Szerdán ​habcsók 193 csillagozás

Papp Diána: Szerdán habcsók Papp Diána: Szerdán habcsók

„Három ​hónappal korábban költözött el a férjétől. Két hete megbeszélték, hogy elválnak, tíz együtt töltött év, hét év házasság után. Eszter első kétségbeesésében gondolkodás nélkül a szüleihez ment. Nem is hozhatott volna ennél rosszabb döntést. Visszamenni abba a szobába, ahol felnőtt, csak annak a bizonyosságát erősítette, hogy mennyire önállótlan. 33 évesen újra gyereksorban tengődött, anyjáék lábujjhegyen jártak körülötte, néha sokatmondóan összenéztek, különösen, ha Edith Piafot hallgatott. Bizonyára azt hitték, megőrült. Tulajdonképpen közel is járt hozzá. Reggel elment dolgozni, egész nap nem evett, este találkozott valamelyik barátnőjével, hogy újra és újra elsírhassa a bánatát. Megittak néhány pohár bort, éjszaka volt már, mire hazakeveredett. Reggel anyja az alkoholgőzös gyerekszobába lépett be, hogy elhúzza a függönyt, és azzal a mozdulattal kinyissa az ablakot.”
Valahogy így ér véget Békési Eszter, pr-es és gasztroblogger házassága. És itt kezdődik a Szerdán… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2012

Álomgyár, Budapest, 2021
Álomgyár, Budapest, 2021
XXI. Század, Budapest, 2012
264 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789638937926 · Illusztrálta: Keszeg Ágnes

kuliga>!
Papp Diána: Szerdán habcsók

Megkaptam a szokásos élményt, amit megszoktam a szerzőtől vicces, kicsit irónikus stílusa szórakoztató olvasmánnyá emeli a kicsit banális alaptörténetet. A válás után összeomlott élet újraépítése már sok-sok műben megjelent, tehát nem sok újdonsággal szolgál, de mégis minden mondatát élveztem. Egyébként is szeretem az olyan könyveket, amiben egy kis gasztronómia is megjelenik.

NyZita>!
Papp Diána: Szerdán habcsók

Pont olyan aranyos és könnyed olvasmány, mint amilyet a sütis-cipős-nyakláncos rajzolt borító sejtet.

Idegesítő eleme az én szememben mindössze kettő van. Az egyik, hogy a „férfi” talán egyszer sem hangzik el a könyvben, itt még a majd ötvenesek is következetesen „fiúk”. A másik pedig a ritka ellenszenves főszereplő, Eszter. Döntésképtelen, felszínes, vagy egyszerre kell neki három pasas, vagy egy sem. És kábé minden fél órában ezen dilemmázik. Viszont még őt is elég könnyű elviselni, mert a többi karakterről meg egyszerűen élmény olvasni – a hetvenöt éves barátnő, az életet két kanállal habzsoló, nős férfiakkal kikezdő, horoszkópkészítő, meztelenül hárfázásról álmodozó Piroska egyenesen fenomenális!

És persze itt vannak a chick lit műfajra jellemző mágikus összetevők is, sütés-főzés, kutya, blogírás, cukrászda, Provence, Toscana… ezen a téren nem lehet egy szavunk sem. Nekem nincs is. Azt kaptam, amit vártam, meg is jegyzem magamnak az írónő nevét.

kókuszvirágcukor P>!
Papp Diána: Szerdán habcsók

Egészen jó volt. Laza, nyári, strandos limonádé, erős középmezőny.
Nem volt túlbonyolítva, szórakoztató volt. A receptek leírása is jól megoldott, nem unalmas.
A borító pedig igazán szépséges.
Első találkozásom az írónővel, a stílusa tetszett, így fogok még tőle olvasni, ha egy könnyedebb olvasmányra vágyom.

Ginál_Oszvald_Beáta >!
Papp Diána: Szerdán habcsók

Könnyed kis romantikus történet, sok-sok finomabbnál finomabb étellel, süteménnyel.
Hol bosszant, hol megmosolyogtat :)
Nagyon-nagyon zavart, hogy a lányok Testvéremnek szólítják egymást. Hát nincs közöttük semmi érzelem? Egy becenév, vagy akár csak a keresztév egy kedves hangsúllyal?
Sok a lelkizés, a belső vívódás…
A szereplők közül egyértelműen Piroska a legnagyobb ♥ és a másik idős hölgy, Zsófia :)
Hajni nagyon kiakasztott, bár Eszter sem egyszerű eset…
Balázs idealizáltan segítőkész és türelmes, Andrew egy gyökér, míg Franknél ritkán látni feleslegesebb szereplőt.
Összességében jó kikapcsolódás volt, pont ennyi.

