Róma 2 csillagozás

Patricia Schultz: Róma

Benne van minden információ, ami egy élményteli utazáshoz kell:
– Ókori romok: Colosseum, Panteon, Fórum, Domus Aurea (Aranyház), Caracalla termái, Castel Sant' Angelo
– Múzeumok, galériák: Galleria Borghese, Villa Giulia, Római Nemzeti Múzeum, Vatikáni Múzeumok, Galleria Doria Pamphili
– Lenyűgöző templomok: Szent Péter-bazilika, Santa Maria Maggiore, Sixtus-kápolna, San Giovanni in Laterano, San Clemente
– Különleges helyek, építmények: Spanyol lépcső, Piazza Navona, Trevi-kút
– Ráadásul: részletes étterem- és szállodakalauz, üzletek, éjszakai élet, gyermekprogramok és még sok hasznos kiegészítő információ.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Berlitz Zsebkönyvek Kossuth

Kossuth, Budapest, 2015
144 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789630965750 · Fordította: Tittel Kinga
Kossuth, Budapest, 2006
144 oldal · ISBN: 9630948451 · Fordította: Tittel Kinga

encus625 P>!
Patricia Schultz: Róma

Ez már a sokadik útikönyv, amit olvasgattam az utazás előtt. Nem is volt ez már tervben, de a főnökömtől kaptam kölcsön az utazás előtti napon, így hát átolvastam.
A fontosabb nevezetességeket jól bemutatja annak ellenére is, hogy rövid.

Kossuth, Budapest, 2006
144 oldal · ISBN: 9630948451 · Fordította: Tittel Kinga
dr_Prézli>!
Patricia Schultz: Róma

Bár nem új kiadás, mégis az olvasása elrepített Rómaba. Egy kicsit úgy éreztem, hogy ott vagyok a látnivalók előtt és felfedezem az örök várost. Kis, kompakt könyv, melyet jó volt olvasni.

virezma>!

A manapság a zene védőszentjének tekintett Szent Cecília Kr. u. 230-ban hitéért mártírhalált halt. Kápolnája hajdani otthona, illetve a caldarium (fürdőhelyiség, amely még a mai napig látható) helyén áll, amelyben először elevenen megfőzték, majd – miután ez nem vezetett célra – lefejezték. A szobrász Stefano Maderno éppen jelen volt, amikor a szent sírját 1599-ben felnyitották; gyönyörű szobra visszaadja a csodálatos módon szinte teljesen épen maradt test szépségét.