A ​szél városa (Century 3.) 6 csillagozás

P. D. Baccalario: Century – A szél városa

Június 29. Párizs. Alighogy a négy barát megérkezik, máris Ízisz titokzatos vitorlája után kutatnak. Ám az álnok Cybel kisasszony kémei mindenhol a nyomukban vannak… Az óra pedig ketyeg.

Pongrác, Budapest, 2014
352 oldal · ISBN: 9786155131233 · Illusztrálta: Iacopo Bruno

T_Balázs>!
P. D. Baccalario: Century – A szél városa

A négy főhősünk ezúttal Mistral otthonában, Párizsban barangol. Már a kezdetektől figyelemmel kíséri gyerkőceink mozgását egy bizonyos Cybel kisasszony. Mindent tud kiterjedt információs hálózatának jóvoltából (pl.: ki honnan és mivel érkezik Párizsba). És természetesen ő is a Sanghaji megbízónak dolgozik, Heremit Devil-nek. Emberrablással indul a sztori, ezúttal Harvey az áldozat. Közben Sheng és Elettra vonattal közelíti meg Párizst. Bejárjuk pár apátság/dóm/templom berkeit és megfordulunk a Louvre-ban is. Bár nem tipikus francia dolgok után kutatnak (Ízisz szobrai), de azért Napóleon is szoba kerül. Felbukkan egy rég nem látott ellenség is. Majd jön a csavar. A kötet vége felé megismerhetjük Mistral különleges képességét is. Úgy mint az előző kötetekben Elettra-ét (az elektromos dolgokat tönkre tudja tenni), és Harvey-ét is ( kapcsolatban van a Földdel, hangokat hall és újjáéleszti a növényeket). Már csak Sheng sárga szemeinek titka van hátra. És persze, hogy mi is az a Century és mit akar vele Heremit Devil?

Baly>!

Sheng olyan képet vág, mintha legalábbis egy szarkofágjából feltámadó múmiával kellene farkasszemet néznie.
– Neked elment a józan eszed.
– Bízzál bennem! Menni fog. Mit hoztál?
– Ugyanazt, amit magamnak is.
Elettra bizalmatlanul nézegeti Sheng olajfoltos papírba burkolt, gőzölgő csomagját.
– És mi lenne az?
– Brie sajt rukkolasalátával, meg sült krumpli csípős kolbásszal.
– És még nekem ment el az eszem…
Sheng rágni kezdi a szendvicsét.
– Miért, ketchupot is kértél volna?

93. oldal, 10.fejezet - A torony

Century sorozat · Összehasonlítás