Erőpróba 26 csillagozás

Visszatérésem a csúcsra
Phil „The Power” Taylor: Erőpróba Phil „The Power” Taylor: Erőpróba

PHIL ​„THE POWER” TAYLOR vitán felül a darts legendás alakja, neve egybeforrt a Magyarországon is hihetetlen népszerűségnek örvendő sportággal. Az angol zseni két évtizeden keresztül uralta a darts világát, ezalatt 214 tornagyőzelmet aratott, beleértve a kiemelt versenyeken szerzett, máig rekordnak számító 85 elsőségét és a 16 világbajnoki címét.

Taylor az Erőpróba című őszinte könyvében – amely nem hiányozhat egyetlen dartskedvelő könyvespolcáról sem – lerántja a leplet a saját és a PDC sztárjainak mindennapjairól. A kötet segítségével bepillanthatunk a dartsvilágbajnokságok őrülten izgalmas backstage-ébe, és megismerhetjük legnagyobb riválisainak – többek között Michael van Gerwennek, Gary Andersonnak vagy Raymond van Barneveldnek – féltve őrzött titkait is, valamint megtudhatjuk, hogyan vált ez a korábban kocsmai sport mára a világ egyik legnagyobb üzletévé.

Ám e könyv egy diadalokkal és katasztrófákkal teli esztendő krónikája is egyben, hiszen Taylor éppen ebben… (tovább)

G-ADAM Stúdió, Budapest, 2021
280 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786156345097 · Fordította: Bus András, Fencsik Tamás
280 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789631233964 · Fordította: Bus András, Fencsik Tamás

Csoszi>!

Phil „The Power” Taylor: Erőpróba Visszatérésem a csúcsra

2014 decemberében „fedeztem fel” magamnak a PDC világbajnokságot, és annyira megszerettem a dartsot, hogy azóta igyekszem követni a nagyobb eseményeket (legalábbis azokat, amelyeket közvetítenek a tévében). Phil Taylor a sportág emblematikus figurája, tizenhatszoros világbajnok. Amikor hallottam, hogy megjelent a könyve, tudtam, hogy meg kell szereznem. Már januárban a polcomra került, de csak a múlt héten, a Csapat VB idején jutottam el odáig, hogy nekikezdjek az olvasásnak.
Maga a könyv nagyon szórakoztató, olvasmányos stílusban íródott. Phil életének egy esztendejét meséli el, a 2013. júliusától 2014. júliusáig tartó időszakot, amikor negyedévszázados pályafutása hullámvölgybe került. A hosszú ideje tartó sikersorozat után súlyos verességeket szenvedett, és sokan már le is írták őt. Ezenkívül magánéleti problémák is befolyásolták a felkészülését, illetve a versenyeken nyújtott teljesítményét. Leírta, hogy amikor már testi és lelki egészsége is veszélybe került, nem félt igénybe venni szakember segítségét, és alternatív módszerekkel is próbálkozott. Lenyűgöző, hogy 56 éves nagypapaként még mindig a világ legjobbjai közé tartozik, és még mindig van motivációja, hogy a lehető legmagasabb színvonalon játsszon és maximálisan kiszolgálja a közönséget. Kifejezetten tetszett, hogy nagy tisztelettel beszél az ellenfeleiről is.
Bár Taylor nem tartozott eddig a kedvenc játékosaim közé, a könyv által sokkal közelebb került hozzám. Minden tiszteletem az övé, és szívből kívánom neki, hogy sikerüljön megszereznie a tizenhetedik világbajnoki címét. Szívesen olvasnék más játékosokról is.

Deziréé>!

Phil „The Power” Taylor: Erőpróba Visszatérésem a csúcsra

Tavaly szerettem meg a darts meccseket nézni a tvben és természetesen nagy Phil Taylor rajongó lettem, mikor megláttam, hogy játszik ez a fantasztikus ember. Szerencsére megkaptam ajándékba ezt a könyvet, szóval nagy az öröm és boldogság.
A könyv elolvasása után még jobban megkedveltem Phil-t. Annyira hihetetlen egy személy, jó szívű, kedves, humoros,… nagy barátokká válnánk ha ismernénk egymást. Szívesen találkoznék egyszer vele.
Sokszor mosolyogtam a könyvön, annyira humoros ez a pasas és ahogy játszik… arra szó sincs. Fantasztikus. Imádtam nézni amikor játszik, minden egyes 180-nál sikítva ugrottam fel a fotelból.

MarciVRG13>!

