Vérvonal 100 csillagozás

Réti László: Vérvonal Réti László: Vérvonal

Március ​közepe – Magyarország a parlamenti választások lázában ég.

A kormányfő egész stábja éjt nappallá téve az újraválasztás sikerén dolgozik. Ám a miniszterelnök rosszul áll, ha nem történik valami, biztosan veszíteni fog.

Eközben egy budapesti bankfiókban megismétlődik a móri tragédia. A rabló válogatás nélkül agyonlő mindenkit. A terrorelhárítás jelen lévő tisztje azonban végez a gyilkossal.

A budapesti rendőrség nyomozni kezd az ügyben. Lovassy Márk, a nagy tapasztalatú, ám kiégett nyomozótiszt kapja a feladatot, hogy felderítse, ki és miért ölt a bankban.
A rendőrség korlátozott kapacitását azonban újabb és újabb halálesetek teszik próbára. Két halott az Uzsoki utcai kórházban, egy újabb az Árpád hídon. Majd a bűnüldözők között is aratni kezd a halál.

Lovassy egyre reménytelenebbül igyekszik tenni a dolgát, miközben a kormánypárti és az ellenzéki jelölt stábja egyaránt nyomást gyakorol rá. Főnökei hol támogatják,… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2014

Ulpius-ház, Budapest, 2014
Ulpius-ház, Budapest, 2014
576 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633831953

dagikám >!
Réti László: Vérvonal

Végig nagyon izgalmas volt az egész történet. Volt itt minden,ami kell egy vérbeli krimihez: vér,gyilkosságok. Kapkodtam a fejem állandóan,mert lépten-nyomon történt valami,ami miatt nem lehetett letenni a könyvet. A végkifejlet meglepő volt,mondjuk kicsit lehetett erre számítani,de ez nem rontott a színvonalon. Kifejezetten tetszett az írónak ez a műve is.

Books_of_Peter P>!

-Botrány, korrupció, befolyásolás!
-És gyilkosság.

Ahogy az lenni szokott, a szerző rögtön belecsap a lecsóba, egy bankrablás több ember kivégzésével végződik, ahol a magyar miniszterelnök lánya is ott van a halottak között. spoiler Majd egy orvost is kivégeznek, aki talán valamilyen módon kapcsolódhat az elhunyt lányhoz, ezt pedig tetézi, hogy a parlamenti választások finisében is vagyunk, a BRFK feladata ezt a szövevényes ügyet felderíteni. Ármánykodás, konspirációk jellemzik a dialógusokat, többször gyanakodunk a könyv elolvasása közben más-más elkövetőre, több fajta összeesküvés elmélet rajzolódott ki a fejemben. A szereplők mennyisége is rendben volt és kevesebb akció fémjelezte most ezt a regényt. off És persze a végén összeérnek a szálak, majd 600 oldalon keresztül tényleg érdekelt, mi miért történt/történik.
Ha túllépünk az itt-ott kissé túlírt fejezeteken és a képtelenségeken spoiler, akkor szerintem ez a jobbik politikai Réti-krimikből az egyik volt.

Réti László: Vérvonal

Nagyon tetszett. Bár voltak benne kiszámítható momentumok, de nagyon jól felépített volt az egész könyv. A karakterek kidolgozottak, a történet cselekményes. Fél csillag levonás a magányos hős miatt jár csak :) Ez jobban tetszett nekem, mint a parfümös, de fogok még tőle olvasni. Tetszik, hogy valaki ilyen jól ír Magyarországon (is) krimit :)

Timcsibaba77>!
Réti László: Vérvonal

Réti László egy újabb időrabló könyvére találtam. Teljesen bele feledkeztem a könyv olvasásába. Tényleg jó, és logikus, izgalmas politikai árnyalatú(nagyon is) könyve volt.
spoiler Parlamenti választásokat manipulálni egy politikai gyilkossággal? Nem elképzelhetetlen, pláne napjainkban. Bár, jobban bele gondolva, semmi sem lehetetlen, ha hatalomról, pénzről van szó.
Imádtam ezt a könyvét is Réti Lászlónak, izgatottan várom még, mi új leledzik a nap alatt.

