Természetes ​spiritualitás 11 csillagozás

Meghittségben Istennel
Pál Ferenc: Természetes spiritualitás

Mi ​a halál ellentétpárja? – kérdezte egyik előadásán Pál Ferenc. Mi lenne? Hát az élet! – vágták rá sokan. A halál igazi ellentéte azonban a fogantatás, a születés. Az élet valami mélyebb, valami több, amely föltárja a spiritualitás világát. Voltak néhányan, akik ráéreztek erre a válaszra, ők a téma bővebb kifejtését ismerhetik meg a könyvben. Akik pedig azt gondolták, hogy a halál ellentéte az élet, rácsodálkozhatnak egy új dimenzióra.
Meghittségben lenni Istennel? Legalább ilyen izgalmas kérdés. Belsőséges kapcsolatban lenni a Teremtővel nem valamilyen elérhetetlen, misztikus álom, vagy csak a kevesek sajátja, hanem éppoly eleve valóság, mint meghitt kapcsolatban lenni egy embertársunkkal. Az első kötet nagy sikere utána szerző a meghitt Istenkapcsolathoz vezető úőton segíti és kíséri el az olvasót a Lélekbevágó című sorozat második könyvében. Teszi mindezt a tőle megszokott színes, olvasmányos stílusban, számos történettel fűszerezve mondandóját, az elméleti… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Lélekbevágó Kairosz

Kairosz, Budapest, 2011

MrDatalogin>!

Pál Ferenc: Természetes spiritualitás Meghittségben Istennel

Emlékszem, hogy olvastam már Pál Ferenctől, sajnos címére nem emlékszem milyen könyvet, de az nem hatott olyan mélyen rám, mint ebben a könyvben olvasott több apró kis történet. Megkönnyeztem néhány írást. Nagymamáimat nagyon szerettem, sajnos már nem élnek, eszembe jutottak egyik írásról. ♥️ Karácsony közeledtével örülök, hogy pont egy ilyen könyv akadt a kezembe a könyvtári leselejtezésen. Nem olvastam még el, nem egyszerre fogom, beosztom, mert minden napra jól esik a lelki „forró csoki”. Szívből ajánlom mindenkinek!

Pál Ferenc: Természetes spiritualitás Meghittségben Istennel

Már régóta terveztem egy Pál Ferenc könyv elolvasását, ez volt az első. Egy tévés előadását hallottam kb. egy éve, nagyon megfogott, és hát mint tudjuk, mi egy könyvmoly első gondolata, ha érdekes előadást hall: jelent-e meg könyve az illetőnek, s ha igen, minél előbb el kéne olvasni :-) Tetszett a könyv stílusa, szerintem aki szereti a szerző előadásait, az nem csalódik ebben sem.

eeszter>!

Közel harminc éve nem eszem húst. Egyszer azonban kivételt tettem! Erdélyben jártam, Gelencén, mely az utolsó olyan falu, ahol még Szent László-kori freskót láthatunk Árpád-kori templom falán – innen tudhatjuk, hogy a történelmi Magyarország határára értünk. Ebben a faluban egy éjszakára befogadott egy özvegyasszony, aki olyan szegény volt, ahogy arról a népmesékben hallhatunk. A férje meghalt, a két gyereke pedig, akiket, ha akart se nagyon tudott volna élelmezni meg ruházni, két különböző erdélyi nagyvárosban, kollégiumban lakott. A néni évente négyszer küldött nekik cipősdobozban süteményt. Évente négyszer. Többet nem tudott. De nem ám Esterházy-tortát! Piskótát, némi kakaóporral. Ennyi jutott. Az érkezésem hírére a néni levágta az egyetlen állatát. Ahogy mondom, az egyetlent! Mire odaértem, már föl is volt tálalva. Vegetarianizmus ide vagy oda, egyszerűen nem volt szívem azt mondani, hogy nem. Nem vitt rá a lélek. Miután megettem a húst, megvetette az ágyat. Egy picike kis háza volt, egy szoba, előtte egy konyha. Nekem kellett az ágyban feküdnöm, ő meg egy hokedlin ült a konyhában, a hátát a falnak támasztva, úgy aludt éjszaka. Így, ahogy mondom! Könyörögtem neki, hogy „nekem van hálózsákom, nem az ágyért jöttem!”. Egyszerűen nem volt hajlandó engedni. Reggel pedig hozta a pálinkát. Akkor értettem meg, mi az, hogy „pálinkás jó reggelt”! Amikor pedig elköszöntem tőle, kinyitotta a kétajtós ruhásszekrényt, melyben ott álltak a férje ruhái, s azt mondta: „Tessék választani!” Na, ezt már nem! Könnyen mondhattam, mert 30 centivel voltam magasabb, mint a férje. A néni azonban így szólt: „Akkor vegyen egy övet!” Így végül el kellett hoznom a férje egy övét…
Arról tehát, hogy egy szegény ember hogyan képes adni vagy gazdagítani másokat, legmélyebb élményeim Erdélyből és Kárpátaljáról származnak.

