Olaszország 8 csillagozás

Rachel Lawrence: Olaszország Rachel Lawrence: Olaszország

Ebben ​a kötetben szeretnénk közelebb hozni az olvasóhoz Olaszországot, tájait és lakóit, valamint végigvezetjük az ország változatos nevezetességein: Az Olaszország sava-borsa fejezet kötetünk elején röviden bemutatja az ország legfontosabb látnivalóit, és segítséget nyújt utunk megtervezésében.
Az Itáliai hétköznapok cím, rózsaszín fejléces fejezet az ország történelméről és kultúrájáról ad áttekintést a maffiától a filmeken, divaton, zenén és operákon át a kitűnő ételekig és italokig.
A Részletes útikalauz cím, kék fejléces fejezet részletesen sorra veszi és ismerteti a látnivalókat, melyeket a színes térképeken számokkal jelöltünk.
Az Úti tippek cím, sárga fejléces fejezet a közlekedésrôl, szálláshelyekről, éttermekről és más gyakorlati tudnivalókról szól. Olvashatunk kultúráról, vásárlásról, kirándulásról és síelésről, valamint egy hasznos nyelvi fejezetet is találunk itt olasz szavakkal, kifejezésekkel és étlapszótárral.
A hátsó fül – mely… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Nyitott Szemmel Kossuth

Kossuth, Budapest, 2014
448 oldal · ISBN: 9789630975797 · Fordította: Cooper Eszter
Kossuth, Budapest, 2007
Kossuth, Budapest, 2003
434 oldal · puhatáblás · ISBN: 9630943158 · Fordította: Béresi Csilla

ÁrnyékVirág>!
Rachel Lawrence: Olaszország

Olaszország a szívem csücske, amióta éltem ott, állandóan visszavágyom, és múltheti olasz kiruccanásunkon el is döntöttük, hogy évente legalább egyszer visszatérünk.
Ezt csak azért mondtam, hogy tiszta legyen, hogy miért van egy polcnyi itáliai útikönyvem :)
Nos, ez a könyv nem rossz, inkább a „három órám van bejárni Bolognát, mondj valamit róla” jellegű kiruccanásokhoz, meg az itthoni olvasgatáshoz, nosztalgiázáshoz ajánlom. Sok szép színes kép van benne, van egy rövid rész gyakorlati tudnivalókkal, ami szintén hasznos lehet, meg az elején egy rövid történelmi, művészeti, politikai áttekintés, de elvetemült műemlékvadász utazóknak túl kevés információval szolgál.

h_orsi>!
Rachel Lawrence: Olaszország

Néhol olyan volt, mintha az egész wikipédiát kimásolták volna, de összességében tetszett. Mindenképpen megérni, ha nem is az egészet elolvasni, de megvenni, ha Olaszországba készül valaki.

Zseti>!
Rachel Lawrence: Olaszország

Nagyon pozitivan csalódtam ebben a turisztikai könyvben. Szerintem nagyon jól leír mindent. Van egy térkép mellékelve amin nyomon lehet követni helyileg mi hol helyezkedik el. Viszont a leírásoknál legtöbb esetben a szöveg és a képek nem egyeznek. Fontos szerintem hogy a nyitvatartásokat és a különböző elérhetőségek is le vannak írva. Persze ezek azota megvaltozhattak sőt elég valószínű. Alapjában véve szerintem hasznos és elég részletesen minden össze van foglalva.