A ​Sárga Garnizon / Az ellopott század 38 csillagozás

A ​sárga garnizon
Öreg bakák tudni vélik, hogy valahol a sivatag legmélyén igenis létezik a Sárga Garnizon! Csodálatos város a sivatagban, szökött légionisták alapították, királyuk egy őrült amerikai milliomos, aki állandóan fejleszti ezt a titkos várost. Van ott minden: pálinka, rádió, gyönyörű fiatal nők, villanyvilágítás és bagó dosztig, csak nehéz eljutni oda. A legtöbb légionista nevet rajta, tudja, hogy mese. Ugyan miféle élet fakadhatna a sivatagból?
Az ellopott század
Szomorúan álltak: tiszt és kutyamosó, amikor Hiron kardja a magasba villant, és a kis csapat kifordul a kaszárnya udvaráról. Azután egyre szomorúbbak lettek, ahogy múlt az idő, és semmi hír. Öt hét múltán nyilvánvaló lett, hogy az őrjárattal valami baj történt. És most már Bourdier ezredest küldték ki egy teljes századdal, hogy a Szahara délkeleti részét felderítse. Az eltűnt Hirontól a Kufra-oázisból jött az utolsó rádiójelentés: ˝Csapatommal az egyiptomi határhoz közel, délkeleti irányba… (tovább)

Alexandra, Pécs, 2005

Vizsla>!

Rejtői alak.
Ezt szoktuk mondani azokra az emberekre, akik habár minden vésszel és viharral szembeszállnak és halálos ellenfelei az ellenségüknek, emberiek, hatalmas igazságérzettel és jó szívvel rendelkeznek. (Továbbá csontrepesztő a pofonjuk és a legerősebb szeszt is literszámra vedelik minden következmény nélkül.)
Ebben a két történetben is egymást érték az ilyen alakok, így már a puszta jelenlétük is szórakozást és izgalmas eseteket garantál.
Aki már olvasott Rejtőt, nem lepődik meg a meglepetések során, és nem is fárad a csavaros fordulatok előrejelzésén. Egyszerűen hagyni kell, hogy a történet magával ragadja az olvasót a Szaharába, Saigonba, Londonba vagy a Csendes-óceánon ringó hajóra.
TIPP: mielőtt kinyitjuk a könyvet rendezzük el ügyes-bajos dolgainkat, így megelőzheti az esetleges meglepetéseket, amik a könyv befejezése után érhetik a tisztelt olvasót. A könyv első pár mondatának olvasása után ugyanis a külvilág hermetikusan elzárkózik.

korkata>!
Rejtő Jenő (P. Howard): A Sárga Garnizon / Az ellopott század

Két rövid történet. Könnyed, szórakoztató olvasmányok. Tipikus Rejtő könyv humorral, a légióval, némi romantikával.
Kikapcsolt, mégis úgy gondolom nem ez a kedvenc könyvem Rejtő Jenőtől. Kicsit kevés volt nekem.

Trillian>!
Rejtő Jenő (P. Howard): A Sárga Garnizon / Az ellopott század

A Sárga Granizon című iromány tipikus légiós történet a szerzőtől. Sokban hasonlít a többi eddig általam olvasott Rejtő regényre, de szerencsére van benne annyi különbség, hogy a kiszámíthatósága ellenére is érdekes maradjon. Emellett a humort sem nélkülözi. Az ellopott század című írást már olvastam korábban, picit hosszabb műre emlékeztem, de így is tetszett. Az egyetlen dolog amit hiányoltam, az erős női karakter. De ennek ellenére is élveztem a történetet.

malenca>!
Rejtő Jenő (P. Howard): A Sárga Garnizon / Az ellopott század

tipikus Rejtő Jenő. Annyira az övé, mint barmelyik más könyv. És ki ne szeretné Rejtő Jenőt?! Nekem tetszett…

Amapola P>!

– Megkérdezhetem, hogy mi a foglalkozása?
– Államtitkár vagyok – válaszolta a rongyos ember egyszerűen, de határozottan.
– Ezt gondoltam. Remélem azonban, hogy poziciója gyógyítható.