Holnap ​hétfő 8 csillagozás

(Az Atyának,…)
Pomázi Adél: Holnap hétfő

„A ​kezembe tükröt adva / Fellibbenti fátylamat, / Hadd ismerék enn magamra” – Weöres Sándor: Psychéjét idézi a könyv mottója. Ám e kapcsolat nem csupán megidéző jellegű, hanem a Holnap hétfő fölfogató Weöres kultikus művének modern átirataként is. Szerencsére, a Holnap hétfő szerzője nem vállalkozik a költő-előd nyelvi bravúrjainak és rétegzett stílus-imitációinak újraírására, hanem regény Én-elbeszélőjének sorsa teremt lényegi kapcsolatot a XVIII. századi fiktív nőalakkal.
A regény szüzséje egy jelenkori örökbeadás-örökbefogás történetére épül: a gyermekéről lemondó lány-anya megpróbálja meghódítani, vagy inkább elcsábítani az örökbefogadó, diplomata apát, hogy ezáltal szerezze vissza elvesztett gyermekét. A levélregény hagyományait felhasználó szerelmi történet hátterében fokozatosan tárul fel a Psyché sorsára rímelő archaikusabb történet: árvaság, kitagadottság, társadalmon kívüli cigány élet. A Holnap hétfő elbeszélője jó arányérzékkel és öniróniával jeleníti meg e… (tovább)

>!
Lilium Aurum, Dunaszerdahely, 2011
252 oldal · ISBN: 9788080624316

Enciklopédia 1


Kedvencelte 1

Várólistára tette 4

Kívánságlistára tette 1


Kiemelt értékelések

Fleurs>!
Pomázi Adél: Holnap hétfő

Pomázi Adél legelső regénye Weöres Sándor Psyché c. művének parafrázisa. Psyché a buja és kicsapongó, gyönyörű nő és ennek a modern megfelelőjét hivatott bemutatni a Holnap hétfő. Olykor a mű prózája igencsak líraivá válik, szép gondolatok tolmácsol, elgondolkodtat. Megbotránkoztat, de nagyon életszagú. Friss, mai, a jelenkori divatproblémákat dolgozza fel, s mindemellett életrajzi ihletésű is, ahogy azt az írónő bevallja.

Bővebben: http://olvasoterem.com/index.php/2011/09/psyche-uj-kontosben/

Adél_Hercsel I>!
Pomázi Adél: Holnap hétfő

Az utóbbi években sokan megpróbálták ábrázolni a mai budapesti nagyvilági létet, a szépek és gazdagok budapesti világát. Az ilyen típusú regényekben feltűnnek diplomaták, bankárok, bizniszmenek, sok-sok művész, írók, táncosok, divattervezők, vagány világjárók, életművészek és még sokan mások a tipikus figurák közül. Az utóbbi években ezt sokan megpróbálták, de nem arattak különösebb sikert, mert valahogy a hitelesség nem társult ezekhez az irodalmi kísérletekhez. Pomázi Adél végre megírta azt a regényt, ami tökéletesen, persze egy szubjektív szűrőn keresztül, de mégis objektíven és hitelesen, élővé téve ezeket a figurákat kalauzol ebbe a világba. Főhőse, a modern Psyché, a talpig nő szemén és történetén keresztül mutatja be ezt a világot, aki körül persze rengeteg a férfi, ennek köszönhetően a rengeteg kaland, történet, és persze a szerelem. Izgalmas, elmélyülős, filozofikus, szórakoztató és egyben szívszorító történet árvaságról, anyaságról, családokról, férfi-nő kapcsolatokról és az általános emberiről. Egy jó recept, vagy egy pontos iránytű, egy új, izgalmas, egyedi hang a kortárs magyar irodalmi szcénában.


Népszerű idézetek

Fleurs>!

…az élet akkor is szép, amikor nem az!

11. oldal

Carmilla >!

Végig kellett néznem, ahogy a molyok felzabálják a vagyonomat, hisz minden vagyonom jobb időkből való, szép ruhatáramból állt. Azóta engesztelhetetlenül gyűlölöm és megveszekedetten irtom a molyokat!

34. oldal

Kapcsolódó szócikkek: moly
Carmilla >!

Mintha túlontúl izgató lenne csupasz tekintetünk egymásba fonódása. Hisz érintés az, a legmélyebb, ha két szem egymásra tapad.

103. oldal


Hasonló könyvek címkék alapján

Lucinda Riley – Harry Whittaker: Atlas
Farkas Anett: A 33-as ügy
Mártonffy Zsuzsa: Akiknek két anyja van
Bonnie Garmus: Minden kémia
Heather Marshall: Jane nyomában
Kate Hewitt: Isten veled, gyermekem!
Tompa Andrea: Sokszor nem halunk meg
Kate Hewitt: A lányomért bármit
Durica Katarina: Mennyit adtál érte?
B. E. Belle: Visszatérők