35 csillagozás

Pam Grout: E²

E ​a négyzeten könnyed kísérleti kézikönyv egy komoly témáról. Egyszerű kísérletsorozat, amely során bebizonyosodik, hogy a valóság képlékeny, a tudatosság felülkerekedik az anyagon, és életünket az elménk alakítja. Igen, jól olvastad. Bebizonyosodik.
A szám szerint kilenc kísérlet, amelyek egyenként és összességükben némi időt, ellenben nulla anyagi ráfordítást igényelnek, beszédesen és ékesen demonstrálják, hogy a spirituális törvények pontosan olyan kiszámíthatóak, mint a gravitáció, és annyira állandóak, mint Newton mozgástörvényei.
A könyv a következő alapelveket bizonyítja be látványosan:
– A végtelen lehetőségek láthatatlan ereje vagy energiamezője létezik.
– Te hatással vagy erre a mezőre, és meríthetsz belőle meggyőződéseidnek és elvárásaidnak megfelelően.
– A mezőhöz kapcsolódva pontos és korlátlan útmutatást kaphatsz.
– Az univerzum határtalan, kimeríthetetlen és meglepően segítőkész.

Íme a bizonyíték arra, hogy… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: E² és E³ Édesvíz

Édesvíz, Budapest, 2018
192 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635291854 · Fordította: Farkas Csaba
Édesvíz, Budapest, 2014
Édesvíz, Budapest, 2014
190 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635291854 · Fordította: Farkas Csaba

Zsuzsanna_Makai>!
Pam Grout: E²

Pam Grout: E² Kilenc egyszerű energiagyakorlat annak bizonyítására, hogy a gondolataid alakítják a valóságot

Kb a kölcsönkönyvem felénél mentem el, és vettem meg magamnak is. Nagyon jó volt, nagyon nagy hatással volt rám, a rástresszelős vakság résznél magamra ismertem. A Whoopi Goldberges részt megkönnyeztem. Érdemes elolvasni, mindenképpen csak ajánlani tudom!

ViveEe P>!
Pam Grout: E²

Csak azért vettem a kezembe, mert érdekelnek a kvantumfizikai elméletek, még ha nem is vagyok elég képzett, hogy teljesen a magamévá tegyem a felfedezéseit.
Ezek a részek egyébként egészen rendben is voltak, tetszettek az elmesélt sztorik.
De engem már a bevezető fejezet kiakasztott. Nem tudom, hogy a fordítónak köszönhető-e ez a borzalmas stílus, vagy tényleg ilyen az eredeti, de nagyon nem tetszett.
Meg sajnos én nem is vagyok nyitott az önfejlesztő könyvekre. Pedig voltak benne nagy igazságok. A semmiből sincs elég részt éreztem a legerősebb igazságnak. Én úgy érzem nekem sosem jut elég idő. Pedig csak időbeosztás kérdése lenne, de annyi tervem, megvalósítandó ötletem van, hogy tényleg néha mintha csak 1 óra szabadidőből állna a napom. De a könyv nélkül is tudom, hogy ezen tudok változtatni és kell is.
Biztos vagyok benne, hogy sokaknak segíthet ez a könyv, de szerintem az ilyen vaskalaposok, mint én nem lesznek elájulva.

evé>!
Pam Grout: E²

Nekem tetszett a laza stílusa, a rengeteg utalás más könyvekre, írókra. Jók voltak a történetek, igazán lelkesítő arról olvasni, hogy hányan, hányféleképpen tapasztalták már meg, hogy az élet igazi csoda.
Most erre volt szükségem, nem véletlenül akadt a kezembe.

_Fannalala_>!

Hu nekem ez nagyon nem.
Nem tudott egyáltalán lekötni annak ellenére sem, hogy ami benne van az teljesen oké és van benne valami. Szeretem az önfejlesztő könyveket, de ezt a fajtát egyáltalán nem tudom befogadni és nem azért, mert tartalmilag nonszensz, hanem mert unalmas.

