Tealandi ​utazás 19 csillagozás

Képes angol nyelvkönyv gyermekeknek
Rákoss Péter: Tealandi utazás

Ez a könyv ötletadó, fantáziaelindító mesekönyv, azoknak segít, akik az írni-olvasni még nem tudó gyerekek angol tanításához kedvet érzenek. Különös ország határai nyílnak meg az olvasó, hallgató előtt, neve Tealand.
A történet főhőseit, a három hajótörött utazót az ország uralkodójának, Lipton királynak jó barátja, Earl Grey kalauzolja a térképen nem található szigeten. A mesék eljátszhatók, elbábozhatók, a szótárt ki lehet színezni, és az "alapanyagot' tetszés szerint lehet bővíteni. Jó mulatást!

Közgazdasági és Jogi, Budapest, 1987
70 oldal · keménytáblás · ISBN: 9632234057 · Illusztrálta: Rákoss Péter
Közgazdasági és Jogi, Budapest, 1984

Paulina_Sándorné P>!

Rákoss Péter: Tealandi utazás Képes angol nyelvkönyv gyermekeknek

Annyira örülök neki, hogy egy kihívás miatt újra a kezembe vehettem. Régen volt már, hogy lapozgattam, szerintem inkább színezgettem. :-) Nem mindenre emlékszem belőle, de szerintem egy aranyos könyvecske. Aranyos történet, aranyos szereplőkkel. Tetszett, ahogy olvasás közben tanítgatja az angolt. Megkedveltem Earl Grey-t és a Papagájt, no meg Konradot a kisfiút.

Trixi_Adzoa P>!

Rákoss Péter: Tealandi utazás Képes angol nyelvkönyv gyermekeknek

Ahogy visszaemlékszem, ez a legkevesebb angol nyelvkönyv a számomra. Szétszínezgettem az egészet! Tutira direkt csinálták majdnem kifestőkönyvre az egészet :-) Általános iskola elsőben ezzel nyomultam. Nagyon vagány voltam, hogy betéve tudtam a szavakat, mert apa születésünktől kezdve angolul beszélt hozzánk. Innentől a tanárok már csak rontani tudtak az angol tudásunkon, mert addig perkektek voltunk :-)

torzsmokus>!

Rákoss Péter: Tealandi utazás Képes angol nyelvkönyv gyermekeknek

zseniálisan, olvasmányos és kisgyerek-fejjel érthető módon magyarázza az angol nyelvtant (az „üzenet-madarat” szabadalmaztatni/tanítani kéne!), illetve ismertet meg alap- és kevésbé alapszavakkal. 25 év után is gyakran eszembe jut.

babamano86>!

Rákoss Péter: Tealandi utazás Képes angol nyelvkönyv gyermekeknek

Angolul nem tanultam meg belőle, de a történet nagyon tetszett, mai napig emlékszem rá, pedig csak egyszer olvastam kb. 15 évvel ezelőtt.