Glóbi ​kalandjai 14 csillagozás

Pászti Amina: Glóbi kalandjai

Glóbi, a kis földgolyó veszélyben van. Csak a gyerekek menthetik meg a még súlyosabb bajoktól. Glóbi kalandjait ismerhetjük meg a főleg óvodásoknak és kisiskolásoknak szóló mesekönyv lapjain, miközben észrevétlenül tanítjuk meg a kicsiket a környezetvédelem fontosságára.

Scolar, Budapest, 2014
48 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632445304 · Illusztrálta: Hajba László

Uzsonna >!
Pászti Amina: Glóbi kalandjai

Öko foglalkozáshoz kerestem meséket, és ez a könyv lett nálam a nyertes: nem érzem művinek a történeteket, és szerintem nagyon jól érzékenyíti a gyerekeket a témára. Ötletesen személyesíti meg a problémákat: pl. a Kukamanó annál nagyobb lesz, minél több veszélyes anyagot dobnak be a kukába, és már kiszorítja az embereket az életterükből, és még sorolhatnám. Tetszett a szuperhősös mese is, ahogy levezeti, ki ér többet: a szuperhősök vagy Glóbi. És lehet a szerzőnél rendelni plüss-Glóbit is, ha valaki megszereti a meséket! Nagyobb óvodásoknak és kisiskolásoknak ajánlom.

Gelso>!
Pászti Amina: Glóbi kalandjai

Aranyos és mindenképpen fontos könyv – nem baj, ha sok ilyen van és lesz a témában.
Azt hiszem, a legfontosabb manapság érzékennyé és probléma iránt fogékonnyá tenni a gyerekeket – bármilyen könyvben egy-két mondat is elég, ha ez az ébresztés megtörténik.
Ez a figura aranyos, kedves, játékos és szeretetreméltó – akit nemcsak azért, mert bajban van a környezetszennyezés és a felelőtlen emberi magatartás-hozzáállás miatt, hanem mert apátlan-anyátlan árva, akinek még talán igazi szülinapja sincs – sajnálni is lehet.
De szerencsére minden jól végződik a könyvben, ui. amellett, hogy jó szívvel és kedves lélekkel, kezdeményezően és építően oldanak meg problémákat (Trabant Tóbiás), még az is kiderül, hogy Glóbi nem szomorkodhat, mert igenis van a Földnek szülinapja!
Örülök, hogy elmesélhettem a kisebb fiamnak.

(a Kukamanó-s sztori nekem mondjuk eléggé ijesztő…)

lvarganiki>!
Pászti Amina: Glóbi kalandjai

A pozitív csalódások egyik legjobbika, ami történt velünk. Történt ugyanis, hogy arra gondoltam többet kellene a gyerekeknek a szelektív hulladékgyűjtésről, vagy a környezetvédelemről olvasni, és végül ez a könyv akadt a kezembe. Hosszas rábeszélés után kezdtünk bele, de aztán minden este alig várták a gyerekek a következő részt. Glóbi a kis földgolyó a főszereplője, és az vele bekövetkező balesetek vezetik rá a gyereket, hogy milyen sérülékeny is földünk, és mennyire vigyáznunk kell rá. Aranyosak voltak a képek, és úgy volt oktató jellegű, hogy közben jól szórakoztunk.

KNW I>!
Pászti Amina: Glóbi kalandjai

Végre egy olyan magyar mese, ami nem didaktikus! Tű a szénakazalban!
A problémát tárja elénk, a szülő kezébe adja a felelősséget: igenis beszélgess a gyerekkel arról, hogy szennyező az autó, hogy mi hajthatja a benzinen kívül.
Az ötévesem imádta Sámán Sast, tán még jobban, mint Glóbit, és jól megértette a lényeget az egyes sztorikban: hogy ne vágjuk ki a fát, hogy szelektíven gyűjtsük a szemetet stb. A mai ovisok már a környezetvédelemben élnek, érettek egy ilyen könyvre, remélem, lesz folytatása!

