Leleplezett ​érzelmek 12 csillagozás

Paul Ekman: Leleplezett érzelmek

Paul ​Ekman, a híres pszichológus felfedi az érzelmi reakciók gyökereit – a dühtől kezdve a félelmen és a szomorúságon át a boldogságig –, és megmutatja az érzelmek megjelenését az arcon, rengeteg információt felfedve azok előtt, akik meg tudják fejteni a jeleket. Ekman kutatása és gyakorlati képzése jelentős szerepet kapott Malcolm Gladwell Ösztönösen c. sikerkönyvében is. Az Leleplezett érzelmek megtanít felismerni házastársad, gyermekeid, kollégáid, még az utcán járó-kelők érzelmeit is.
Ekman gyakorlatias kalauzt állított össze a kutatásai alapján, ami segít felnyitni az olvasó szemét az őt körülvevő emberek érzéseire. Ekman elmagyarázza, hogy mi váltja ki az érzelmeket, és hogy képesek vagyunk-e úrrá lenni rajtuk, megmutatja, miként jelzi a testünk másoknak, hogy éppen szomorkásak vagyunk, vagy valódi kínszenvedéseket élünk át, hogy bosszant valami, vagy dührohamot kaptunk, valamint megtanítja, miként tehetünk különbséget az udvarias mosoly és a valódi között. A könyvben… (tovább)

Kelly, Budapest, 2011
346 oldal · ISBN: 9789633350256 · Fordította: Pheby Krisztina

Paul Ekman: Leleplezett érzelmek

Paul Ekman: Leleplezett érzelmek Az arckifejezések és az érzelmek felismerése a kommunikáció és az érzelmi élet fejlesztéséhez

Érdekes és jó könyv, de nekem nem elég alapos. Pontosabban egy kis pszichológiai háttért hiányoltam. Rengeteget segítettek a képek és kifejezetten örültem a könyv végén található tesznek!

Sándor_Aranyi>!
Paul Ekman: Leleplezett érzelmek

Világszínvonalú alkotás. Azthiszem ebben a könyvében van a mikroexpressziós rész. Vannak videók róla – ahol elmagyarázza – hogyan lehet ezt a gyakorlatban használni.

Risus P>!

Az érzelmek határozzák meg az életünk minőségét.

Risus P>!

Nem minden esemény vált ki érzelmi reakciót; nem vagyunk folyton az érzelmeink szorításában. Az érzelmek jönnek és mennek.

Risus P>!

Az érzelmek megváltoztatják azt a módot, ahogy a világot látjuk, és ahogy mások cselekedeteit értelmezzük.

madann>!

[…] számos kultúrában olyankor mosolyognak az emberek, amikor boldogtalanok.

Risus P>!

Az, hogy az érzelmek miként jelennek meg a nyelvekben, természetesen a kultúra, és nem az evolúció terméke.