A ​fegyverek fizikája 4 csillagozás

Öveges József: A fegyverek fizikája Öveges József: A fegyverek fizikája Öveges József: A fegyverek fizikája

„A fegyverek fizikája” mindenkihez szól, felnőtthöz, fiatalhoz egyaránt. Korszerű, mindenkit érdeklő ás valamennyiünk létét közelről érintő tudományos ismereteket akar életközelbe hozni úgy, hogy az olvasó minden különösebb előképzettség nélkül is megértse azokat. De ne csak megértse, hanem további gondolkodásra késztesse, örömét lelje abban, hogy az élvezetes úton szerzett tudását a könyvben felvetett problémákra alkalmazni tudja.

Aranyhal, Budapest, 2002
Zrínyi, Budapest, 1972
330 oldal

Moander>!
Öveges József: A fegyverek fizikája

Jó volt, egyszerűen magyarázza el az amúgy kívülálló számára bonyolultnak tűnő dolgokat. :)

Sceurpien I>!
Öveges József: A fegyverek fizikája

Öveges professzor műsorairól én már lemaradtam, és élesben is nagyon kevés kísérletét próbáltam ki, de az összes meglévő könyvet elolvastam, vagy inkább úgy mondom, hogy végigtanulmányoztam. Az internet világában már nem az igazi, szinte felesleges ez, mert a youtube tele van ezeregy érdekes kísérlettel, ahol ha nem is magyarul, de talán még jobban, és leginkább interaktívabban elmagyarázzák azt, amit érdemes tudni. Ennek ellenére a maga korában, és internet hiányában egytől egyig jó és hasznos könyvek.

András_a_László>!
Öveges József: A fegyverek fizikája

Nagyon érdekes könyvecske, sok mindenről van benne szó, ami az amerikaiakciófilmek, legtöbb hülyeségét megcáfolja. A stílus, az a szokásos, érthetően egyszerű, de mégsem komolytalan, jellegzetesen „Öveges-stílus”. A Kedvenc részem belőle az Atombombás, és a rakétás.

MicRobi>!
Öveges József: A fegyverek fizikája

Alapvetően jó könyv, pl. a lézert belőle értettem jól meg, a következők miatt az 1 csillag levonás:
– nem egy teljes fejezettől ájultam hanem, hanem bizonyos mondatok vagy bekezdések voltak nagyon jók
– a képleteket, számolásokat beágyazta a szövegbe, nem tagolta külön
– sok eltérő területről szól, értelemszerűen egyiket sem tudja mélységekig tárgyalni