oross>!
Pászti Amina: Glóbi kalandjai

karácsony óta a'sszem negyedszer olvastuk. gyerekeknek aranyos, és érdemes megrendelni a plüssfigurát is. Olvassuk, olvastassuk és aki fogékony a környezetvédelemre, szeretni fogja. Aki nem, azt nem biztos, hogy meggyőzi :-(

CyberMacs>!
Pászti Amina: Glóbi kalandjai

A könyv ötlete mindenképpen nagyon jó. Az is, hogy a főszereplő Glóbit meg lehet venni plüssként is (még jobb lett volna a könyvvel együtt megvenni).
És a rajzok is jók. Az, hogy a rajzok témája tetszik-e az már nem a rajzoló hiába.

Az ötleten túl viszont nagyon nincs végiggondolva szerintem:
1) a Föld ahelyett, hogy egy több millió éves bölcs lenne, inkább egy hisztis kisgyerek. Mondjuk ez még lehetne, hiszen gyerek könyv.
2) de végül is mi történik a Föld megmentése érdekébe? Mi az, amit a gyerek is meg tud csinálni? Mi az, ami környezettudatosra neveli?
– Az, hogy a trabant lehetne napelemes? Én évtizedek óta várom a napelemes autót. Én nem tudom megcsinálni a kertbe. Más, akinek lenne rá lehetősége, az meg nem csinálja meg. Nem mehetek el a boltba napelemes autót venni. Olyan autóm van, amilyet lehet kapni. Nem én döntöm el.
E helyett lehetne inkább, egy „járj biciklivel, ne autóval” téma.
– ne dobjuk az elemet a kukába. Oké! Szuper! No de hova dobjam? Nincs megoldás. Megj: ezt a részt erősen át kell mesélnek, hogy a gyerek ne kezdjen sikoltozni és félni a kukától.
– Glóbinak szülinapja van! Hurrá! Na és? Ezzel megmentjük a Földet? Mi van a Föld napján? Hamarabb leoltjuk a villanyt? Nem derül ki…
– Glóbinakk ellopták a sapkáját? Na és? Jó, itt elmondja a jégsapkás dolgokat, de nem hiszem, hogy a fiamnak leesett.. Pláne, hogy ezzel mit kezdjen…
– A hódok elzárták a folyót, az olaj nem megy tovább. Szuper! Nem én raktam az olajat a patakba. A gátat se én építettem. Tanulság: 0 Nem fogok olajvezetéket építeni, de ha mégis, ügyelek rá, hogy ne a vízbe menjen. Ami a vízbe megy, azt úgyse lehet eladni. Környezettudatos gondolkodás nincs benne. Mit használjunk olaj helyett, hogy egyáltalán ne kelljen olajvezetéket építeni??

Amit nagyon hiányolok, hogy semmi olyan nincs benne, ami otthon megvalósítható. Néhány ötlet:
– Zárd el a csapot, amíg a fogadat mosod
– Egyáltalán zárd el a csapot, ha nem használsz vizet.
– Zuhanyzás kevesebb vizet használ, mint a fürdőkád.
– Oltsd le a villanyt magad után.
– Annyi ételt tegyél a tányérra, amennyit megeszel. Ne menjen az étel a kukába.
– Olyan játékot vegyél, ami kevés szeméttel jár.
stb…stb..

Olyan sokmindent ki lehetne hozni ebből a könyvből. Benne van a lehetőség egy rendes folytatásra. Kár lenne elbénázni.
Én szívem szerint nem is olvasnám a gyerekemnek, mert tele van nehéz szóval. Meg túl sötét, gyakran ijesztő. A gyerek viszont imádja.
Ha viszont már ilyen állapotban ennyire imádja, akkor mennyire meghatározó lehetne, ha rendesen ki lenne dolgozva

Annamária_Seres P>!
Pászti Amina: Glóbi kalandjai

Mindenképpen fontos kérdéseket tár fel ez a könyv. A nagylányom egyedül is kiolvasta, most a kicsinek olvastam esti mesének. Elég zavaró, ez az összementem, de még is a helyemen maradok varázslat számára, de egyébként tetszett Neki..