkit a hitre, a nyelvtani hibákat viszont nádpálcával korrigálta. Eszébe sem jutott korunk olcsó, társalgási latinját tanítani. A romlatlanul tiszta nyelvet örökítette ránk. Petere fontes, mondogatta, mikor megengedte, hogy beleolvassunk abba a pár könyvbe, amelyet még azelőtt lopott, hogy menekülnie kellett a kolostorából. „Vissza a forrásokhoz.”

36. oldal, 3 (Ulpius-ház, 2008)

Richard Blake: Róma Az összeesküvés

Kapcsolódó szócikkek: latin nyelv · olvasás
latinta P>!

Nem mondanám, hogy akkoriban a hajam lett volna a legfőbb büszkeségem, bár kétségkívül vonzóbbá tette a megjelenésem. Edvina figyelmét is ez irányította rám azokon a végtelennek tűnő fogadásokon, amikor Lőrinc püspök és az atyja között tolmácsoltam. Még a papok némelyike is megfordult utánam. „Non Anglus, sed angelus – búgták, miközben megérintették fürtjeimet. – Nem is angol, hanem angyal.”

26-27. oldal, 2 (Ulpius-ház, 2008)

latinta P>!

[…] Ideje van a bosszúnak és ideje a megbocsátásnak.

452. oldal (Ulpius-ház, 2008)

Kapcsolódó szócikkek: bosszú · megbocsátás