Klaudia81>!
Pam Grout: E²

Az egyik legjobb könyv, amit a témában kapni lehet! Aki teheti, vegye meg! :)
A gondolataink valóban irányít(hat)ják a valóságot, mert a jövő nincs készen, ezer arca van.. A gyakorlatok könnyűek, hatásosak, bárki számára elvégezhetőek és ami a legfontosabb, valóban működnek! :)) Nem varázslókönyv, de segít elfogadni a dolgokat még akkor is, ha épp nem a legjobban haladnak.
Ha bármikor bármi bajom adódik, csak beleolvasok majd ebbe a könyvbe, és hagyom, az írónő kissé szemtelen, szókimondó, nem mindennapi stílusa magával ragadjon.

Anna_Sera>!
Pam Grout: E²

Semmi újdonság nincs benne a többi hasonló könyvhöz képest,hacsak nem az,hogy kivánságaink 48 óra alatt teljesülnek.Na erre kiváncsi leszek.Nem lehet mondani,hogy nem vagyok pozitiv,de azért…..Nekem ellenszenves volt,ahogy le akarja beszélni az embereket arról,hogy higgyenek Istenben,mert hogy Isten miért hagyja,hogy az emberek öljék egymást.Látszik,hogy a Bibliát nem olvasta,mert tök homály ebben a témában,de akkor nem kéne osztania az észt.Az meg hogy lehet,hogy Jézusban hisz,de Istenben nem?Ilyet se hallottam még.

Pam Grout: E²

Fantasztikus könyv, szuper feladatokkal. Viszont ahogy előttem @Filippino is írta, nekem is tiszteletlennek tűnik. Egyébként, ahogy néztem a kísérleteket, egyszerűen nem tudom magam elé képzelni a harmadikban leírt drót vállfa + szívószál összerakását… Esetleg, ha valakinek megvan, szívesen vennék egy felvilágosítást… :-o

Boros_Andrea>!
Pam Grout: E²

Sokadik könyv, amit már elovastam a vonzás törvényéről, de ez kicsit most más. Más mert gyakorlatokat tartalmaz, könnyen kivitelezhetőeket, amik tényleg működnek :) És más, mert az írónő könnyed stílusban beszél erről a nem éppen egyszerű, sőt megfoghatatlan témáról. Nagyon bírtam, hogy folyamatosan utal könyvekre, filmekre, miközben egy-egy témát körbejár. Ennek a könyvnek a polcomon a helye, nem tudok megválni tőle.

gwyneira P>!

Pavlov kutyái vagyunk, olyan minták alapján reagálunk, amelyeket azelőtt sajátítottunk el, mielőtt esélyünk lett volna intelligensen és bölcsen választani.

aled>!

A neurológusok szerint a gondolataink kilencvenöt százalékát
a tudatalattiba programozott minták töltik ki. Ahelyett, hogy valóban
gondolkodnánk, csupán a múltról készült filmet nézzük egyfolytában.

eeszter>!

Nem a való világot látjuk, érezzük, ízleljük, tapintjuk és szagoljuk, hanem a világnak egy drasztikusan sűrített változatát, amit szó szerint az agyunk állít össze. A többi észrevétlenül elsuhan mellettünk.

Minden gondolatunk egy-egy energiahullám. […]

Ki az a nem normális, aki felhív egy csomagküldő szolgálatot
és azt mondja: „Nekem mindegy, mit, csak küldjenek valamit.”

aled>!

Az univerzum nem létezik, ha nincs, aki megfigyelje.

aled>!

Azzal nem lehet megváltoztatni a dolgokat, hogy a létező valósággal küzdünk.
Ha változást akarsz, építs egy új modellt, ami a régit elavulttá teszi.

S_E_Tünde>!

Az a lényeg, hogy a lényeg maradjon a lényeg.

aled>!

Régen eldöntöttük, hogy mit akarunk látni.
[…]
John Maunsell, a Harvard Egyetem neurológus kutatója szavaival:
„Az emberek elképzelik, hogy mit látnak, pedig az nincs is ott.”

aled>!

Az ujjaim sorra eleresztenek mindent, amit ismerni vélek.
A bizonyosság fontos, de jó eséllyel eltakarja elménk elől az igazság fényét.

eeszter>!

Az emberek zöme azt hiszi, hogy gondolkodik, pedig közben csak az előítéleteit rendezgeti.
William James, amerikai pszichológus és filozófus