Ani88 P>!
Papp Diána: Szerdán habcsók

Papp Diána összes könyvét elfogom olvasni valószínűleg. Imádom a gasztronómiát,a kézművességet és helyeket ahol a történetek játszódnak. De! Mégis hiányérzetem van mindegyik könyve után. Leginkább összecsapottnak érzem őket. Ez most se volt másként, többet is ki lehetne belőle hozni. Esztert kedveltem,de sokszor nem értettem, a testvéréről,régi-új szerelméről nem is szólva. Falatka volt az abszolút kedvenc,a legjobb karakter. ;)

Szédültnapraforgó>!
Papp Diána: Szerdán habcsók

Második olvasásom az írónőtől. Könnyen olvasható, szórakoztató romantikus lányregény. Nem kell rajta gondolkodni, csak kikapcsol.
Párkapcsolati problémákról, barátságról, testvéri összetartásról, főzésről és egy blogról szól. Eszter és Hajni a két főszereplő, melléjük érkeznek folyamatosan a mellékszereplők (Sanyi, Frenkie, Balázs, Piroska, Zsófia) illetve távoznak el (Andrew) Helyet kap a modern technika a regényben (laptop, mail, Facebook).
Egyszer olvasható könnyed olvasmány.

Papp Diána: Szerdán habcsók

Könnyed, kedves olvasmány, kellő fordulattal fűszerezve. Receptek belecsempészésével, utazással, régi-új szerelmek kutatásával, népszerű blogírással, tesókereséssel (rá haragudtam!) „sütiboltoskodással”, problémák megoldásával tarkítva. Piri karaktere bejött :)

Georgina77>!
Papp Diána: Szerdán habcsók

Savanykás, majd félig édes, végül habos-babos édesbe forduló, kellemes süteményszelet ez. Túl sok izgalmat nem találtam benne. Túl erőteljes személyiségeket sem tudnék kiemelni belőle. Egyetlen, többé-kevésbé jóleső fogyasztásra alkalmas történetet jelentett nekem.

Levenzia>!
Papp Diána: Szerdán habcsók

Nekem ez is újraolvasás volt most. Emlékszem, először Diána könyveinek a borítójába szerettem bele régen. Ez volt a második kötet, amit olvastam tőle, és emlékszem tetszett is a történet.Most így másodjára,már azért nem jött be annyira. Kicsit idegesítő volt néhány karakter,néhány történés.Van, amivel nem is tudok egyet érteni.Polcon maradós, mert továbbra is szeretem a borítóját , de nem valószínű,hogy mostanában újraolvasós lesz. ( az utolsó két könyv még a borító miatt sem maradt a polcon )

Rókagomba>!
Papp Diána: Szerdán habcsók

Igazi magyar sztori hitelesen tálalva. Annyira hihetöen fel lehet ismerni benne a különbözö korosztályok hozzáállását, értékrendjét bizonyos dolgokhoz, hogy úgy éreztem, én is ott vagyok a szereplökkel. Eszter egy válságot vészel át több- kevesebb sikerrel. Több támogatója is akad, úgyhogy nincs eleve kudarcra ítélve. A huga is eltünik, ami más megvilágításba helyezi a dolgokat. Az újrakezdés jót ígér, meg is lesz hozzá a pasi és az új munka is. Folyton éhes voltam, amíg olvastam, nagyokat nyeltem :-) Viszont annak örülök, hogy nem egy szakácskönyv lett. Nem a receptek lettek a hangsúlyosak, hanem a cselekmény. Pirit imádtam. Szerettem olvasni ♥

sünmalac>!

Örülök, hogy megfogadtat a tanácsomat, és mázoltál a falra. Csak a nyugtatóra ne igyál túl sokat, drágám, mert a Helyszínelők majd nem győzik megfejteni a feliratot. Persze tudod, hogy csak viccelek, édesem.

Trudiz >!

[…] ez itt már a való világ, innen nem lehet következmények nélkül elmenekülni…

janette1002>!

Pasizz féktelenül, de ne állj le nős férfival, még bosszúból sem. Ráérsz 75 évesen. Akkor már nem lesz miből válogatni.

Trudiz >!

Nem szeretem a nagy szavakat, végleges dolgokat.

Trudiz >!

Én ugyanezekre gondoltam volna. Bár ez biztos csak azért van, mert mi valójában ikrek vagyunk öt év korkülönbséggel.

Trudiz >!

Megfogadta, ezentúl a legelőnyösebb ruháiban jár sütni és árulni a cukiba, nehogy akkor jöjjön a herceg a lován, amikor ő topikirálynőt játszik.

Trudiz >!

[…] ugye tudod, mennyire boldog vagyok, hogy látom a szemeden, hogy érzel és értesz mindent?

Judiii>!

Mondd ki pontosan, hogy mit szeretnél. Akarjad eléggé, legyél eléggé elszánt. De soha ne görcsöljél rá.

162. oldal (XXI. Század Kiadó, 2013)

Trudiz >!

Ha gondolod, most már megalakíthatjuk azt a zenekart, amiről annyit beszéltél. Tudod, te egy pódiumon hárfázol meztelen, én pedig megpróbállak kitakarni, és verseket énekelek szüntelen.