Mesék, ​történetek és költemények prózában 2 csillagozás

Oscar Wilde: Mesék, történetek és költemények prózában Oscar Wilde: Mesék, történetek és költemények prózában Oscar Wilde: Mesék, történetek és költemények prózában Oscar Wilde: Mesék, történetek és költemények prózában Oscar Wilde: Mesék, történetek és költemények prózában

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

A következő kiadói sorozatokban jelent meg: Külföldi regényírók Franklin-Társulat · A Franklin-Társulat szépirodalmi könyvsorozata Franklin-Társulat · Oscar Wilde művei Lampel Róbert (Wodianer F. és Fiai)

Fapadoskonyv.hu, Budapest, 2011
120 oldal · ISBN: 9789633293003 · Fordította: Mikes Lajos, Szávai Nándor
262 oldal · keménytáblás · Fordította: Mikes Lajos
Franklin-Társulat, Budapest
126 oldal · Fordította: Mikes Lajos

Enola87 P>!
Oscar Wilde: Mesék, történetek és költemények prózában

A mesék nem olyanok, amilyenekre számítottam, de tetszettek. Wilde stílusát meg kell szokni, de a történetei szerethetőek. Mindegyiknek megvan a sajátos mondanivalója és ha némelyik történet értelmetlennek is tűnik, nem az. Átolvasva, kicsit kielemezgetve könnyen rá lehet jönni, hogy mi is volt a célja a hátköznapinak nem mondható műveknek.
Némelyik történek elmosolyogtatott, mások pedig akármilyen viccesnek is tűntek, elszomorítottak.

Carmilla >!

Gyűlölöm azokat, akik mindig magukról beszélnek úgy, mint kegyed, mikor az ember saját magáról akar beszélni úgy, mint én.

A nevezetes rakéta

Carmilla >!

A szeretetreméltóság vagyon nélkül semmit sem ér. Az ábrándozás gazdag ember privilégiuma, nem állásnélkülieknek való foglalkozás.

A modell milliomos

Carmilla >!

Manapság igazán kevés ember kerülheti el csak, hogy festő ne legyen. De Trevor művész is volt és a művészek már meglehetősen ritkák.

A modell milliomos

Carmilla >!

– Ah! én bizony nem ismerem a szülők érzelmeit, – szólt a vízipatkány; – nincsenek családias hajlamaim. Szó, ami szó, nem is voltam soha házasember és nem is szándékozom megházasodni soha. Hiszen a szerelem szép, szép a maga módján, de a barátság sokkal többet ér. Valóban, nem ismerek semmit a világon, ami nemesebb vagy ritkább volna az önfeláldozó barátságnál.

Az önfeláldozó jóbarát