Viperafészek (A 39 kulcs 7.) 180 csillagozás

Mérgező igazság…

Az elképesztő hatalmat biztosító 39 kulcs utáni hajsza egyre komolyabb feladatok elé állítja a tizennégy éves Amy Cahillt és öccsét, Dant. Nem elég, hogy a szemük előtt meghalt egy asszony, hogy az indonéz rendőrség keresi őket, és hogy egy szigeten ragadtak egy férfival, aki túl sokat tud szüleik haláláról, még a trópusi vihar is közeleg… És amikor azt gondolják, hogy ennél már tényleg nem lehet rosszabb, kiderül, hogy tévedtek. A Cahill-család szekrényéből újabb csontváz esik ki… Rá kell döbbenniük a szörnyű igazságra, hogy valójában, melyik ághoz is tartoznak…

Eredeti megjelenés éve: 2010

Kiadói ajánlás: 8 éves kortól · Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

Könyvmolyképző, Szeged, 2016
Könyvmolyképző, Szeged, 2012
214 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632455761 · Fordította: Acsai Roland

Dan Cahill · Amy Cahill · Ian Kabra · Nellie Gomez

Ferger_Jolcsi P>!
Peter Lerangis: Viperafészek

Eddig ez a rész volt a legvontatottabb számomra. Nem nagyon történtek izgalmas dolgok benne, vagy az is lehet, hogy már hozzászoktam, hogy szinte egyforma a cselekménye a sorozat köteteinek. De az tény, hogy lehetett volna izgalmasabb is. Danék újabb kulcsok nyomába erednek, közben veszélyes kalandokba keverednek, a család többi tagja üldözi őket, akárcsak az előző részekben. Ennek a kötetnek a végén végre kiderült, hogy a testvérpár melyik ághoz tartozik a családfán, erre vártam az előző részekben is, bár a cselekményt ismerve az is lehet, hogy még százszor megváltozik ez, mire a sorozatnak vége lesz. Nellie karaktere az előző kötetben gyanúba keveredett, spoiler Most már nem sok kötet van hátra a sorozatból, kíváncsi vagyok, milyen kalandokba keverednek még Amyék.

kratas P>!
Peter Lerangis: Viperafészek

Most egy kicsit olyan érzésem volt, hogy ennél a szerzőnél elfogyott a lelkesedés, csak le akarja tudni amit vállalt.
Szóval Dél-Afrika valahogy olyan semmilyen volt, mondjuk sok érdekes információ volt megint a történetbe beépítve, mint Saka Zulu, a búr háború, Churchill vagy a valós helyszínek leírása. Szóval tetszett, de most a történet szál szerintem nem volt olyan erős, mint az információs vonal.

AniTiger P>!
Peter Lerangis: Viperafészek

Izgalmas és fordulatos rész, ami újra rádöbbentett, hogy mennyire szeretem ezt a sorozatot. Kicsit meglepett az, hogy hova tartoznak Amy-ék, de azt hiszem, hogy kizárásos alapon én is erre jutottam magamban… Érdekel, hogy mit derítenek ki erről és hogyan dolgozzák fel, ahogy azt is nagyon várom, mik derülnek még ki a szüleikről (és Grace-ről, persze).
Nellie most hellyel-közzel normális volt, de nekem továbbra is nagyon gyanús a csajszi. Persze imádom, nagyon jó ez a kis csapat.

Bővebben: https://hagyjatokolvasok.blogspot.hu/2016/07/a39kulcs-7.html

HarleyQuinn>!
Peter Lerangis: Viperafészek

Pörögnek az események rendesen,néhol csak kapkodtam a fejem ,hogy most mi van.
Sok sok titok,megtudjuk melyik ághoz tartozik a testvérpár,számítottam valami ilyesmire de szerintem lesz még ebben csavar.
Nellie nekem továbbra is gyanús!
Olvasnék még Amy és Dan nagyijáról és a szüleiről is.
Még jó,hogy tudom folytatni mert ilyen befejezést á!

nagara>!
Peter Lerangis: Viperafészek

Mint az eddigiek, ez is érdekes rész volt. Tele volt izgalmakkal és fordulatokkal, az események változatosak, megint elbizonytalanít, hogy kiben is lehet megbízni… Most Nellie tisztázza magát, legalábbis egy időre. A kötet végén még az is kiderült, hogy melyik ághoz tartozik Dan és Amy. spoiler Jöhet a következő könyv! (Még jó, hogy azt is kivettem a könyvtárból! :D)
Ja, és Theng Hsziao-ping :D.. spoiler

annasimple>!
Peter Lerangis: Viperafészek

Oké, eddig ez volt a legjobb rész a sorozatból!
Nagyon pörgős és izgalmas, tele információval. A vége nagyon meglepett, annak ellenére, hogy egy ideje már számítottam rá és sejtettem.
Kiváncsi vagyok mik fognak még kiderülni a következőkben, még szerencse, hogy itt van nálam a folytatás is.

Adrirawia>!

Teli izgalmakkal! Imádtam.
Még le vagyok blokkolva, a hovatartozásukat illetően. :(

k_beby P>!
Peter Lerangis: Viperafészek

Amy és Dan most Dél-Afrikába utaznak és tovább keresik a kulcsokat. Ez a rész most nem volt annyira pörgős, de izgalmas és fordulatokban gazdag volt. Nellie-t most már végképp nem tudom hova tenni, de valószínű a későbbiekben ki fog derülni, hogy akkor most ki is ő valójában. Lassan talán a szüleikről is kiderül minden. Az viszont, hogy ők hova tartoznak, nagyon meglepett. De persze, ahogy mindig, ez is változhat. Még vissza van pár rész.