Réti László: Vérvonal

Nagyon tetszett. Végig izgalmas, pörgős volt. Nehéz volt letenni. Beszippantott és csak faltam a sorokat. A szereplőket bírtam, Lovassy Márkot főleg, aki a magányos hős megtestesítője, aki nem bízhat senkiben. Igazi sodró lendületű történet. A befejezésre nem számítottam, de végülis logikus volt így zárni. Nem gondoltam volna, hogy egy politikai krimi (mert ez jócskán az) ennyire bejöjjön nekem, hát pedig de… nagyonis.

Réti László: Vérvonal

Jól szórakoztam, bár szerintem csöppet túlírt. Túl véres is itt-ott. A mentők lejáratása nagyon nem volt szimpatikus az elején. Megölni meg tök felesleges volt őket…
Amúgy: véres, mocskos politikai harc a hatalomét, amikor semmi nem drága, semmi nem számít.

mohapapa I>!
Réti László: Vérvonal

A hasonmás című könyv volt, amit Réti Lászlótól először olvastam. Ahogy közhelyesen mondani szokták, megvett kilóra. Kedvenc. Nem csupán azért, mert humoros, meg izgalmas, hanem mert van benne valami nagyon egyedi. Aztán olvastam több Rétit, és mindben az első szerelmet kerestem. Nem találtam meg. De nem volt még Réti könyv, amin unatkoztam volna.

Unatkozni ezen a kötetén sem lehet. Politikai krimit olvasunk. Olyan krimit, amiben megkapja a magáét mind a politika, mind az igazságszolgáltatás (már a neve is vicc!), mind a rendőrség. A legnagyobb pofont a politika kapja. Mármint ha egyáltalán képes pofont kapni. Úgy fest, Réti László végleg kiábrándult az ország vezetéséből, és beleábrándult az írásba. Szerintem az első teljes mértékben érthető, a másodikkal meg jól jártunk mi, olvasók.
Szóval a történet egy banki tömeggyilkossággal kezdődik, és jut még bőven hulla a maradék oldalakra is, nem kell aggódni. Meg jut némi borzalom is. Meg persze izgulhatunk a főhősért, ahogy annak lenni kell, egy nem Christie-féle agyalós krimiben. Van itt minden, lövöldözés, bunyó, autós-üldözés, erotika, robbantás, cyber-megoldások, csavarok mindenfelé (barkácskönyv, mondaná
szerelmetesfeleségtársam [na, csak belecsempésztem ebbe az értékelésbe is]). Van feloldás is, de Réti dicséri, hogy nem émelyítő bazsarózsás hálivúdi giccsel, hanem magyarosan, félig sikerülten; ami által teljesen sikerült, kicsit hihető lesz, amit olvasunk. Nevetni alig nevetünk. De ez nem is olyasféle.

A főhös Lovassy Márk őrnagy a pesti, gyilkossági, párdon, életvédelmis zsaruból muszájherkules James Bond-dá lesz a végére, de még ezt sem bánjuk. (Még a nő is meg van a Bond-sághoz, naná. Ráadásul a történet szempontjából fontos szerepet betöltő, Lovassynál sokkal fiatalabb, beavatott néni, ahogy kell.)

Jó volt ezt a könyvet olvasni. Jó volt úgy olvasni, hogy olyan írta, aki ért is ahhoz, amiről ír, még akkor is, ha tudva tudom (mert ő mondta, írta nekem A hasonmás alatti értékelésemet követő beszélgetésben), hogy amikor ír, csupán szórakoztatni akar. Ennek minden könyve pazarul megfelel. De mégis, az embernek van egy olyan hátsó érzése, hogy most egy kicsit többet akart mondani. Mintha. Talán.

