A ​rettegés légiója (A Démonháború legendája 1.) 14 csillagozás

Raymond E. Feist: A rettegés légiója

A tündék elveszett rokonai, a taredhelek, vagyis a „csillagok népe” a világegyetem túlsó végéről érkeznek Midkemiára. Jelenlegi bolygójukon mindent elemésztő démonhorda szorongatja őket, és egykori hatalmas birodalmukból csak maroknyi túlélő maradt. Taredhel legendák mesélnek az ősi világról, ahonnan minden tünde származik. Ezt a helyet egyszerűen Otthonnak hívták, s holléte az idő homályába veszett. Most azonban úgy vélik, Otthon Midkemiával azonos, ezért eljönnek, hogy visszaköveteljék.

A kegyetlen és gőgös taredhelek nem hagyják, hogy bármi terveik útjába álljon. Pug és a Tanács azonban hamar ráébred, hogy nem feltétlenül a tündék jelentik a legnagyobb fenyegetést, hanem az őket üldöző démonhorda. S közben Pug feje felett ott lebeg a prófécia: végig kell néznie, amint mindenki, akit szeret, előtte hal meg…

Eredeti megjelenés éve: 2009

Beholder, Budapest, 2010
332 oldal · ISBN: 9789638428707 · Fordította: Kőműves Erika

mcgregor P>!
Raymond E. Feist: A rettegés légiója

Kezdetben valahogy nem vártam sokat tőle (lehet, hogy a meglehetősen béna borítófestmény miatt), de ez egy patent kis fantasy. Kezdetben ráadásul kicsit frusztrált, hogy a szövegben felbukkanó földrajzi helyeket, településeket mégcsak véletlenül sem találtam meg a könyv elején lévő Midkemia térképen. Ez az arány később javult. A Rettegés légiója más fantasy regényekhez képest is jobban koncentrál a mágiahasználókra. A tündék és különböző rokonaik közötti összefüggésrendszer (eldák, taredhelek, glamredhelek, mordelek, ocedhelek, elvandari tündék, naptündék) pedig elég összetett, de fokozatosan feltárul a cselekmény során. A karakterek változó kidolgozottságúak, de érdekesek. Jellegzetessége, hogy a cselekmény helyszíne alapvetően nem egy világra korlátozódik, ugyanis van átjárás a különböző bolygók/világok között a kiterjedt mágiahasználat révén. Feisttől fogok még olvasni valószínűleg.

baluguru>!
Raymond E. Feist: A rettegés légiója

Kedvenc, nem kétség! Mindig is szerettem Feist által teremtett világot és ahogy összehozta a több szálon futó történetet, nekem nagyon bejött. Jöhet a folytatás.

HTimi2>!
Raymond E. Feist: A rettegés légiója

Először olvastam az írótól, és bizony bele kellett szoknom a stílusába. Kicsit szájbarágósnak, túlerőltetettnek éreztem egy-egy újonnan a történetbe lépő karakter leírását. Néhány csatajelenet picit zavarosra sikeredett. Nem mindig lehetett tudni, ki-kicsoda. Így, hogy a második könyvet is olvastam, kicsit olyan érzésem volt utólag, mintha nem is a történet lett volna a lényeg, hanem a második könyvhöz bevezetőként szolgálna a karakterek bemutatásával.

Chosen>!
Raymond E. Feist: A rettegés légiója

Összességében tetszett, ha csak ezt az egy könyvet nézem. Kicsit talán sablonossá kezd válni, hogy Feist mindig előhúz egy másik világot, ahonnan betör Midkémiára az ellenség. De azért persze kíváncsi leszek a folytatásra. :)

baluguru>!

Életem során nagyon sokszor feltételeztem, hogy valami véletlenül történt, amiről később kiderült, hogy felsőbb erők munkája volt. Olyan dolgokat fogok elmesélni, amelyek meglephetnek, vagy megijeszthetnek benneteket, de tudnotok kell, hogy minden, amit mondok, igaz, nem pedig találgatás. Valami összehozott bennünket erre a tanácskozásra, talán az istenek valamelyike, talán a sors akarta így.

A Démonháború legendája sorozat · Összehasonlítás