A ​téboly könnyed léptei 18 csillagozás

Polina Daskova: A téboly könnyed léptei

Elena Poljanszkaja, a harmincas moszkvai újságírónő körül titokzatos dolgok történnek. Régi barátja, Mitya felakasztja magát, néhány nap múlva özvegye bennég saját házában, Elenát magát pedig kislánya babakocsijába rejtett robbanószerkezettel akarják meggyilkolni.
Az újságírónő nyomozni kezd, és lassacskán rájön, hogy a háttérben egy tizennégy évvel ezelőtti szibériai utazás áll.

424 oldal · ISBN: 9789632930244 · Fordította: Goretity József

Zina>!
Polina Daskova: A téboly könnyed léptei

A hangulatát szerettem, bírtam az akasztófahumorát, közben a cselekménye végig lekötött és izgalmas maradt. Nem mellékesen, sok információt csöpögtet az új Oroszország hétköznapjairól.

Veronika_Szakács>!
Polina Daskova: A téboly könnyed léptei

A fél csillagocskát a „retro” autók miatt kapta, anélkül csak 4 lenne. De a könyv hangulata, és a kocsik egy kedves ismerősömet juttatták eszembe, valamint azt, hogy ezt neki is olvasnia kéne.

alexakarola>!
Polina Daskova: A téboly könnyed léptei

Nagyon tetszett! Végig nagyon izgalmas volt, az írónő fantasztikusan kitalálta ezt a történetet, ahogy a látszólag egyáltalán nem kapcsolódó szálak fokozatosan találkoztak. A főszereplők nagyon jól meg lettek írva (Venya, Regina, Léna) , de néhány mellékszereplőnél volt pár fenntartásom, de ettől függetlenül nagyon élveztem!

Stone>!
Polina Daskova: A téboly könnyed léptei

A sok japán és kínai író után furcsa volt visszatérni a saját világunkba…bár oroszhon is odább van, azért mégiscsak közelebb áll az én közép európaiságomhoz. A könyv végig lekötött, nagyon kis izgalmas volt, tetszett a stílusa, tetszett, hogy nem volt agyonölve szakkifejezésekkel és bepillantást nyerhetett az ember a szovjetuniós és a peresztrojka utáni időkbe is.

Natasha>!

Léna már rég észrevette, hogy a nagyon öreg embereknek, akik hosszú életet éltek, de nem keseredtek meg és megőrizték szellemi erejüket, az arca gyermekivé válik. Mintha az ember, mintegy körbejárva, visszatérne ahhoz a titokzatos, örök bölcsességhez, amely csak a kisgyermekek és a nagyon idős emberek számára elérhető.

Natasha>!

Léna Poljanszkaja húzta-vonta a babakocsit a márciusi sűrű latyakban, és úgy érezte magát, mint egy volgai hajóvontató.