Jó ​üzlet a halál 107 csillagozás

Rejtő Jenő (P. Howard): Jó üzlet a halál Rejtő Jenő (P. Howard): Jó üzlet a halál Rejtő Jenő (P. Howard): Jó üzlet a halál Rejtő Jenő (P. Howard): Jó üzlet a halál Rejtő Jenő (P. Howard): Jó üzlet a halál Rejtő Jenő (P. Howard): Jó üzlet a halál Rejtő Jenő (P. Howard): Jó üzlet a halál Rejtő Jenő (P. Howard): Jó üzlet a halál Rejtő Jenő (P. Howard): Jó üzlet a halál Rejtő Jenő (P. Howard): Jó üzlet a halál

A regény főszereplője Tom – Fülig Jimmyhez hasonló figura –, aki Honolulutól Batáviáig otthonosan mozog a kikötők világában. Biztosabb megélhetés reményében elszegődik az Új Amszterdami Részvény Társasághoz, ahol tisztességes munka mellett gyors meggazdagodást ígérnek a jelentkezőknek. Ezek után pottyan egy ház tetejéről Tom fejére a csinos Elly, aki láthatóan menekül valaki elől. A fiatalok egymásba szeretnek, s Tom végül fényt derít a Részvény Társaság piszkos ügyeire is.

Eredeti megjelenés éve: 1937

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Szórakoztató Regénytár Szukits

ISBN: 9786156377531
Adamo Books, 2019
Adamo Books, Budapest, 2019

csavargó

SteelCurtain>!
Rejtő Jenő (P. Howard): Jó üzlet a halál

Néhol kísértetiesen emlékeztetett A fehér foltra. Mégsem görcsös önplagizálás. Poénnal elég szépen kitapétázva. Ja, kérem egy ilyen nyúlfarnyi történethez is kell a muníció! A mai Rejtő-marathonon ez volt leginkább P.Howard. A mai olvasás lezárásához tökéletes. Rövid, humoros, izgalmas. Mi kell még?

nope P>!
Rejtő Jenő (P. Howard): Jó üzlet a halál

Rövid kis szösszenet, maximum egy óra alatt elolvasható, de arra az egy órára kellemes kikapcsolódást nyújt. Mondanám, hogy lehetett volna hosszabb, de igazából pont optimális volt így. Ötletes, humoros, szórakoztató.. tipikus Rejtő.

Láttam, többen írták, hogy hasonlít A fehér foltra. Habár az utóbbit még nem olvastam, ahogy látom az eredeti megjelenés alapján a Jó üzlet a halál egy évvel korábbi, úgyhogy gondolom, ennek a továbbfejlesztett változata A fehér folt.
Így már tudom is, mi lesz a következő olvasmányom az írótól, határozottan kíváncsi vagyok már arra a bizonyos fehér foltra.

Habók P>!
Rejtő Jenő (P. Howard): Jó üzlet a halál

Lehet, az a baj, hogy már túl sok Rejtőt olvastam, de ez most halványabbnak tűnik. És a részleteket is ismerem már más regényekből. Persze nevetni így is lehetett rajta, Tom lazasága tetszett. De legjobb a család jelmondata volt „Pihenés után édes a nyugalom”. (Igyekszem alkalmazni…)

Huntress>!
Rejtő Jenő (P. Howard): Jó üzlet a halál

Könnyed és mégis kalandos,tehát tipikusan Rejtői. Nem túl bonyolult a történet, mégis zseniális és ismerve kedves Jenő munkamorálját sokat javítgathatta. Nagyon szerettem Tom karakterét és lazaságát. Könnyed kis olvasmány.

Bobe0402 >!

A Szukits-féle kiadás három Rejtő-kisregényt tartalmaz:
– Jó üzlet a halál
– A Sárga Garnizon
– Vér és mahagóni
Az elsőnek a történetét ismertem, régebben már olvastam képregényben. Bicskanyitogató jellemű emberek a főhős ellenfelei, viszont Tom, a főszereplő egy édes, aranyos, okos, csupa szív kölyök. Nagyon olvasmányos, és fordulatos sztori.
A Sárga Garnizon a három közül – szerintem – a legjobb. Nagyon-nagyon rejtős a humora :)
Az utolsó történetben viszont kevéssé ismertem fel Rejtő stílusát.

Katja_Magnus P>!
Rejtő Jenő (P. Howard): Jó üzlet a halál

Oh, a drága jó Rejto Jeno.
Mindig elfelejtem, hogy mennyire istentelenul jo iro volt. Hangosan kacagtam mikozben olvastam. Fordulatos, humorban bovelkedo kisregeny. Olvassatok el ti is! :))

TiszlaviczMarcsi I>!
Rejtő Jenő (P. Howard): Jó üzlet a halál

A fehér folt jutott az eszembe erről a történetről. Olvastam volna hosszabban is, annyi minden volt ebben. Tom és Elly nagyon szimpatikus volt, tipikus Rejtő-figurák.
Kellemes pár órát adott ez a történet :)

NewL P>!
Rejtő Jenő (P. Howard): Jó üzlet a halál

Jó kisregény, megspékelve Rejtő bölcsességeivel. Szerettem olvasni.

Leilaa>!
Rejtő Jenő (P. Howard): Jó üzlet a halál

Végre egy rejtő könyv, ami tetszett. Rövidsége és tömörsége ellenére jó kis könyv volt.

Cicu>!

Tom a rendszertelen és felelőtlen helyváltoztatásnak azon szenvedélyes zarándokai közé tartozott, akiket a társadalom elfogult lekicsinyléssel csavargóknak nevez.

Kapcsolódó szócikkek: csavargó
ViraMors P>!

– Most pedig mondja meg kisasszony, hogy mivel lehetek szolgálatára?
– Azt hiszem, semmivel.
– Hát ennyit igazán megtehetek.

Cicu>!

— Maga talán már nős?! — kérdezte Elly ijedten.
— Nem. Én másért mentem világgá.

Cicu>!

— És mit akar itt csinálni?
— Majd gondolkozom.
— Sajnos, ezt Buitenzorgban rosszul fizetik. Eleinte majd nehezen él meg belőle. Praktikusabbat találjon ki.

ViraMors P>!

– Mit akar itt? – kérdezte csodálkozva Elly.
– Elveszem feleségül. Jöjjön.
– Megbolondult?
– Miért? Ép ésszel nem lehet nősülni?

ViraMors P>!

– Nagyon szép hely. Egy barátom sokáig volt ott fegyenc.

Cicu>!

Ha van mennyország, és oda bejuthat az angolszász típusnak az a fajtája, amelyet jenki névvel jelölnek meg, akkor néhány galambősz, szeplős úr szomorúan csüggesztette le szárnyait, midőn a kíváncsiság síron túl is megőrzött emberi gyarlóságától hajtva, letekintettek a földre, hogy késői utódjuk életfolyását megszemléljék. Látniok kellett egy Lengleyt a londoni gabonatőzsde zajos termében.
Ez magában véve még nem szomorította volna el őket. Hiszen volt az ősz urak közt olyan angyal is, aki egy alkalommal egészen jól aludt a gabonatőzsdén, azonban a megfigyelt utód határidőre játszott. Hiába is kerülgetjük a szót, mondjuk ki nyíltan, bármilyen keserűen hangzik is: dolgozott.