Kapcsolódó szócikkek: Erdély · Gelence · pálinka
eeszter>!

Másrészt csalódni fogok azért, mert alig látlak téged attól a képtől, melyet alkottam rólad.

eeszter>!

Amikor a szentmisében elérkezünk a Miatyánk elimádkozásához, meg szoktuk fogni egymás kezét, kifejezve az összetartozásunkat. Az egyik alkalommal ott álltam az oltár mögött, az emberek pedig szokás szerint egy hosszú láncot alkottak. Egyszer csak kivált közülük egy Down-kóros fiú, feljött a szentélybe, odalépett hozzám, és megfogta a kezem. Hogy ne legyek egyedül.

Jesper_Olsen>!

A dolgok értékét az adja meg, ha elajándékozzuk őket. Annál értékesebb egy dolog, minél inkább méltó az ajándékozásra. Ha valami nem méltó rá, hogy ajándék legyen, akkor nem is túl értékes. Ezért aztán a legértékesebb dolgaink nem azok, amelyek nálunk vannak, hanem amelyeket odaadtunk. Ebben az is benne van, hogy ha én igazán értékessé akarok válni, akkor valamiképpen elajándékozom magam.

Jesper_Olsen>!

A ma embere sokszor azért vesztegel, mert nem fordul elég érzékenyen kifelé, hanem mindig valami rendkívüli belső hangra vár.

Ceri>!

Vajon a kereszténységnek mi az ellentéte?
Nem az iszlám! Nem a buddhizmus, nem is a hinduizmus. Még csak nem is az ateizmus. A katolikusnak meg nem a protestáns. A kereszténység ellentéte a bigottság, a farizeizmus, a fundamentalizmus. A pogány százados nagyon közel állt Jézushoz, aki szemben állt vele, az a farizeus volt.

eeszter>!

Amikor egy szülő elkényeztet, az nem a gyereke iránt való mélységes szeretetének a jele, hanem a bizonytalanságát tükrözi a gyerek szükségleteit illetően. Felnőtt egy szülő nemzedék, akik roppant kritikusak a saját szüleikkel, és nem sokra tartják az engedelmességet irányukban. Miközben megvannak az otthonról hozott rossz tapasztalataik, megtanultak engedelmeskedni a saját gyerekeiknek.

Szent_Habakuk IP>!

Nehéz úgy gyümölcsöt hozni, hogy leragadok a kritikánál, a lázadásnál, az elégedetlenségnél, a panaszkodásnál és a többinél.

268

Szent_Habakuk IP>!

Testvért kapni az élettől hatalmas áldás, mert alapvető tapasztalatunk lesz arról, hogy az életet meg kell osztani másokkal, és a felelősség megelőzi a szabadságot. Testvér nélkül fölnőni nehéz örökség. Lehet, hogy sok minden van a zsákodban, de nehéz adni belőle, mert megszoktad, hogy ami benne van, az mind a tiéd.

271

Szent_Habakuk IP>!

Rendkívüli vagyok, az életemnek, föltétel nélkül van értelme. De annyira nem vagyok fontos, hogy érdemes legyen egy egész életet, csak magamért leélnem. Érdemes tehát másokért is lenni, és rádöbbenek arra, hogy van nálam több is. Van valami nálam több, s elindulok ezt az nálam többet megkeresni.

296