!

Az élet titka a művészet (Füveskönyvek) 25 csillagozás

Oscar Wilde füveskönyve
Oscar Wilde: Az élet titka a művészet

Írnek születtem, hajlamaim szerint francia vagyok, és az angolok arra ítéltek, hogy Shakespeare nyelvét beszéljem. Nem azért írók, hogy tetsszem ennek vagy annak a klikknek, hanem azért, hogy tetsszem magamnak. Az ember életéről nem az árulja el az igazságot, hogy mit tesz, hanem az, hogy milyen legendákat költ maga köré. Mihelyt egynél többen hisznek benne, az igazság már nem igazság. A hazugnak nincs más célja, mint elbűvölni, gyönyörködtetni, jó kedvre deríteni. Ő a civilizált társadalom igazi alapköve. Ki-ki alkossa meg a saját mítoszát. Természettől fogva, és mert magam is így látom jónak, rettentően lusta vagyok…

(Forrás : www.libri.hu )

férfiak

Elcserélné vagy eladná

1.000 Ft ★★★★★ Eladó Elcserélhető
Jeffi könyve Oscar Wilde: Az élet titka a művészet

Oscar Wilde: Az élet titka a művészet Oscar Wilde füveskönyve

Pimasz, beképzelt, végtelenül szellemes, sziporkázó, ugyanakkor cinikus, arrogáns és szókimondó is. És művész. Oscar Wilde üde színfoltja a világirodalomnak, és elérte műveivel, hogy örökké éljen. Ez az író, a költő, a művész legnagyobb dicsérete. De ezt ők sosem tudják meg.
Érdekes, elgondolkodtató bölcselkedések ezek, amik rém igazak, de irtó viccesek is egyben. És pont ez adja a vonzerejét. Túlságosan komolyan vesszük az életet és magunkat is. Sokszor annyira igyekszünk élni, hogy elfelejtünk igazán élni.
A humor egy nagyon jó eszköz, arra is megfelelő, hogy a szomorú, rossz dolgokat úgy tárja elénk, hogy ne roppanjunk össze a súlyuk alatt. Ami pedig jó és boldog, annak mindig jót tesz egy kis plusz fényezés.
Nagyon nagy igazságok vannak ebben a könyvben, úgyhogy a felhőtlen szórakozás mellett ne csak nézve, de látva is olvassuk őket. Így nem csak az olvasás élményével fogunk gazdagodni. Félelmetesen örök igazságok vannak leírva.
Oscar Wilde-ot nagyon közelinek érzem magamhoz, még akkor is bólogatok, ha nem értek egyet vele. Nagyon szeretem a stílusát, ahogy megválogatta a szavait, és főleg az, hogy nem félt élni. Tud adni az embernek, és manapság már ez is ritka kincs egy írótól.
Ha eddig megkérdezték, kik a kedvenc íróim, ő valahogy sosem volt a sorban, pedig ősidők óta ismerem és szeretem.
Ezek után az első négyben fogom megemlíteni.
Vegyétek, vigyétek, és olvassátok nyitott szívvel és lélekkel! Majd meglátjátok, mi történik:).

olvasóbarát MP

Oscar Wilde: Az élet titka a művészet Oscar Wilde füveskönyve

Tetszenek a gondolatai, az olvasó olyan örvénybe kerül, amely teljesen elmossa. A kötet utószavában Molnár Miklós az önimádat torreádorának nevezi. George Bernard Shaw szerint „ő volt korának legjobb társalgója- vagy talán minden idők legjobb társalgója”. Ebből a kötetből látszik, hogy mindkettőjüknek igaza volt.

Tintapatrónus P

Oscar Wilde: Az élet titka a művészet Oscar Wilde füveskönyve

A XIX. század irodalmi fenegyerekével füvezni (persze csak szépirodalmilag) felejthetetlen élmény; olyasmi, ami után az ember (lánya) azon veszi észre magát, hogy egy Kaláka dal (Kányádi Románc versének feldolgozása) egy bizonyos sorát dúdolgatja magában akárhányszor eszébe jut valami Wilde: “kísértésbe szédítőbe/estem véled szerelembe”.

Az élet titka a művészet – Oscar Wilde füveskönyvét nem lehet, és szerintem nem is szabad csak egyszer elolvasni. Mert elsőre a vad (wilde) füvek illata úgy behálózza az ember tudatát, hogy semmi mást nem akar csak még szédülni, még kábulni, még ámulni, még örülni… hogy valaki ilyet és így látott a világból és mert a világgal szemben. “elmét ilyet soha én még” (hogy Kányádinál maradjak, kicsit átfogalmazva). Ezenkívül még volt oly kegyes velünk és le is írta, hogy egy kicsit mi is ezen a furcsa felhőn át tekintsünk az élet dolgaira.

