Torzonborz ​megjavul (Torzonborz 3.) 74 csillagozás

Otfried Preußler: Torzonborz megjavul

A Torzonborz, a rabló és a Torzonborz újabb gaztettei után itt a trilógia befejező darabja, a Torzonborz megjavul. Otfried Preußler legeslegutolsó paprikajancsis és vizétlászlós története.

Újra felbukkan Torzonborz, a rabló. És ez bizony megrémíti Paprika Jancsit, Vitéz Lászlót, Nagymamát, sőt még Üstöllési századost is. De akkor ijednek meg csak igazán, mikor Torzonborz bejelenti: szögre akasztja széles karimájú kalapját és felhagy a rablómesterséggel. Vajon mihez kezd ezután az egykori héttőrös gazember…?

Eredeti megjelenés éve: 1973

Kiadói ajánlás: 6 éves kortól · Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Kolibri Klasszikusok Kolibri

Kolibri, Budapest, 2021
116 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634371373 · Fordította: Nádori Lídia · Illusztrálta: F. J. Tripp
Kolibri, Budapest, 2019
Kolibri, Budapest, 2017

ziara>!
Otfried Preußler: Torzonborz megjavul

Most már biztosan kijelenthetjük, hogy mi is a Torzonborz-rajongók -bizonyára népes- táborát gyarapítjuk.
Ez a könyv nagyon betalált nálunk. Mivel több mint 40 éves, így ez hihetetlenül nagy dolog, hiszen a mostani világ annyira más, mint amiben ez a mese született.
Elolvassuk a holdrakétás részt is, bár én kicsit tartok tőle, Adél nagyon várja!!!

dianna76 P>!
Otfried Preußler: Torzonborz megjavul

Ez a záró kötet tetszett a legjobban. Az is lehet, hogy jót tett a másfél hónapnyi szünet az előző rész után. Teljesen magával ragadott. Azt hittem lassan csordogáló történet lesz, mivel már eleve úgy indul, hogy Torzonborz megjavult. De így – csupa jó szereplővel – is igazi kalandot kerített a szerző, nem hiányzott az izgalom és a humor sem az oldalakról. S mintha illusztrációkban is jobban bővelkedett volna ez a kötet. Vagy csak szívesebben és hosszabban nézegettem őket. Kár, hogy egyik másik előrevetítette a cselekményszálat, lelőve ezzel a poént, vagy megszakítva az izgalmat. Méltó lezárása a sorozatnak ez a rész. S az előző kötetek után még nem gondoltam, hogy ezt fogom írni: kár, hogy nincs folytatás.

Kolibri, Budapest, 2014
116 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155450013 · Fordította: Nádori Lídia · Illusztrálta: F. J. Tripp
lenne P>!
Otfried Preußler: Torzonborz megjavul

Sosincs bent a könyvtárban az első rész, úgyhogy az utolsóval (illetve a holdrakétással) kezdtük. Hat évesem végigizgulta és Blökinek nagyon örült spoiler . Négyévesem többször elveszítette a fonalat.

Kis_Andrea>!
Otfried Preußler: Torzonborz megjavul

A gyerekek nyomására gyorsan elő kellett venni a befejező részt is. :-) Még mindig az első rész a kedvencem, de ez jobb volt mint a második. Kicsit hiányzott belőle nekem az első rész humora és szövevényes történetszövése, viszont itt megérintett a mese mondanivalója. Szegény Torzonborz! Mi mindenen ment keresztül…, mert bizony nem is olyan könnyű megjavulni, ha a környezetünk „elkönyvelt” gonosztevőnek, és bizony jól jön a segítség a nyitott szívű emberektől, akik képesek új esélyt adni, legyőzni az előítéleteiket! Briliáns, ahogy ezt átadja a könyv! A rajzok pedig, még mindig: IMÁDOM!!! :-)

Ocukáné_Kaszahara_Mei>!
Otfried Preußler: Torzonborz megjavul

Kislány koromból teljesen kimaradt Vitéz László, Paprika Jancsi és a zsiványok is. Nagyon nagy élvezettel olvastuk a három kötetet a fiúkkal (6 és 3 évesek). Jókat nevettünk, mosolyogtunk. Igazi kaland volt ez együtt.

Millázs>!
Otfried Preußler: Torzonborz megjavul

Nincs zsákbamacska, tényleg megjavul, de azért történik is egysmás. Szórakoztató volt és mérsékelten izgalmas. Örülök, hogy befejeztük a sorozatot, így már teljes az összkép.

mikkromakka>!
Otfried Preußler: Torzonborz megjavul

Jobban tetszett, mint a második rész, és gyorsabban telt a cselekmény, mint az elsőben. Torzonborz pedig igazán szimpatikus lett így, hogy megjavult. A gyerek is mindent értett, tudta követni a cselekményt, minden szereplőt jól ismer, beszélget róla. A kredencfiókra rákérdezett. :)

szabszev>!
Otfried Preußler: Torzonborz megjavul

Bár a második részhez (még) nem volt szerencsénk, de ez a rész is nagyon tetszett kicsi csapatomnak. Vagy én jöttem ennyire bele a mesélésbe, vagy ebben a kötetben tényleg sokkal rövidebb fejezetek voltak, mint az elsőben, mert szinte kettesével olvastam esténként a fejezeteket. Szegény Torzonborz! Lehet, hogy kutyából nem lesz szalonna, de Torzonborz úgy döntött, hogy végleg a szögre akasztja a fegyvereit és valami nyugis polgári foglalkozás után néz. De rögtön az első útján megállítja Üstöllési százados, és nem akarja elhinni, hogy jó magaviseletének köszönhetően korábban szabadult. Nagyon jó rész volt, amikor Jancsi és Lackó a Nagymamánál bújtatták a rablót, nagyokat nevettek a gyerekek is olvasás közben. Aztán az eltűnt kristálygömböt üldözve nagyon szorítottunk, hogy meglegyen az igazi tettes és Torzonborz végre nyugodtan élhessen. Másik kedvenc részünk az volt, amikor Jancsi és Lackó segítettek Torzonborznak a mocsárban, majd egy jót ettek a tábortűznél.
Végtelenül aranyos mese kicsinek és nagynak. Már alig várom, hogy valaki visszavigye a második részt is a könyvtárba!

Zalkodi_Erna>!
Otfried Preußler: Torzonborz megjavul

Továbbra sem lesz a kedvencem a sorozat, de ez a rész jobban sikerült, mint a második. Viszont kicsit unalmas és lassú. Túl sok bőrt akarnak lehúzni Torzonborzról. Vártam volna valami csavart a történetben, de hiába. Egyszer elolvasni jó, de nem hiszem, hogy sokszor elővennénk.

lenne P>!

– Na? – kíváncsiskodott Nagymama. – Milyen az íze?
– Kívülről svájci sajt, belülről hagymás hering – felelte teli szájjal Lackó.
Nagymama döbbenten nézett rá. – Hát nem tejszínhab? És nem málnafagylalt?
– Nem – rázta meg a fejét Lackó.
– Akkor biztosan elrontottam a trágyázást!

113. oldal, Pillantás a jövőbe

Kapcsolódó szócikkek: svájci sajt(ok)

Torzonborz sorozat · Összehasonlítás