Az ​izgága bébi 7 csillagozás

Révész Gy. István: Az izgága bébi

Kedves ​olvasó, készülj föl rá: ebben a detektívregényben keresve sem találhatsz gyilkosságot, banditát, de még csak detektívet sem. Haláleset persze akad, bűnügy is, no meg két belügyi tiszt is megteszi a hagyományos „főfelügyelő” helyett. De mennyire!
Ugyanarról van itt szó, mint Hirosimában, Nagaszakiban volt. Atomról, sugárzásról. Csak kicsiben. Egy nagyobbacska disznóbőr táskában. (És sajna – szerzővel együtt esküszünk rá! – a történet magva igaz: itt történt Budapesten.)
A hihetetlennek tetsző bonyoldalmat egy bébi izgága viselkedése indítja el. Elárulhatjuk: a bébi nem hónapos csecsemő, ó nem, korántsem…
S ha már árulkodunk, azt is megjegyezhetjük, hogy a szerző, Révész Gy. István nem először fogott tollat azért, hogy a bűnügyi regény műfajába ártsa magát. A felszabadulás előtt tucatnyi sikeres detektívregényt írt, csak éppen nem a saját nevén, hanem hangzatos – angol – álneveket. Ideje, hogy regény, szatíra, dráma után ebben a műfajban is bemutatkozzék… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Albatrosz könyvek Magvető

Magvető, Budapest, 1970
254 oldal · puhatáblás

Révész Gy. István: Az izgága bébi

valamiert azt hittem hogy gyilkossag lesz benne, nem tudom miert. de szerintem ez meg erdekesebbe tette a konyvet. nekem tetszett;)

Sine_nomine>!
Révész Gy. István: Az izgága bébi

'Kémek, mint mi' után szabadon: Elvtárs? Elvtárs. Elvtárs? Elvtárs. Elvtárs? Elvtárs! Elvtárs?! Elvtárs!!! Éééés elvtárs! Nem hagytunk ki senkit?

A szocialista krimi hangulatot leszámítva nem rossz olvasmány, igazából semmi különleges nincs a történetben. A fülszöveg tökéletesen leírja azt amire számítani lehet, úgyhogy aki vérbeli krimit keres, az nem itt fogja megtalálni

regulat>!

– Nem politizálok, és talán éppen ezért becsületesen is gondolkodom.

regulat>!

– Hát ugye – mosolyodott el az előadó –, néha még az is előfordul a lakásügyi osztályon, hogy arra érdemesek jutnak tanácsi kiutaláshoz.

regulat>!

Komótosan ballagtak fel a lépcsőn, mintha csak órabérben tennék. Ugyan ki látott már olyan szerelőt,akinek a szerszámládáját a Fővárosi Elektromos Művek cégjelzése díszíti, és siet?

Csanga>!

– Rendes dolog az öregtől, hogy velünk küldte le a bemutatóra.

Csanga>!

A Schuller házaspár már aznap kora délután ott ült Timár százados szobájában.

139. oldal Schullerék mesélnek

regulat>!

– Rendes dolog az öregtől, hogy velünk küldte le a bemutatóra.

Csanga>!

Napokon, heteken át semmi sem történt.

74. oldal Egy telefon felcseng

Csanga>!

Ha már akkor, a disszidálási kísérlet után visszafordult volna arról az útról, amelyen elindult, most nem kellene a cellájába visszakísértetnem…

249. oldal Korábban kellett volna visszafordulni

Csanga>!

Amikor beléptek Timár százados szobájába, már a csoport minden tagja ott volt.

210. oldal Így is történhetett…