Bodza ​Bisztró (Bodza Bisztró 1.) 235 csillagozás

Papp Diána: Bodza Bisztró Papp Diána: Bodza Bisztró

A húszéves budapesti fiatalok bulikkal teli életét élő harmincas ügyfélszolgálati csoportvezető, Kulcsár Petra váratlanul egy kis bükki faluban találja magát: egy lerobbant éttermet örökölt rég nem látott apjától. A lány szíve szerint túladna rajta, de miközben ügyeket intézni jár a faluba, megismerkedik az apja szívéhez közel álló emberekkel, akikkel hamarosan barátságot köt; és nem csak az elvesztett édesapjáról alkotott kép tisztul benne, de a fontossági sorrend is helyreáll az életében. Az eleinte sokkoló helyzet szépen lassan megoldást hoz Petra gondjaira, élete elvarratlan szálai sem maradnak elvarratlanok, sőt a szerelem sem várat magára sokáig. – Papp Diána, a Szerdán habcsók után ismét egy fiatal nő nehéz választásairól írt könyvet, amelyből természetesen a megszokott receptek sem hiányozhatnak. A Bodza Bisztró hangos lesz a nevetéstől, túlcsordul a szerelemtől és árad belőle a gasztronómia iránti szenvedély.

Eredeti megjelenés éve: 2012

Erawan, Budapest, 2018
Erawan, Budapest, 2018
XXI. Század, Budapest, 2012

Pati28>!
Papp Diána: Bodza Bisztró

A Bodza bisztró egy igazi könnyed, nyári limonádé formájában hozza el nekünk a felfrissülést. Nagyívű eseményekre nem kell számítanunk, de egy pohár bor mellett kellemes esti kikapcsolódásként, nyugodtan a kezünkbe vehetjük a könyvet, hogy a Bükk egy csodás és békés falujába utazzunk vendégségbe.

A főszereplő, Kulcsár Petra megörökli, a rég nem látott apja számára oly kedves éttermet. Miközben Petra a Pesten berendezett tökéletes élete és az öröksége megtartása között vacilál, a szerelem duplán is bekopogtat az ablakán. A falubelieket idővel megkedvelő lány meghozza a számára kedvező döntést, így nekivág az ismeretlennek, hogy felvirágoztassa a vendéglőt a Bükk szívében. Pali pedig finomabbnál finomabb ételeket fog szervírozni nekünk, elérve azt a hatást, hogy olvasás közben még meg is éhezzünk.

link

Noémi_Zsófi_Tóvári P>!
Papp Diána: Bodza Bisztró

Nem is tudom… A könyvet pikk-pakk ki lehet olvasni, könnyed nem nagyon történik benne semmi extra, amire külön oda kellene figyelni.

Én minden egyes történést fordulatot erőltettnek éreztem. Olyan volt, mintha valami Nagy Könyv utasításait követné a szerző.
"Hmmm… eddig nem volt benne csavar, akkor legyen az spoiler, hmmm nem lehet csak egy férfi spoiler, hmmm valami családi titok is kellene a könyvbe, mi lenne, ha az anyuka részegen elkiáltani, hogy spoiler.. és így tovább. A szereplőkkel kapcsolatban is ilyen érzésem volt. Zsuzsin kívül senki sem viselkedett következetesen. Petra jellemfejlődése is el volt túlozva.

Ettől függetlenül gyorsan elolvastam, alapvetően tetszett a történet, de voltak benne logikai bukfencek, amik számomra lehúzták.

Ács_Milán>!
Papp Diána: Bodza Bisztró

Aranyos és szórakoztató kis történet egy kicsi faluról és annak életéről. Amolyan limonádé történet volt, de nagyon élveztem. Egy kisvárosban lakom én is, körülöttünk több ilyen kis faluval és falusi élettel, mint a történetben szereplő bükki falu. Olvasás közben szinte láttam a szemeim előtt megelevenedni ezt a kis falut.
Örültem, hogy Petra ezt az életet választotta a fővárosi életével szemben. Igen egy ilyen falusi vagy kisvárosi élet össze sem hasonlítható egy nagyvárosi vagy fővárosi élettel, pörgéssel, lehetőségekkel, de egy ilyen kis helyen is meg tudja találni az ember a számítását… persze, ha akarja. Teljesen más élet van egy ilyen helyen. Itt mindenki ismer mindenkit és szinte szívet melengető érzés volt számomra olvasni az összetartásról és az ottani emberek egymás iránti gondoskodásáról, összefogásáról. Ilyen egy nagyobb városban biztos, hogy nincs.
Lazításra, kikapcsolódásra tökéletes kis regény volt.

Tünde1>!
Papp Diána: Bodza Bisztró

Tipikus nyári olvasmány.A falusi helyszín különösen tetszett,mivel én is hasonló helyen lakom.Sok sikert Papp Diána!