Phil „The Power” Taylor: Erőpróba Visszatérésem a csúcsra

Phil Taylor a kedvenc darts játékosom volt, így nem volt kérdés, hogy elolvasom ezt a kis részletet a karrierjéből. Hatalmas élmény volt Taylor-ral tartani karrierje mélypontjáról, rengeteg küzdelmein keresztül vissza a csúcsra. Nagyon olvasmányos és motiváló kis történet lett. Minden tiszteletem az övé, hogy az ő korában is sikerült a csúcsra visszatérnie, akaratereje határtalan.

riverside>!

Phil „The Power” Taylor: Erőpróba Visszatérésem a csúcsra

Kezdjük azzal, hogy a darts lassan 3 éve magába szippantott. A mindennapjaim részévé vált, és az utóbbi fél évben el is kezdtem klubban játszani, s nem tagadom álmom, hogy idővel magyar szinten a profik közé szeretnék egyszer tartozni. Ennél fogva nem is volt kérdés, hogy amikor a sportág koronázatlan királyának megjelent a könyve, azonnal megveszem. Aztán végül a Mikulás volt olyan rendes és elhozta nekem. :D
Gyakorlatilag az olvasási idő hűen tükrözi mennyire lekötött az iromány (halkan megjegyzem, hogy ezalatt az idő alatt 1 napot nem voltam otthon, és egy sort sem olvastam!). Minimális hiányérzet van bennem ugyanakkor, mert érzem rajta, hogy Phil leadta a sztori vázát, de nem ő írta meg. Sokszor olyan snassz az egész. Szokásos fényezés, vagy a szenvedés drámai túlfokozása jellemzi. Illetve én azért több infot vártam volna a háttéréletéről is. Ezek miatt vontam le azt a fél csillagot. Viszont hihetetlenül örülök annak, hogy a darts népszerűsége iszonyatosan terjed, nem csak globális szinten, hanem hazánkban is. Pár éven belül eloszlik róla az a sztereotípia, hogy kocsmasport. Nem kérem, ez már rendes sportág. És terjed, mint egy ragály! Ennek egyik lecsapódása ez a könyv, amit a hazai dartsközegben élők kapkodnak is rendesen a boltokban! Még sok ilyet más játékosoktól is! Örülök, hogy a polcomon tudhatom! :)

Robmiller P>!

Phil „The Power” Taylor: Erőpróba Visszatérésem a csúcsra

Mint sokakat engem is pár éve rabul ejtett a darts. Ennél fogva természetes, hogy a legnagyobbak életrajzi könyveit igyekeztem beszerezni, és elolvasni történetüket. Az Erőpróbához bevallom félve fogtam hozzá, hiszen év elején a Michael van Gerwenről megjelent „valami” óriási csalódást okozott.
Nos azt leszögezhetjük, hogy Phil Taylor könyve nem okozott csalódást. Rengeteg plusz információt megtudhatunk a darts Roger Federerjéről, és érezhető, hogy Power ténylegesen részt vett a mű létrejöttében, még ha fizikailag nem is ő írta meg.
Csak ajánlani tudom a darts kedvelőinek, hiszen alighanem a sportág valaha élt legnagyobb alakjának életébe, vagyis inkább annak részleteibe tekinthetünk be.

Lacko181>!

Phil „The Power” Taylor: Erőpróba Visszatérésem a csúcsra

Jobban szeretem az átfogóbb sporttal kapcsolatos könyveket, de nem volt titok az olvasás előtt, hogy csak Taylor egy szezonját mutatja be a könyv.

Risus P>!

Figyelem, nem mindegyik történet végződik happy enddel!

Risus P>!

Mosolyt csalt az arcomra, amikor a legnagyobb szükségem volt erre.

Risus P>!

De tudom, hogy mindketten egyazon aranyszabály szerint élték és élik életüket: mindent ki kell érdemelned, amit elérsz.

Risus P>!

A hírnévnek és az ismeretségnek néha azonban -ahogy azt a saját káromon én is megtanultam- van egy ijesztő oldala is.

Risus P>!

Mindenki azt hiszi, hogy a pénz boldogít. Higgyenek nekem, nem. A jó egészség a legrövidebb út a boldogsághoz.

Risus P>!

Nem érzem magam híresnek, és kimondottan unalmas életet élek.

Risus P>!

Az arckifejezésem azt üzeni: ezt most megúsztam.

Risus P>!

A harcosok összeölelkeznek, és mindketten tudjuk, hogy valami különlegesben volt részünk.

Risus P>!

… egy 174-essel kezdtem, aztán egy 180-as jött, majd Ronnie O'Sullivan kedvence, egy 147-es.

Risus P>!

501-től visszaszámlálni színtiszta matematika.