Ménkű ​és a viaszrém (A városszéli banda kalandjai 1.) 17 csillagozás

Philip Pullman: Ménkű és a viaszrém

Különös események bolygatják meg Lambeth lakóinak nyugalmát! Hamis pénzérmék jelennek meg a forgalomban, aztán a rendőrök letartóztatják Ménkű apját! Valóban ő lenne a pénzhamisító?! Mivel a Városszéli banda minden egyes tagja szentül hisz Ménkű apjának ártatlanságában, nyomozásba kezdenek, hogy ezt bebizonyítsák.
A számtalan díjjal kitüntetett író humoros és lebilincselően izgalmas történetével veszi kezdetét a Városszéli banda különös kalandjait bemutató gyerekregény-sorozat.

Eredeti megjelenés éve: 1994

Alexandra, Pécs, 2007
120 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633702864 · Fordította: Fedina Lídia · Illusztrálta: Mark Thomas

Judyt IP>!
Philip Pullman: Ménkű és a viaszrém

Szeretem Pullman bácsi történeteit.
A Ménkű és a viaszrém egy kedves és kalandos ifjúsági detektívtörténet, amelyben a lurkók nyomoznak. De milyen kis leleményesen.
Igazán szórakoztató és szerethető kötet. :)
Más kérdés, hogy talán rövidsége miatt, talán azért, mert nem én vagyok a kifejezett célközönség, engem annyira nem tudott behúzni.

Alexandra, Pécs, 2007
kedaiyun>!
Philip Pullman: Ménkű és a viaszrém

Ez a könyv is régóta megvolt már, mivel össze akartam gyűjteni az összes Philip Pullman-könyvet, ami magyarul megjelent (és ez sikerült is). De csak most olvastam el ezt a rövid kis történetet, ami egy rövid sorozat első kötete. Ifjúsági regény, mely a viktoriánus Angliában játszódik, és egy főleg fiúkból álló gyerekcsapat egy kalandját meséli el. Ez a könyv is jobban tetszett, mint amire számítottam, és ez tényleg egy fiataloknak szóló regény, nincs benne semmilyen mögöttes filozófiai vagy felnőttes tartalom. Tipikusan olyan könyv, amit ha akkor olvastam volna, amikor angolul eredetileg megjelent (1995), biztosan az egyik kedvencem lett volna, mert sok olyan poén volt benne, ami akkor nagyon tetszett volna. Most is tetszik, de azért másképpen. A szereplők aranyosak, főleg Dippyt kedveltem meg.

Philip Pullman: Ménkű és a viaszrém

Tipikus ifjúsági regény. Izgalmas és kalandos történet a Városszéli banda tagjairól, amiből persze a humor sem hiányozhat. Könnyű és élvezetes olvasmány.

Renata_Berta>!
Philip Pullman: Ménkű és a viaszrém

Ha általános iskolás fiatal vagy tizenéves kamasz lennék, szerintem 5*-t adtam volna erre a könyvre.
{{ Philip Pullmantól az Úr sötét anyagait és a Sally Lockhart sorozatot olvastam eddig tehát teljesen más fordulatokat vártam a könyvtől.
De abszolút helyén van ez is, annak a korosztálynak aki ezt értékeli. Azt az egyszerű nyomonkövethető és szerethető történetet amit a könyv ad, humorral megfűszerezve. Ez a humor meg tudott mosolyogtatni, de biztos vagyok benne hogy egy fiatalabb generációnak több élményt tud adni. }}
Könnyű délutáni olvasmány, gyorsan kiolvasható :)
Én 29 évesen olvastam, édesanyaként csak hogy lehessen mihez viszonyítni a véleményemet :)

Philip Pullman: Ménkű és a viaszrém

Ha nem is egy óra/délután/nap alatt, de sikerült az eseményeket jól nyomonkövetve elolvasni ezt a jó eseménydús nyomozást. Izgis kis ifjúsági kaland, amelynek végén minden rendbejön és kibogozódik. Kíváncsian várom a Banda másik kalandját. A borítóképen meg nem a címszereplőnek (is) kéne szerepelnie? Egy szemüveg hiányzik…

Wish>!
Philip Pullman: Ménkű és a viaszrém

Ez egy teljesen jó ifjúsági kalandregény.
Rövid, izgalmas, egy esős délutánra bármelyik tizenévesnek megteszi.

Veron P>!
Philip Pullman: Ménkű és a viaszrém

Bár aranyos kis könyv, de azt hiszem ez már tényleg inkább csak fiatalabbaknak íródott…:( Kár, hogy az én időmben még nem volt sehol:( Hál istennek azért a könyvei legnagyobb részét még így is élvezhetem:D

piciszusz>!
Philip Pullman: Ménkű és a viaszrém

Aranyos gyerektörténet, mint minden Pullman könyv, de nem nekem való. Talán egy 10-12 éves fiú kezébe nyomnám inkább.

Csokihab>!
Philip Pullman: Ménkű és a viaszrém

Kevés igazán nagy poénnal fűszerezett, hosszan elnyújtott története van. Remélem a 2. része jobban felkelti az érdeklődésemet.

Ingryd>!

– Ne, ne… nem! Só se jehet jója! – tiltakozott Dippy.
– Dehogynem! Megcsinálod!
– Tijtakozsom!
– Már késő, mert megígérted!
– Nemigéjtem ’emmit!
– Megígérte! Ugye, hogy megígérte!?
– Dippy, az ég szerelmére, ez közérdek!
– Es ségyen és ’alásat! Álljak ’ummazs kijakatába?! Mint egy ’uta ’ábú?! Nem, soha! Ha eser é’ig éjek se! Megőjüjtetek!? ’átánfajzsatok! Ne ’ínossatok engem! ’egítség!

Ingryd>!

– Ez nem vejem töjténik… – motyogta kétségbeesetten. – Túl so’at ittam, és képsejődöm… So’a tö’é nem isom! Esküsöm!

padamak>!

Tessék?! Téged jobban érdekelnek a kesztyűk, mint én?! Nem is értem, miért foglalkozom veled! Hiszen te nem is szeretsz!
– Már hogyne szeretnélek! Imádlak, édesem!
– Akkor mit tennél értem?
– Én… én… átúsznám érted a legvadabb folyót!
– És még?
– Végigrohannék ezer kilométert mezítláb!
– És?
– Szembeszállnék puszta kézzel tíz oroszlánnal!
– Oh, Ernest! – súgta Ethel lágyan. – Mikor látlak újra?
– Kedden, ha nem esik – mondta Ernest.

94-95. oldal - 6. Rám kiáltott! (Alexandra Könyvkiadó, Pécs, 2007)

padamak>!

– Dippy- mondta Bridie nagyon komolyan –, ha nem segítesz, ígérem, olyan bosszút állunk rajtad…!
– Kivágjuk mindkét májad! – jelentette ki Angela.
– Csak egy van neki. Minden embernek csak egy van – javította ki ikertestvérét Zerlina. – A veséjére gondolsz!
– Arra és még sok minden másra! Kivágjuk és megsütjük a gesztenyesütőn! Akkor majd megtanulja!
Dippy felhorkant és megtándorodott.
– Erre semmi szükség, Dippy! Nem vagy részeg! – mondta Bridie gyorsan. – Ez a valóság. Figyelj ide, öreg fiú! Dolgod van!

68-69. oldal - 4. Dippy Hitchcock átalakulása (Alexandra Könyvkiadó, Pécs, 2007)

A városszéli banda kalandjai sorozat · Összehasonlítás