Viszont mindezzel a nagyon fontos sok mindennel együtt, az összes nagyon komoly élvezeti értéke ellenére ez volt az a Réti-könyv, amely a legkevésbé ragadt a kezembe. Nem is tudom a pontos indokát… Talán éppen, mert bizonyos fokig aktualizálható? Vagy éppen mert Bond-ossá válik? Vagy csak mert több minden kikövetkeztethető? Nem tudom.
De ez az utolsó mondat csak a teljes igazság végett áll itt (Igazság? – kérdi Réti, és rá is legyint: – Ugyan már!), ne ez maradjon meg senkiben! Inkább szórakozzon mindenki ezen a Réti-krimin is!

borga>!
Réti László: Vérvonal

Ez az általam olvasott első komoly krimije, és még jobb is, mint a viccesek, pedig azok is jók. A legvégére ugyan meglegyinti a James Bondság szele, de amúgy reális, érdekes, hihető környezeti változókkal, kellemesen csúszó fogalmazással, jó képalkotással. Oké, nem egy Agatha Christie, mert azért erősen sejteni lehet, hogy merre kell tapogatózni, de azért nem is egyenes az út a végéig. Szóval, bizony jó ez!

minett>!
Réti László: Vérvonal

Hú,nagyon izgalmas volt. Volt amit lehetetett sejteni, már majdnem csalódott is voltam,aztán érkezett a nagy csavar.

Nefi>!

– Imádok sakkozni. Állítólag nem is csinálom rosszul. Bár az én pozíciómban óvatosan kell fogadnom a dicséretet. Szeret sakkozni, nyomozó?
– Tudok – vont vállat a hadnagy. – Ritkán van időm és alkalmam játszani.
– A sakk nem játék.
– Én mindig játékként kezeltem.
– Rosszul teszi. A sakk valójában harc. Mindig is az volt.

bmgrapes I>!

Attól, hogy valaki paranoiás, még tényleg lehetnek ellenségei.

Kapcsolódó szócikkek: paranoia
landi72 P>!

A fiatalember egy ódon fotelra mutatott. A rendőrtiszt leült, és szemügyre vette a szobát. A fő berendezési tárgy a könyv volt. Könyvek mindenütt. A plafonig érő polcokon, melyek meghajlottak a súly alatt, a fal mellé állított asztalon és az alatt, a pianínón a sarokban és az álkandalló párkányán. Még az ablak peremén is puhafedelű regények sorakoztak, csak egy szomorú kaktusz árválkodott közöttük, s nyújtogatta tüskéit a fény felé, amely a harmadáig lehúzott vászonroló alatt beszivárgott.

Nefi>!

Meg hát Magyarország, az Magyarország. Nincs az a díszes ünnepség keretében felállított székely kapu, ahol ne lenne a szimbólum mellett egy kiskapu is. És ez legalább annyira szimbolikus.

mohapapa I>!

Túl régen volt rendőr ahhoz, hogy higgyen a mesékben. Túl sok szemétséget látott a saját kollégái és főnökei részéről ahhoz, hogy bízzon az igazságban. Igazság nincs. Igazságszolgáltatás meg aztán végképp nincs. Független bíróságok? Röhej. Azok csak egyetlen dologtól függetlenek: a józan észtől. Csak bizonyos érdekek vannak, és olyan megoldások, melyek ezeket az érdekeket szolgálják. Aztán valaki ezeket a megoldásokat felruházza a törvényesség talmi mázával, s máris kész a nagyközönség számára fogyasztató valóság.

robinson P>!

Lovassy a kertet nézte. Egy bő órája töprengett.
Amikor ráébredt, hogy van egy tanúja,azonnal tudta, hogy most válik igazán bonyolulttá az ügy.

landi72 P>!

A magyar rendőrségnél minden zsaru tegeződik munka közben, függetlenül attól, ismerték e egymást korábban. Ez a szervezeti kultúra része. Aki ettől eltér, eleve gyanús. Vagy kocka.

landi72 P>!

A nyomozó a csomagmegőrzők melletti automatából vett egy kólát, hogy elüsse az időt. Csak diétás volt, amit ki nem állhatott, de nem volt választása. Méla undorral elkortyolgatta, miközben vállát a szekrénynek vetve várakozott.

Kiskosar>!

– Mit akar ezzel mondani?
– Azt, hogy ha ok nélkül meglöki a dominómat, szinte biztosan el fog dőlni az egész sor.

robinson P>!

– Na ne! Belép a határon egy csecsen gengszter, és senki nem tud róla?!
– Nagyon úgy tűnik.