Estidő (Erevis Cale története 2.) 31 csillagozás

Paul S. Kemp: Estidő

Az elveszett templom árnyai visszahúzódnak egy elfeledett vadon mélyén. Az új nap új kihívást rejt egy hű és titokzatos férfi számára. Erevis Cale nagyobb hatalommal ébred, mint amiről valaha álmodott – és nagyobb terhet hordoz, mint amit valaha elképzelt. Mostantól egy olyan istenben kell megbíznia, akit tolvajok szolgálnak, és aki a káosz gyermeke.

Eredeti megjelenés éve: 2004

Delta Vision, 2006
336 oldal · puhatáblás · ISBN: 9637041990 · Fordította: Vitális Szabolcs

ftamas>!
Paul S. Kemp: Estidő

Ha az első kötet kicsiben játszott, hát ez nagyban. Itt erősebbek a karakterek, talán egy kicsit túl erősek is. Nekem nem tetszett annyira, mint az első rész, több okból se. Egyrészt unalmasabb is volt, hiányzott belőle az a plusz, amit vártam. A kötet jó részét elviszi az árnyéksík, ami azért eléggé kidolgozatlan. Sokkal de sokkal több minden lett volna benne. A koponyák városa már érdekes, de azt azért nehéz megemészteni, mert az itt élő embereknek 1 valamitől kell félni igazán, mégis, mint a bambák mennek előre. Ráadásul azt is furcsállom, hogy ha kirabolni akarnak egy játékboltot és jön a rendőr, akkor miért akarná a rendőr a boltost agyonverni?

Dominik_Blasir>!
Paul S. Kemp: Estidő

Egyre jobb lesz a sorozat. Nagyon tetszett a hangulata, végig élvezetes és érdekes tudott maradni. Lendületes, olvasmányos stílusával lekötötte a figyelmemet és szórakoztatott. Karakterei megformáltak, jól tudta érzékeltetni a lelki vívódásaikat és motivációikat. Várom a befejező részt.

FFG>!
Paul S. Kemp: Estidő

Az első kötete jobban bejött, ez inkább olyan „ismertetős”, nyugis kötet volt, aminek csak a végén pörögtek fel az események…

Hush_Campo>!

A halhatatlanságot könnyű megszerezni, ezt Vhostym tapasztalatból tudta. A neheze akkor következett, amikor értelemmel és tartalommal kellett megtölteni ezt az örök életet.

Hush_Campo>!

— Krumpli? — morogta. — Kilenc pokol, Fleet! Bármit teremthettél volna, amit csak akarsz, és te a krumplit választottad? Miért nem húst?

Hush_Campo>!

Gyémántok és ametisztek csillogtak a falakba vésett spirális vájatokban — háromezer-kilencszázötvenkilenc. Az árnyszövetre hangolt ametisztek halkan zümmögtek a rajtuk áthaladó energiától. Az erejük egyesült a Szövetfalóéval, és közösen hétezer-kilencszáztizenkilencet tettek ki.
Az ezredik prímszámot.
A hatalom számát.

Hush_Campo>!

Most először tűnt fel neki, hogy az ősi thorassi nyelven a bosszú és az igazság, charorin és chororin, csupán egyetlen betűben tér el egymástól. Csupán egy hajszál választotta el őket egymástól. Ő még ennyi különbséget sem akart tenni közöttük. Nem érdekelte, hogy melyik az, amelyik a tetteit vezérli. Csak egyet akart: az alakváltók és a Külvilági holtan végezzék. És ha eközben ártatlan életek menekülnek meg, és Maskot szolgálja – az utóbbiban teljesen biztos volt –, akkor annál jobb.

Hush_Campo>!

– Fizettél is ezért, Fleet? – kérdezte Riven.
– Persze, hogy fizettem, zhent! Ha Cale azt akarta volna, hogy lopjunk egy csónakot, téged küldött volna.
– Nem. Engem akkor küldött volna, ha azt akarta volna, hogy öljem meg a csónakost, és égessem el a ladikját. Bár miután rád sózta ezt, meg is érdemli a halált.

Ákombákom>!

Némi önsajnálatot vélt felfedezni a gondolataiban. Egykori tanárának szavai jutottak az eszébe, amelyeket még a nyugatkapunál mondott neki, amikor Cale azt hitte, hogy kemény élete van: „Az önsajnálat a művészek és a nemesek kiváltsága. Ne fecséreld rá az idődet. Hallgasd meg, hogy mit üzen, tanulj belőle, ha tudsz, majd haladj tovább!”

Erevis Cale története sorozat · Összehasonlítás