Ribillió 4 csillagozás

válogatott gyerekversek
Osvát Erzsébet: Ribillió

A hazai olvasók kevésbé ismerik a Kárpátalján született kevés, de értékes gyermekirodalmat. Osvát Erzsébet ezért is, amolyan másodvonalbeli írónak számított, az idő azonban bebizonyította, hogy ez nem igaz, s megérett egy friss szemléletű versválogatásra. A kötetbe főleg a megszemélyesített természet s környezetünk került. Ebből a mikrokozmoszból emelkedünk a felhők és az égi szalag, a szivárvány felé, s elutazunk egy varázslatos világba. Megleshetjük a madarakat, belepillanthatunk egy-egy gyerekszoba esti életébe, fényeibe, csöndjébe. Meghallhatjuk az eső játékát, s fölbukkan a ködkirály, a szél, a táncoló hópelyhek. Tovarepülhetünk a tetők fölé, vissza a városba, a játszótérre, vagy a baromfiudvar és a kertek, erdők életébe. Faltisz Alexandra bájos szereplőivel, légies, humoros képekkel illusztrálja a verseket.

Eredeti megjelenés éve: 2012

Holnap, Budapest, 2012
62 oldal · ISBN: 9789633490167 · Illusztrálta: Faltisz Alexandra

dianna76 P>!

Osvát Erzsébet: Ribillió válogatott gyerekversek

Volt benne sok kedves és jópofa vers, de nem mindegyiket kedveltem. Ami számomra érdekes, hogy alig volt köztük olyan, amit ismertem. A címadó vers, és a Diódáridó nagyon szerethetőek. Ha pedig bogarak lakodalmáról van szó, azzal eddig egyik rímfaragó sem lőtt mellé. Tetszett!
Az illusztrációk szépek voltak. Az illusztrátor neve ismerős, utána is nézek milyen könyvben láthatóak még a rajzai.

Holnap, Budapest, 2012
62 oldal · ISBN: 9789633490167 · Illusztrálta: Faltisz Alexandra
Kyrana P>!

Osvát Erzsébet: Ribillió válogatott gyerekversek

Dallamos, ütemes, szórakoztató versekbe zárt történeteket, történéseket tartalmazó könyvecske. Borzasztóan jól szórakoztunk a kisfiammal, míg végigolvastuk a verseket. Volt, amelyiknél ritmusra tapsoltunk, mert annyi bennük a zeneiség. Szó volt itt szivárványról, szélről, esőről, az évszakokról, állatokról, növényekről, mindenről, ami a természetben körülvesz minket. Nagyon aranyos illusztrációkkal díszített a könyv, csodálatos élmény volt. Szívből ajánlom kicsiknek és nagyoknak. :)

Zalkodi_Erna>!

Osvát Erzsébet: Ribillió válogatott gyerekversek

Minden tekintetben gyönyörű. Örülök, hogy ráakadtam. Nagyon szerethető kedves, dallamos versek utazásról, időjárásról, télről, nyárról, állatokról. Mindez káprázatos illusztrációval.

Zalkodi_Erna>!

Tud egy szót is Töhötöm –
Ritka szép szót: – Köszönöm.