Lenn, ​a nyuszi barlangjában 44 csillagozás

Peter Abrahams: Lenn, a nyuszi barlangjában

Ingrid ​rosszkor, rossz helyen van. Legalábbis a cipője. Ahhoz, hogy visszaszerezze, olyan kaliberű nyomozásba fog, ami még példaképének, Sherlock Holmesnak is becsületére válna, pedig a tizenhárom éves lánynak amúgy is éppen elég dolga akad. Ott van az iskola, a foci, no meg a főszerep az Echo Fallsban megrendezendő Alice Csodaországban című színjátékban. A nyuszi barlangjába esett Alice különös kalandjaihoz hasonlóan Ingrid kisvárosában is kezdenek egyre furcsábbá válni a dolgok. Echo Falls lakóinak élete rémálommá változik, ám Ingrid eltökélte, hogy felébred… "Peter Abrahams valamennyi regényét olvastam és azt hiszem, A Lenn, a Nyuszi barlangjában az abszolút kedvencem. Peter az olvasót tökéletes tehetséggel mindvégig egy lépéssel Ingrid előtt tartja, akiért így végigizguljuk az egész könyvet… (…) A Harry Potter könyvekhez hasonlóan, amikor a megírt történetek ennyire kidolgozottak és élvezhetőek, a „felnőtt” és „ifjúsági” jelzők elveszítik jelentőségüket, hiszen ez a regény nem… (tovább)

Eredeti cím: Down the Rabbit Hole

Eredeti megjelenés éve: 2005

Alexandra, Pécs, 2007
352 oldal · ISBN: 9789633700990 · Fordította: Morvay Krisztina

meseanyu P>!
Peter Abrahams: Lenn, a nyuszi barlangjában

Egyik legrégebben a várólistámon lévő könyv volt ez, most próbáltam visszakeresni, hogy miért is kerülhetett oda, de nem találok olyan régi értékelést, ami annak idején felkelthette az érdeklődésemet, valószínű törölte már a tulajdonosa, vagy nincs is már a Molyon az illető. Mindenesetre jó döntés volt elolvasni, mert nagyon tetszett, tökéletesen felépített, izgalmas, hangulatos krimi. Tetszettek az ifjúsági irodalomra jellemző toposzok: az iskolai gondok, a bimbózó szerelem. Roppant szimpatikus volt a főhősnő, és volt egy-két nagyon eredeti, kedvelhető mellékszereplő is, pl. a nagypapa vagy Nigel, a kutya. Viszonylag hamar rájöttem, hogy ki lehet a gyilkos, kicsit később a miértre is, de nem baj, így is pörgős, fordulatos, olvasmányos volt. Viszonylag kevesen olvasták, pedig tényleg megérdemli Stephen King ajánlását (még ha nem is annyira borzongató, mint az ő könyvei), szerintem érdemes szánni rá egy kis időt.

gyuszi64>!

2024/31, otthoni polc, 7/43 eddigi értékelés

Remek ifjúsági könyv, egészen remek. (Szerintem ilyen könyvek miatt találták ki a YA kategóriát.) Szépen bonyolít a szerző, a tinilány szemszöge jól működik, végig a realitás keretein belül maradunk. Kriminek nem túl erős, elsősorban talán a (nyomozás) kiszámíthatósága miatt, de bőven kárpótol minket az, hogy (és ahogy) a szerző hétköznapi cselekedetek között futtatja a történetét.
Vagyis komolyan veszi az ifjú olvasóit, és ez komoly dicséret. :)
Két hibája van a könyvnek, a hollywoodi finálé (de ez nem igazi hiba, manapság sajnos kötelező) és a nagyon rövid végelvarrás. A befejezéseket mindig szeretjük ízlelgetni, ettől nem érdemes megfosztani az olvasókat.
Tényleg, van még egy hiba, a fülszöveg utolsó mondata ("…Echo Falls lakóinak élete rémálommá változik…") teljes homály, ez a regény szerencsére nem egy thriller/horror.
Tuti van folytatás, mondtam olvasás után, és valóban látom a wikin, hogy sorozatkezdő. Kár, hogy nincs meg a folytatás magyarul.

Zellenke>!
Peter Abrahams: Lenn, a nyuszi barlangjában

Izgalmakkal teli, meglepő fordulatokban gazdag a könyv. Habár nem kifejezetten felnőtt korosztálynak íródott, felnőttként olvasva is szórakoztató. Ha egyszer elkezded, garantáltan nem tudod letenni, szinte minden fejezet végén érezhető: mielőbb tudni szeretnéd a folytatását. Bár a könyv felétől már érezhető, ki volt a gyilkos, mégis az egész végkifejlet, a miértek megválaszolása hagy némi izgalmat az utolsó sorokra is. A főszereplő kislány bájos, furmányos és szerethető, az író tökéletesen formálta meg karakterét. A könyvbe a különböző szálak eloszlása megfelelő: egy kevés romantika, családi kapcsolatok, háziállatok, krimi, iskolai események… Összegezve: nálam csillagosötöst kapott, talán évek múlva újra elolvasom majd.

Krisztina_Kriskó>!
Peter Abrahams: Lenn, a nyuszi barlangjában

Még tini koromban olvastam és nem is egyszer :) könnyű megszeretni a főszereplőt és együtt izgulni vele. Szerintem tinitol a fiatal felnottekig nagyon jól tud szórakoztatni a könyv. Nagyon izgalmas a vége és egyben meglepő is így én egyszer sem unatkoztam az olvasás közben :)

atr0p0sz>!
Peter Abrahams: Lenn, a nyuszi barlangjában

Szerethető könyv. Még mindig megvan. Néha elgondolkodom rajta, hogy eladom, mert azért mégsem akkora mű, de valahogy sosem visz rá a lélek. Azt hiszem elolvasom majd még egyszer és az alapján eldöntöm.

Kaiichi>!
Peter Abrahams: Lenn, a nyuszi barlangjában

Nagyon élveztem a történetet.
Ingrid remek főszereplő, úgy éreztem, végig a korának megfelelően viselkedik, tetszett, ahogy megismerjük a világot rajta keresztül, de le tudjuk vonni a következtetéseket a saját felnőtt fejünkkel.
A szöveg nagyon olvasmányos, a történet izgalmas, és bár a vége felé lehetett sejteni a gyilkos kilétét, végig kíváncsi voltam, hogy mi jöhet még.
Egy klassz gyerek-krimi!