Huhog ​a bagoly 33 csillagozás

Patricia Highsmith: Huhog a bagoly

„Megint elfogta a vágy, hogy a lány házához menjen. Már hat napja nem járt ott, és legutoljára, szerdán vagy talán kedden, ellenállt a kísértésnek; megesküdött, hogy többé nem megy oda. Veszélyes ezt csinálni. Jóságos isten, ha Nicki egyszer megtudná! Hogy nevetne, sikítozna és gúnyolódna! A szerencséjének köszönheti – gondolta –, hogy eddig még nem leplezték le: jobb lesz abbahagyni. És mégis: úgy hatott rá az egész, mint alkoholistára az ital: esküdöznek, aztán csak visszatérnek az üveghez. Talán mert semmi egyéb nem töltötte ki az életét, körülötte nem volt semmi vonzó a Thierolf lányon kívül.”
Hogy végül is Robert Forester milyen árat fizetett a leskelődésért, azt megtudjuk Patricia Highsmith lélegzetelállítóan izgalmas könyvéből.

Eredeti megjelenés éve: 1962

Magvető, Budapest, 1989
314 oldal · puhatáblás · ISBN: 9631414167 · Fordította: Mészáros Sándor

Bla IP>!
Patricia Highsmith: Huhog a bagoly

Patricia Higsmith – Huhog a bagoly. Tán szerencsésebb lett volna az eredeti cím tükörfordítása, hogy „Sír a bagoly”(Cry) Hisz a baglyok gyermekkorukban valóban úgy sipítoznak, mintha sírnának. (Ezt videón akár ellenőrizhetitek is). Itt egy gyermekkorában pszichiátrián kezelt férfiról van szó, aki ugyan egy érzékeny művészlélek, de korábbi lelki sérülése ellenére teljes és egészséges tagja a társadalomnak, senkinek nem árt, bár saját lelki békéje érdekében kukkol. Lebukása nyomán új ismerősének vőlegénye és volt felesége azonban úgy érzik, hogy be kell bizonyítaniuk ennek ellenkezőjét. S megindul egy aljas a bosszúhadjárat, melynek látszatai nyomán hősünknek bizony sokat kell szenvednie. S bebizonyosodik az is, hogy a manipulált látszatok mennyire károsak az egyének sorsa, s a kisebb közösségek, emberi kapcsolatok mily könnyen lazulnak, bomlanak általuk. A fordulatos krimi – amelynek története során néhányan meg is halnak – bizony társadalmi mondanivalót is rejt – ajánlom, nyári időtöltésnek, szórakozásnak kitűnő.

kiki_roller I>!
Patricia Highsmith: Huhog a bagoly

Egyszer, mikor egy földszinti lakásban laktam, és éjszakánként a plafonon bámultam a környező bokrok árnyákának kivetülését, ahogy a szél susogott a csendes nyári esteken, így ringattam álomba magam, míg egyszercsak felriadtam. Az ablakon keresztül egy sötét arc bámult be rám, azután lebukott, vagy mi, lehet, hogy képzeltem csupán, nem volt ez több, mint a bokrok árnyai. Nem tudom, mi ütött belém, hogy az ablakhoz menjek. Annyira békés, csendes éjszaka volt. Benéztem és megpróbáltam kivenni, mi történik odabenn, a szoba sötétjében. A szél susmogott. Odabent egy test feküdt, mozdulatlanul…
Na ezekután még olvassam el ezt a könyvet is! (A történetnek semmi köze a könyvhöz)

moni79>!
Patricia Highsmith: Huhog a bagoly

Jó krimi, végig izgalmas, néha vicces, a szereplők pedig furcsán viselkednek és ellenszenvesek, ahogy a szerző többi könyvében is.

Gitta_Bry I>!
Patricia Highsmith: Huhog a bagoly

Tétováztam, adjak-e rá 5 csillagot. A sztori jó, végig lendületes, tetszett, hogy több megoldási lehetőséget is lebegtet az ember orra előtt. Néha viszont zavart, hogy az író E/3-as elbeszélési módjából nem derült ki rögtön, hogy épp A-ról vagy B-ről van-e szó. Nyilván az angol eredetiben ez nem volt kérdés, csak nálunk nem különböztetik meg a nő- és a hímnemet…
Azért kellemes hétvégi kikapcsolódás volt. Még olvasok tőle.

kulturmosoly>!

Szerelmesnek lenni. A világ hirtelen oké lesz.

Kapcsolódó szócikkek: szerelem
Gitta_Bry I>!

A dolgokat a tényleges súlyuknak megfelelően kell kezelni. Ebből fakad a különbség egy normális és egy kiegyensúlyozatlan személyiség között.

Cheril>!

Az őrültek valóban őrültnek is látszanak? Bizonyára nem.

Cheril>!

A lány lassan, szégyenlősen felnevetett, gyorsan megfordult, karját a férfi nyaka köré fonta, és megcsókolta.

Cheril>!

Olyanokról, akik véletlenül ismerkednek meg, vagy a sors elrendeli a találkozásukat. Mennyivel jelentősebb ez, mint amikor bemutatják az embert valakinek.

Cheril>!

Mindannyian küzdelmet folytatunk, minden pillanatban. Mi ebben az újdonság?

Cheril>!

Ha két ember szereti egymást, a szavaktól nem lesznek mélyebbek az érzelmeik…nem változik meg semmi köztük.

moni79>!

Maga elé képzelte az anyját, amint a hallban ül, egyenes háttal egy magas támlájú széken, valószínűleg kötényben, mert a család hatkor szokott étkezni, és anyja néhány perccel elhalasztotta a vacsorát, mert hat után olcsóbb a telefonhívás.