Elsőre az óvatlan olvasó mindig túladagolja magát…
Folytatás itt: http://dorqa.wordpress.com/2012/01/05/fuvezzunk-oscar-wilde-al/

dinnyemano P

Oscar Wilde: Az élet titka a művészet Oscar Wilde füveskönyve

Egy élmény volt a gondolatait, az élet titkait olvasni. Valamit nagyon tudott, az egyszer biztos. Mindenképpel többször is elő fogom venni, annyira jó.

chibizso

Oscar Wilde: Az élet titka a művészet Oscar Wilde füveskönyve

Ha tudnék utazni az időben, mindenképpen találkozni akarnék ezzel az emberrel, és megkérdezni pár mondásáról, hátha kapnék még frappánsabb mondatokat.
Oh, Oscar! Te megismételhetetlen. You're very very witty.

danithegirl

Oscar Wilde: Az élet titka a művészet Oscar Wilde füveskönyve

Drogom, Bibliám, vallásom, istenem, hitem, világszemléletem, antropológiai nézetem egy kötetbe sűrítve. Némi cinizmus, töménytelen szarkazmus, határtalan, olykor pofátlanságba torkolló pimaszság és természetesen páratlan ész imádnivaló keveréke.
Simplement parfait.

abstractelf

Oscar Wilde: Az élet titka a művészet Oscar Wilde füveskönyve

Nagyon jó volt ismét Oscar Wilde szavait olvasnom, főleg, hogy a Dorian Gray arcképe óta nem olvastam semmit tőle (ami 3 évvel ezelőtt volt). Az érdekes azonban az, hogy még mindig felismertem az abból vett idézeteket – látszik, hogy ezt az embert nem lehet elfelejteni, s nem is ajánlatos.
Fantasztikusan ír, maga is sziporkázó egyén… csodálatos volt ez az összeállítás, egy élmény volt olvasni.

flamepetals

Imádom :)
Oscar Wilde egyszerre vicces, megbotránkoztató és elgondolkodtató. A legjobban talán a művészettel kapcsolatos idézetek tetszettek. Biztos, hogy még elő fogom venni.
Köszönöm @ideali_zed, telitalálat volt :)

Kek P

Oscar Wilde: Az élet titka a művészet Oscar Wilde füveskönyve

Utálom az idézetgyűjteményeket… Mondtam már? Mondtam. A Boldog herceget viszont szeretem. Oscar Wilde-ot nem. Na jó, egy versét Tóth Árpád fordításában viszont igen. Ennyi a múlt, a wilde-os.
És akkor ez a kötet. Mert időnként mégis olvasok idézetest is. Meglehetősen negatív előítéletekkel kezdtem el olvasni – lehet még naiv egy olvasó a szerzővel kapcsolatban a „nyárykrisztiános” korszakban? –, nem, nem most tudtam meg róla, amit tudok, jó irodalomtanárunk volt. Ennek ellenére még azt a szintet se érte el, mint amit vártam. Lapos, közhelyes, szemellenzősen egysíkú és ostoba. Pillanatok alatt gyártanék minden nőről szóló bölcsességére ugyanolyan kaptafás férfiast, becsmérlésére frappáns cáfolatot, imádatára cinikus alhangot.

wicci

Oscar Wilde: Az élet titka a művészet Oscar Wilde füveskönyve

Néha ellentétes dolgokat mond, nem mintha ez zavarna, mert más-más helyzetben, és események hatására változik az ember véleménye. Csak mikor pont egymás alatt vannak, elég élesen szembetűnik.

Ciccnyog P

A gyilkosság mindig tévedés. Soha ne tegyen olyasmit az ember, amiről nem lehet ebéd után beszélgetni.

Ciccnyog P

Soha nem halasztom holnapra, amit holnaputánra is halaszthatok.

Ciccnyog P

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal.

Ciccnyog P

Az öregkor tragédiája nem az, hogy az ember öreg, hanem az, hogy nem fiatal.

Kapcsolódó szócikkek: fiatalság · öregség
Ciccnyog P

Amerikát természetesen Kolumbusz előtt is gyakran fölfedezték, de mindig jobbnak látták hallgatni róla.

Ciccnyog P

Mikor megkérték, hogy nevezze meg a világ száz legjobb könyvét, Wilde azt válaszolta: – Sajnálom, nem tehetem. – Hogyhogy? – Mert csak öt könyvet írtam.

159. oldal - Oscariádák

Ciccnyog P

A nők arra valók, hogy szeressük, nem pedig arra, hogy megértsük őket.

Ciccnyog P

Szeretem hallgatni, ahogy beszélek. Nagyobb gyönyörűséget alig szerez valami. Gyakran bocsátkozom hosszú beszélgetésekbe magammal, és olyan magasröptű vagyok, hogy néha egy árva szót sem értek abból, amit mondok.

Ciccnyog P

Úgy kellene élnünk, mintha nem létezne halál.

Ciccnyog P

A cinizmus nem más, mint ha a dolgokat annak látjuk, amik, nem pedig annak, amiknek lenniük kellene.