Elrendelve (Éjszaka Háza 9.) 102 csillagozás

P. C. Cast – Kristin Cast: Elrendelve

Zoey-t ​hatalmas veszteség érte – édesanyja meghalt. Pontosabban meggyilkolták. A lány azonban nem zuhan magába, hanem mindent megtesz, hogy megtudja, mi is történt pontosan. Célja elérésében mindössze egyvalaki hátráltatja: Neferet legújabb szolgálója, Aurox, a megállíthatatlan fegyver, aki körül Zoey olyan furcsán érzi magát – mintha ismerné a fiút.
Eközben Kalona kezd rájönni, mekkora hibát vétett. Hiányzik neki Rephaim, az egyetlen olyan lény, akiben megbízhatott, a halhatatlan azonban túl büszke ahhoz, hogy fia bocsánatát kérje – vagy mégsem?
Persze Neferetről sem szabad megfeledkeznünk – a főpapnőből lett halhatatlan a Sötétséggel kacérkodik, és ravasz tervvel próbálja megtörni az Éjszaka Házának tanárait.
És ha mindez nem lenne elég, Erik megjelöl egy lányt, méghozzá rögtön vörös Jellel, ami már önmagában is különleges, ám úgy tűnik, a lányt különleges képességgel áldotta meg az Istennő, mert látja, mi rejlik igazából a körülötte levő vámpírok és emberek… (tovább)

Kelly, Budapest, 2012
368 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633350379 · Fordította: Szujer Orsolya

Zoey Redbird · Stevie Rae · Lenobia · Thanatosz · Travis Foster

Lisie87>!
P. C. Cast – Kristin Cast: Elrendelve

Ááááá! Az utolsó 10 oldal…áááá! :D Az volt a legjobb! :)))))))
Kalona <3 Rephaim <3 :)))))))) Kedvenceim! :)
Tudom, tudom, sok itt a negatív komment, de nekem valahogy a szívemhez nőtt ez a sorozat, és nem tudom lehúzni! Jó volt újra találkozni a szereplőkkel, még ha néha kicsit idegesítőek is! :D De hát istenem, tinik…, és az emberek ilyen korban azok. Ennek ellenére nem zavart nagyon, sőt nagyon tetszettek azok a részek, amikor más könyvekre (True Blood), vagy sorozatokra (Trónok harca, Gyűrűk Ura) tettek utalást! :D Párszor hangosan fel is nevettem az abszurd szitukon/beszólásokon.
Tetszett, jó volt olvasni, és úgy gondolom, hogy ez a lényege a könyvnek! :) Ide a folytatást!!!!

P. C. Cast – Kristin Cast: Elrendelve

Hù, őszintén szólva csak azért olvastam el idáig, mert ha valamit elkezdek szeretem befejezni.
Maga a történet nem rossz egy 20 éves fejével lelki világával olvasni. Így 30 évesen 9 fejezet tiniskedés besokkalt :D

Paulina_Sándorné P>!
P. C. Cast – Kristin Cast: Elrendelve

Nem igazán tudott lekötni az egész történet, csak részeket élveztem. Zoey és Stark párosát szerettem, valamint Stevie Rae és Rephaim kettősét is. Kalonán meglepődtem, de így jó volt a vége, spoiler. Aurox miatt dobtam egy hátast. spoiler

wallery>!
P. C. Cast – Kristin Cast: Elrendelve

Csak azt tudnám, miért kell ezt a sorozatot ennyi kötetben megjelentetni- számomra annyira nem váltja meg a világot, sőt jól meg kellett tornásztatnom az agyamat, hogy emlékezni tudjak az előző részben történtekre.
Továbbra is lassan zajlanak az eseménynek -egy két váratlan fordulat sokat lendít az élvezhetősége. Zoeynak a felfogása és értelmezőképessége katasztrofális (na persze, ha nem így lenen belefért volna a történet 4 részbe is), továbbra sem szimpatikus nekem. Stevie Rae, Aphrodité és Rephaim a kedvenceim

SBJ>!
P. C. Cast – Kristin Cast: Elrendelve

Rég olvastam a korábbi részeket és talán emiatt, de nagyon megszenvedtem ezzel a kötettel. Az utolsó 10 oldal volt kicsit izgalmas, de így se ragadott magával. 9 kötet, de még mindig kb csak a történet felénél járhatunk. Nem is baj, hogy magyarul nem jelenik meg belőle több.

Noncs21 P>!
P. C. Cast – Kristin Cast: Elrendelve

Mi a manó?! Nekem ennyi gonoszság egy két napra (szinte két nap alatt olvastam el a könyvet) kicsit sok volt…És Zoeyt továbbra sem kedvelem. Sajnálom, hogy a kedvenc szereplőim alig szerepeltek a könyvben. No de persze ettől függetlenül még nagyon tetszett a történet, végre igazán pörgős cselekmény volt. (És olyan régen olvastam az előző részt, hogy nem is emlékeztem, hogy ki Aurox…) Nagy kár, hogy nem jelent meg magyarul a folytatás, de amint több időm lesz, beszerzem angolul. :)

kovaeva>!
P. C. Cast – Kristin Cast: Elrendelve

Tetszett érdekes és izgalmas volt. Végre más is látta, hogy mit művelt Neferet, végre fény derült a piszkos dolgaira. Kíváncsi vagyok a folytatásra. Ez volt talán az egyik legjobb rész.

