Fanfár ​a legyőzöttekért (Fanfár 1.) 8 csillagozás

Paul Briand: Fanfár a legyőzöttekért

A kozmoszban dúló háborútól elgyötört emberiség a galaxis egy távoli zugában, egy névtelen hold szigetvilágán lel menedékre. A túlélők elfeledték múltjukat, lemondtak szuperfegyvereikről, új isteneket imádnak, félelmeiket pedig a babonaság ködébe burkolták – ám megmaradtak embereknek, és amint tehetik, újra elindulnak a megismerés útján, ahol könyörtelen csodák és kemény küzdelmek várják őket…

Eredeti megjelenés éve: 1995

Valhalla Páholy, Budapest, 1995

Roszka>!
Paul Briand: Fanfár a legyőzöttekért

Jó kalóztörténet megspékelve egy kis sci-fi- vel. Bár szerintem ezt el is hagyhatta volna az író. Vagy a kalózokat. Számomra ez olyan történet volt, mintha talált volna egy szálat, ami a kalózvilágból eredt, azután ez elszakadt, és keresgélt a gondolatai, ötletei között, majd megragadt egy másik szálat, gyorsan összekötötte, de közben nem vette észre, hogy nem ugyan az a történet a két szál. Ha csak a kalózok maradtak volna, nagyon jó kis kalandos történet születhetett volna.

elmouse>!
Paul Briand: Fanfár a legyőzöttekért

A kalózromantika ÉS a sci-fi kedvelőinek is egyaránt ajánlom. Nem nagy szám, de élvezetes.

Kallós P>!
Paul Briand: Fanfár a legyőzöttekért

1996-ban olvastam, akkor, ott, nekem, világi volt. Napjainkra olyan ez mintha Süsü a Sárkányt akarnál nézetni a Gru-n szocializálódott gyerekeddel …

FortélyosMaugis>!

A szárazföldi népek sokszor őrültnek tartották a hajósokat, amiért vállalták a kockázatot, és nekivágtak a végtelen feneketlen vizeknek.
– Apátok, nagyapátok, őseitek mind a tengeren haltak meg, s mégis odamentek? – mondogatták nekik.
Ám a tengerjárók senki kedvéért nem mondtak volna le arról, ami számukra az életet jelentette, és eképp vágtak vissza:
– Apátok, nagyapátok, őseitek mind ágyban, párnák közt haltak meg, s ti mégis lefekszetek?

wolfiu>!

[…] bármily kín, bármily élvezet éri is az embert, semmi sem tart örökké. Egyszer mindennek vége szakad, s a dolgok rendje szerint a bút öröm, a boldogságot keser váltja fel. Olyan ez, akár a tenger hullámzó felszíne: völgy után hegy, de utána megint völgy.

wolfiu>!

A hűség furcsa dolog, herceg, s a bizalom is az – mondta. – Mind a kettő érzés, az ilyesmi pedig oly könnyen megváltozhat, akár a szél iránya.

Kapcsolódó szócikkek: hűség
wolfiu>!

– Az érdek. […] Igen, az érdek, herceg uram. Ha valaki nem önzetlenül tesz érted valamit, hanem fizetség reményében, akkor biztos lehetsz benne, hogy nem fog megcsalni.
– És ha másvalaki, mondjuk az ellenségem megkétszerezi azt a bizonyos fizetséget?
Hieronymus elmosolyodott.
– Akkor neked még időben meg kell háromszoroznod.

wolfiu>!

Mindenki iszik, ez igaz. Iszik a kormányos, isznak a matrózok. Még én is iszom – mondta. – De nem ennyit, s főként nem akkor, ha figyelnem kell!

Fanfár sorozat · Összehasonlítás