Kis ​könyv a mackókról 70 csillagozás

Pauline Cockrill: Kis könyv a mackókról

A Kis könyv a mackókról klasszikus játék mackók kivételes minőségű, színes fényképportréit tartalmazza. Minden egyes mackónál részletes jegyzetek hívják fel a figyelmet a kitüntető jegyekre.

Eredeti cím: The Little Book of Traditional Bears

Eredeti megjelenés éve: 1992

Láng, Budapest, 1993
42 oldal · keménytáblás · ISBN: 9637840737 · Fordította: Kiss Zsuzsa

Jagika P>!
Pauline Cockrill: Kis könyv a mackókról

Kedves Molytársak, nyilván nem árulok el nagy titkot, ha azt állítom, hogy a mackók is annyifélék lehetnek, mint mi, olvasók, vagy éppen mackótulajdonosok. Soványka, dundi, pihe-puha, kemény jellemű vagy épp ilyen laza, gondtalan, mint a borítón. Némelyik ugyan nem volt épp szemrevaló, de biztos ők is kedves jellemek. A számtalan márkát, nevet, típust nem tudtam megjegyezni – viszont mindez a nagyon alapos gyűjtőmunkát dicséri.
Sajnos nekem nem volt gyömöszmackóm, pedig milyen jó lett volna…

Carmilla >!
Pauline Cockrill: Kis könyv a mackókról

Nekem is volt mackóm gyerekkoromban, úgy hívták, hogy Nagy Barna Mackó Királynő. Elég régi darab volt, a brummogója már rég nem működött, de egyszer-egyszer még morrant egyet a játék hevében. Fülei sem voltak szegénynek, ám ezt ellensúlyozandó egy sapkából kialakított fehér parókát viselt. Királysága a gyerekszoba területére terjedt ki csupán, viszont az összes többi játék az ő alattvalója volt. (Kivéve persze nővérem játékait, mert azok az ő Sárga Mackó Királynőjének fennhatósága alá tartoztak…)

Lilla>!
Pauline Cockrill: Kis könyv a mackókról

Aranyos kis könyv. Nagyon jó képek vannak benne és rengeteg érdekességet megtudtam belőle.
Igaz, elég gyorsan végezni lehet vele, mert nagyon-nagyon vékony és kevés a szöveg, attól még minden évben elolvasom és felelevenítem a mackótudományom :D.
Legszivesebben kivarázsoltam volna a macikat a könyvből, hogy megölelgetthessem őket! ♥: )

szöszmösz I>!
Pauline Cockrill: Kis könyv a mackókról

Kiskoromban mindig ebből mutogattam apuméknak, hogy ilyet meg olyat kérek, persze általában ugyanazokat mutogattam (a legpuhábbakat, legbundásabbakat)

deaxx>!
Pauline Cockrill: Kis könyv a mackókról

Kicsi, mackós könyv, az a fajta, amit ajándékba lehet adni (mondjuk a legtöbb idézetes ajándékkönyvnél jobbnak tartom).

Nincs vele semmi baj, de egy kisebb tanulmányt / előszót* elviseltem volna a könyvecske elején, most csak úgy érzem, hogy tele lettem szórva random információdarabkákkal, amik nem állnak össze egésszé (mondjuk valahol nosztalgikus, a történelem volt sokáig ilyen számomra. Jobb azért, ha megvan a lánc, mintha csak a darabkák, mert azokat nem biztos, hogy út köti össze az ember, ahogy kéne… ha egyáltalán össze tudja kötni).

És új kedvenc szót avattam: gyömöszmackó.

*pl. valami kronológia az említett játékgyárakról, vagy egy leírás, ami valahogy elhelyezi őket.