HairWizard>!
P. C. Cast – Kristin Cast: Elrendelve

Próbáltam húzni, minél tovább tartson. De nem ment. Izgalmas volt, és gyorsan fogytak a lapok.
Nem értem ezeket a kiadókat. Nem tűnik fel nekik, hogy azokkal szúrnak ki, akik életben tartják őket.
Most itt állok három résszel a vége előtt és nincs mit olvasnom. Nem tudom meg, mi lesz a vége. ( na jó, tudom. Minden hepi lesz. A gonosz elnyeri méltó jutalmát.)
Így ennek a résznek az értékelése tök fölösleges. Úgysem számít, hisz ez alapján sem fogja senki elolvasni a következő részt. Még ha akarná, sem tudná. Max angolul.

Edina_Nagy_2>!
P. C. Cast – Kristin Cast: Elrendelve

Most már értem miért itt hagyta abba a kiadó, de engem akkor is érdekel a vegkifejlett. Oke, ez most egy lezárás, de annyi minden van még benne, igaz Zoey egy kicsit uncsi már a sok pasi mizériával, de a többi karakter egyre nagyobb szerepet kap és most kezdenénk jobban megismerni őket. . .meg kell szereznem a többi részét is, így vagy úgy tudnom kell mi lesz..

Nicole_Aladics>!
P. C. Cast – Kristin Cast: Elrendelve

Nagyon beszédes a borítója, szerintem nagyon el lett találva! Aurox megjelenését egyenlőre nem tudom megindokolni, volt már így is elég gonosz a sorozatban, persze várom a csavart mikor mindez kihámozódik, de gondolom csak az utolsó kötetben állnak majd össze a dolgok…persze nagyon bosszant, hogy nem fog a többi megjelenni magyarul, bár ez a kötet elég jól le lett zárva sztori szempontból, nem maradt szegény olvasó a drámai csúcsponton a padlóra ejtve. Az előzőekben utáltam, hogy gyakorlatilag az izgalom közepén ért véget a könyv, és vehettem kezembe a következőt, hogy a történet folytatódhasson és el tudjak aludni :D
A Rephaim szálat jobban élveztem mint az Aurox szálat, igaz többször kapott saját szemszöget is, bár gyakran sok értelme nem volt, inkább töltőszöveg volt számomra. Kezdtem bizakodni a kötet elején mikor az Igazlátással rendelkező lány felbukkant, de ezek után szinte meg sem jelent a könyv további részében… mégis mi értelme volt akkor beleírni?? Kalona teljesen kifordult önmagából, nekem kicsit olyan benyomásom volt, mintha az írónők meggondolták magukat a sorozat közben és most jutottak arra a döntésre, hogy a végére csak ki kell hozni valami hős, mártír marhaságot Kalonából…
Pozitívum, hogy sokkal többet megtudunk Lenobiáról, bár nem értem mi a pontos célja Neferetnek az emberek megjelenésével, mert a kerti káoszt még értem, illetve Travis tényleg eltereli Lenobia figyelmét, de vajon ez a végén happy end lesz, vagy az elején is már azt tervezi Neferet, hogy Lenobia beleszeret Travisbe és megöli, hogy Lenobia összeroppanjon? Az Ikrek szakítása váratlan fordulat, kiváncsi vagyok mi lesz belőle, eddig se kaptak túl sok önálló szerepet, most legalább picit megismerhettük Shauneet, de Erint allig említik…
Szeretem az írónők kitekintéseit, mikor utalnak egy-egy futó sorozatra vagy vámpír könyvre, ezeken én nagyon jól szórakoztam, tényleg közelebb hozza ezáltal számomra a valósághoz a karaktereket!
Összességében ez a kötet nagyon lassan haladt, túlságosan el lett nyújtva és az oldalszámokhoz képest nem történt benne semmi új, nem volt igazi fordulat, persze sok új szereplő lépett be, de nem kaptam túl sok igazi szerepet, a leleplezés a végén is inkább kegyelem morzsa, hogy az ember ne robbanjon fel.

gabriel93>!

Senkit nem változtathatunk meg csak azzal,
hogy nagyon akarjuk.

Kapcsolódó szócikkek: Zoey Redbird
gabriel93>!

– De a nőket úgy általában lebecsülni elég nagy hiba, srácok.

Kapcsolódó szócikkek: Travis Foster
gabriel93>!

– A félelem jótékony hatású lehet, ha józan ésszel és bátorsággal párosul.

Kapcsolódó szócikkek: Thanatosz
gabriel93>!

Ha az apád nem törődik veled, az még nem jelenti azt, hogy nem is szeretnéd, hogy törődjön.

gabriel93>!

…a személyiség dönti el, hogy valaki a
jót vagy a rosszat választja-e…

Kapcsolódó szócikkek: Lenobia
gabriel93>!

– És nem zavarja, hogy a főnöke egy nő?
– Nem, asszonyom. Az anyám is nő volt, mégse dolgoztam még
senkinek sem olyan boldogan és olyan keményen, mint neki.

Kapcsolódó szócikkek: Lenobia · Travis Foster