Ayani (Misztéria-trilógia 2.) 32 csillagozás

A Sólyom lánya
Peter Freund: Ayani

Minden egy rejtélyes öreg könyvvel kezdődött. Niko ennek segítségével talált utat Misztéria országába, és most úgy látszik, rajta és alwe társnőjén csak egy régi jóslat segíthet: amikor a Sötétség frigyre lép a Fénnyel, a Sólyom lánya megfordíthatja Misztéria sorsát.
Niko és Ayani ebbe a jóslatba veti minden reményét. Rhogarr von Khelm azonban esküdt ellenségük, minden követ megmozgat, hogy megsemmisítse őket, és megszilárdítsa rémuralmát.
Ebben csak egy lány akadályozhatja meg… Vajon Ayani-e a Sólyom rég vár leánya?
A nagy MISZTÉRIA trilógia második kötete.

Eredeti megjelenés éve: 2009

M-érték, Budapest, 2010
472 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639889903 · Fordította: Farkas Tünde

Babó_Buca P>!

Peter Freund: Ayani A Sólyom lánya

Nagyon élvezem a több szálon futó cselekményeket, de sokszor a legizgalmasabb résznél hagyja abba, viszont nem volt kedvem továbblapozni, mert akkor meg másról maradnék le. Nikó Jessievel kibomló márciusi rózsabimbó szerelmük is mosolyt csalt az arcomra. Nem volt erőltetett, mégis egy kis színt adott a jelenetnek, olyan kis ártatlanok.
Bővebben: http://egy-lany-blogja.blogspot.com/2015/11/miszteria-k…

Habók P>!

Peter Freund: Ayani A Sólyom lánya

Nekem való történet, keveredik a fantázia és a valóság (ami azért… no, igen…), de túlságosan filmszerű. Igen rövid váltások (természetesen a legizgalmasabb részeknél) , gyakran butuska párbeszédek. Jó ötlet a regény kíváncsi vagyok, Thomas (és a szerkesztője)mennyit fog még változtatni Misztérián. De ez már csak a következő kötetből derül ki.

HarleyQuinn>!

Peter Freund: Ayani A Sólyom lánya

Nekem tetszett ez a rész is.
Titokzatos kalandos.
Jessie nagy kedvencem lett imádni való a csaj bátor és belevaló.
Tény ,hogy a történet kitalálható,ki is a király valójában ki kinek a testvére,legalább is én nagyon hamar kitaláltam.
Mi is a az igazi célja az írónak avval,hogy Jessie papája ugyanazt a történetet írja,remélem kiderül az utolsó kötetben.

koppy>!

Peter Freund: Ayani A Sólyom lánya

Szerintem ez az a könyv, amit ki lehetett volna hagyni és csak 2 részesre csinálni az egészet. Annyi időhúzás és erőltetett csavar van benne, hogy az már fáj. A tetejében pedig teljesen kiszámítható az egész.

Athéna>!

Peter Freund: Ayani A Sólyom lánya

Még mindig nem tetszik a stílus, sok helyen nagyon egyszerű, hanyag módon van megfogalmazva a történet. A regény tele van felesleges dialógusokkal is (pl.: Jessie titkolózása a diabéteszről szerintem teljesen felesleges, csak azt sugallja a regény, hogy ez egy szégyellni, titkolni való dolog, pedig egyáltalán nem az.), amik kicsit zavartak. Kicsit még mindig összecsapottnak érzem, de izgalmasabb volt mint az első, az utolsó 100 oldalnál pedig letehetetlen volt. Most már kíváncsi vagyok mi lesz a történet vége, várom a folytatást.

Nyári_Bianka>!

Peter Freund: Ayani A Sólyom lánya

Szerintem nagyon jó. Rendkívül izgalmas és nem tudtam lerakni a könyvet. Én 3 nap alatt elolvastam és eszméletlenül tetszett.

Peter Freund: Sinkkálion A Sors kardja

Misztéria-trilógia sorozat · Összehasonlítás