PuPilla>!
Pauline Cockrill: Kis könyv a mackókról

Aranyos képek, lapozgatni jó, mackóimádóknak kötelező!
Egyébként úgy nyertem annak idején az általánosban valamelyik nagyszünetben egy játékban az egyik utálatos osztálytársamtól :D

kedaiyun>!
Pauline Cockrill: Kis könyv a mackókról

Ez a könyv már nagyon régóta a polcomon van, és régen sokat lapozgattam, most újra elővettem. A kis könyvben régi játékmackókat mutatnak be úgy, mint egy határozó kézikönyvben: leírás, a képen látható macik egyes részleteihez megjegyzést is írtak, pl. milyen tömőanyaguk van, a mancsokon van-e hímzés, így ez abban is segít, hogy ha valakinek van egy régi macija, akkor be tudja azonosítani, ki és mikor gyártotta. Főként német és amerikai macik szerepelnek benne, de francia, japán vagy ausztrál is megtalálható. A játékmackók a legnagyobb része a szerzők gyűjteményéből származik, és főleg a 20. század első felében gyártották őket. A legújabb is csak 1950-es! A könyv végén felsorolnak néhány macimúzeumot is Nagy-Britanniából és Németországból, de a magyar kiadásba bekerült a kecskeméti Szórakaténusz Játékmúzeum is, ahol régen jártam is.
Mivel a könyvet a Postabank támogatásával adták ki, a borítón szerepel a Postabank kabalája, a maci, ami mindig eldőlt a reklámban.

AnitaZoé P>!
Pauline Cockrill: Kis könyv a mackókról

Kislányként odáig voltam ezekért a képekért. Nagymamámnak volt meg a könyv, de sajnos elveszett, vagy valamelyik unoka, vagyis inkább dédunoka elvihette haza. Szerencsére a Rukkolának köszönhetően nekem is lett saját példányom. :)
Régen is, de még most is képes vagyok kiválogatni, hogy melyik mackók kellenek nekem. :)
Azok a mackónevek is nagyon menők!
Egyszer majd beszerzem a Nagy mackókönyvet is valahonnan. Bár amikor megláttam annak az árát, ledöbbentem.

BakosJuci>!
Pauline Cockrill: Kis könyv a mackókról

Aranyos kis könyvecske, bár aranyosabb, mint amilyen praktikus vagy, hogy úgy mondjam, amilyen ismeretterjesztő. De macikat nézegetni mindig jó. ;)

Corvus_CoRex>!
Pauline Cockrill: Kis könyv a mackókról

Aranyos kis könyv. Még nagyon kis koromban kaptam azt hiszem egy ismerőstől. Akkoriban is lehet olvastam, de azt hiszem most olvastam ki először ától cettig.
Amúgy kis koromban is azt vadásztam, hogy a mi macink milyen, meg milyen macit tapostam meg szegényt kicsiként, de nem leltem benne a mieink. Most is kerestem, de semmi. Viszont majd megnézem már mizujs a mi öreg macikánkkal… :)

Stella_Cohen P>!

Emberek, felnőtteknek sem szégyen szeretni a játék mackókat!

Kapcsolódó szócikkek: mackó
Carmilla >!

STILL HOPE
Aetna Toy Animal Co., 1907
Ez a korai amerikai mackó jelenlegi tulajdonosainak egyik őséről kapta a nevét, akit megskalpoltak az indiánok, és mivel holtnak hitték, otthagyták. Az ős azonban nemhogy fölépült, megérte a 110. évét! Still Hope az Aetnánál készült, amely egyike volt a sok, századelőn alapított mackógyárnak.

22. oldal (Láng, 1993)

Kapcsolódó szócikkek: mackó · skalp, skalpolás
serengeti>!

Micimackó vastag combja és rövid karja jellegzetes gyömöszmackó vonások.

Kapcsolódó szócikkek: Micimackó
AnitaZoé P>!

A közelmúltban fedezte fel egy restaurátor, hogy ezt a mackót egy kiérdemesült bundabugyival tömték ki, tehát nem volt alaptalan a szóbeszéd, miszerint Steiffék ronggyal tömték ki a mackóikat, ha a nap végére elfogyott a farostvatta.

6. oldal, Kívül-belül bundás