Lynn>!
Peter Lerangis: Viperafészek

Ha azon nem akadok fönn, hogy miért ez a címe, akkor azt hiszem, a sorozat legjobb részét olvastam.
Tizenévesként oda meg vissza lettem volna tőle, ettől a sok utazástól, meg kalandtól. Persze benne lenni, nem egyszerű a testvéreknek, még úgy sem, hogy most volt, aki végig támogatta őket (Nelli) és a többiek is csak ritkán feküdtek keresztbe…
A vége ütős, alig várom a követekző részt!

AdriiV>!
Peter Lerangis: Viperafészek

Nem számítottam rá, hogy ennyire depresszív lesz ez a rész.
A Viperafészekben Amy és Dan Dél-Afrikába utaznak, hogy megtalálják a következő kulcsot, és hogy lerázzák Alistair Oh-t, aki nem egyszer verte át már őket. A történet során olyan dolgokra is fény derül, ami eléggé felrázza főszereplőink életét.
Ahogy azt már említettem, az egész regényt átjárja az elkeseredettség és a csalódottság. Ami érthető, hisz Amy-ék nagyon sok mindenen mentek keresztül a sorozat során. Mégis úgy érzem, túlságosan elmentünk ebbe az irányba. spoiler Ettől függetlenül ezt a komolyságot nem bántam meg, elvégre azt a katarzist lehet, hogy nem tudtam volna úgy megélni, ha nem volna így felépítve a történet.
A másik, ami zavart, az nem csak erre a részre vonatkozik, hanem a régebbiekre is. Egyre többször veszem észre, hogy általában Dan-t vagy Amy-t előtérbe helyezik off, de a másik szereplőnket akkor elhanyagoljuk. És ez borzasztóan idegesít, mert így nehezebb testvérekként, egyként tekinteni rájuk, hanem mintha két random embert összeraktak volna egy kaland elejéig. Remélem, a követező részekben már javulni fog a helyzet ebből a szempontból.
Jó kis rész volt ez is, izgalmas, lendületes: a szereplőink viszont kezdenek unalmassá válni.

Klaudia98>!

Én veled vagyok, te velem vagy, így vagyunk mi egy csapat.

Imagine>!

Az ártatlan sír. A bűnös csak tetteti.

Klaudia98>!

– Miiááúú! – nyávogta Dan.
– Mi az, megmacskásodtál? – kérdezte Amy.
– Nem, csak az egyiptomi mau hangját utánzom – nézett sértetten Dan Amyre, mintha tök normálisan viselkedne.

victoria_m997>!

Amy Cahill nem volt babonás. De amikor az égből fekete hó hullott, lábuk alatt baljósan morajlott a föld, öccse nyávogott, és Alistair bácsi rózsaszín pizsamában pipiskedett a parton, be kellett ismernie, hogy az előjelek nem túl kedvezőek.

Kapcsolódó szócikkek: Amy Cahill · babona
Klaudia98>!

– A ZSARUK! – mutogatott hátra a válla fölött. – A ZSARUK!
– Le akarják tartóztatni a vulkánt? – kérdezte Dan.

Klaudia98>!

– Dan! – kiáltott utána Nellie. – Figyu, Indiana Jones, néha azért kiálts egyet, hogy élsz!
Megtorpantak.
Néhány pillanatnyi feszült csend után kiáltás hallatszott.
– ÁÁÁÁÁÁÁ! KÍGYÓK! SZEDJÉTEK LE RÓLAM!
Amy előrerohant. Bokája beleakadt egy nedves indába. Átesett egy bokron, aztán legurult a meredek, homokos lejtőn. Végül Dan piszkos Converse cipője előtt landolt, a sárban. A fiú vigyorogva támaszkodott egy kétszintes motoros hajónak:
– Én nyertem.
Amy feltápászkodott:
– Azt hittem, megtámadtak.
– Ja, csak bedobtam az Indy-figurát, jól sikerült?
Amy elmosolyodott, aztán belökte Dant a vízbe.
– Ez meg az én Darth Vader-alakításom volt.

Kapcsolódó szócikkek: Converse (Chucks) · Darth Vader · Indiana Jones
victoria_m997>!

– Az őrültség egy olyan állapot, amin nem lehet segíteni […]

Kapcsolódó szócikkek: Amy Cahill · őrület
AniTiger P>!

– Dal-árda… – ismételte Dan. – Mit csináltak ott, beárazták a dalokat?
    – Ez egy régi szó a kórusra – mosolygott Amy. – Anya és apa is énekeltek az egyetemi dalárdában. Kiskorunkban sokszor átjöttek a barátaik, hogy a capella énekeljenek. Vagyis hangszeres kíséret nélkül. Kottákat hoztak. Néha Grace is átjött meghallgatni. Én is szerettem. Különösen, ha ezek a gyönyörű dalok németül vagy franciául szóltak.
    – Tudom, te betegesen vonzódsz az unalmas dolgokhoz – jegyezte meg Dan.

32. oldal, 4. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Amy Cahill · Dan Cahill
Klaudia98>!

Ha tegnap arra kérted volna Amyt, hogy állítsa össze a Következő Egy Millió Évben Legkisebb Valószínűséggel Bekövetkező Dolgok listáját, akkor a „Világ sajttá változik”, és „Az öcsém, Dan azt mondja nekem, hogy szeretlek” után rögtön ez következett volna:
„Irina Szpaszkij feláldozza az életét – értünk…”

A 39 kulcs sorozat · Összehasonlítás