Lulma>!
Papp Diána: Bodza Bisztró

Talán a második Papp Diána könyvem. Határozottan tetszett! Kicsit klisé a sztori, de nagyon olvastatta magát. Buszon, metrón, munkahelyen is jól szórakoztam Petra történetén. Örülök, hogy a vidéki életet választotta és az ottani románcot, bele mert vágni egy új kalandba. Az biztos, hogy megkóstolnám Pali főztjét a Bodza Bisztróban. :)
Bővebben: http://lulmakonyv.blog.hu/2017/11/02/papp_diana_bodza_b…

gab001>!
Papp Diána: Bodza Bisztró

Pontosan azt nyújtja, amit a cím és a műfaj alapján vár az olvasó. Könnyed olvasmány, amely középpontjában egy étterem felvirágoztatása áll. Petra eleinte nem volt túl szimpatikus, bár nagyon jól hozza a mai fiatalok kicsit felszínes karakterét. A szerelmi szál ennek megfelelően nem annyira tudott lekötni. A faluban élők karakterei viszont kifejezetten tetszettek, talán ebből a részből lehetett volna több is. Ahogy abból is, amikor már kitalálták a hely nevét és dolgoznak a fellendítésén. Kicsit elnagyoltra sikerült szerintem a vége. Bár elő volt készítve, mégis meglepett a vége felé elhelyezett csavar. Bennem maradt néhány megválaszolatlan kérdés ezzel kapcsolatban is. Nem épp ideális időben olvastam ezt a könyvet, mégis sikerült kikapcsolódást nyújtania. Nem kizárt, hogy a folytatásnak is adok egy esélyt. Kellemesen édes limonádé.

XXI. Század, Budapest, 2012
csucsorka IP>!
Papp Diána: Bodza Bisztró

Határozottan a legjobb P.D. könyv, amit eddig olvastam – és valami megmagyarázhatatlan okból, gyanítom, hogy majdnem az összessel volt már dolgom.

Kerek történet, hagy időt a szereplőinek, akik változáson, fejlődésen mennek át, nem csak úgy megtörténnek velük a dolgok.
A receptek/ételötletek hihetetlenül étvágygerjesztőek, és bár kötve hiszem, hogy „Piripócson”, egy „kocsma” helyén nyeresésgesre lehetne kihozni egy ilyen gastro wonderland-et, de azért mégiscsak tetszett.

porcellan>!
Papp Diána: Bodza Bisztró

Szingli városi elkényeztetett vásárlás mániás csaj történetnek indult, de végül valami fergetegesen jó hangulat lepett el az olvasás közben, ahogy Petra magára és az életútjára talált benne.
Jókor találtam meg ezt a könyvet, nem biztos, hogy mindig ez lett volna a véleményem, de most felüdülés volt olvasni és szerettem az egésznek a hangulatát.

eeszter>!
Papp Diána: Bodza Bisztró

Jól szórakoztam rajta, bár az első oldalak után azt hittem nem tudom majd végigolvasni, mert annyira idegesített Petra! De szerencsére néhány oldallal később „lenyugodott”, s egy kedves történet kerekedett ki. (Ja, és olvasás közben gondolkodtam el azon, hogy mennyire beépül a mai történetekbe – legyen az film vagy könyv – a facebook… Hogy lett az az oldal ennyire „uralkodó”?? [Ha én egyszer regényírásra vetemedem, majd a hőseim molyolni fognak! ;-)]

Házi_Zsuzsanna>!
Papp Diána: Bodza Bisztró

Nagyon tetszett, annyira kikapcsolt a történet, olyan szerethetőek a karakterek. :)

theodora P>!

Indítsd el a kocsit. Először csak itt az utcában fogunk gyakorolni, erre a madár se jár, ezt már tapasztalhattad. Csak néha a Gizi néni suhan el a bicajával. Na, őt ne üsd el.

janette1002>!

Jól érzékelem, hogy neked attól férfi egy férfi, hogy jó iskolája, jó munkája, sok pénze, háza és autója van? Valami ilyesmi. De legyen jóképű is.-vigyorgott Petra. És találkoztál már ilyennel? Akinél minden stimmel? Persze, csak vagy házas, vagy pszichopata volt.-nevetett.

janette1002>!

Petra ösztönösen arrébb állt. Nem lett volna meglepve, ha a férfi mondandója befejeztével a fenekére csap.

Ács_Milán>!

A cica nem költözött velük Pestre, apja egyetlen társa volt, amíg pár évvel ezelőtt meg nem halt. Neki az anyja soha nem szerzett új macskát.

Kapcsolódó szócikkek: macska
janette1002>!

Az új táskáddal gyere, belefér egy-két pohár, ha megtetszene valamelyik.

janette1002>!

A konyhapulton fél kiló kenyér morzsaként. További negyed kiló a földön.

Leilaa>!

… addig, amíg látja Pali hibáit, és mégis szereti, olyan nagy baj nem lehet.

eeszter>!

Trendi a fröccs, meg a bodzaszörp. Minden étterem, amelyik azt a látszatot akarja kelteni, hogy követi a legújabb irányzatokat, kénytelen felvenni az itallapjára ilyesmiket.

agieszter>!

… brrr, nem is tudom, hogy képesek emberek arra, hogy egy lélektelen nagyvállalatnál robotoljanak egész életükben.

Kingali76>!

De tényleg erre vágysz? Hogy egy nőt a pénzeddel, tárgyakkal, élményekkel köss magadhoz?

Bodza Bisztró sorozat · Összehasonlítás