!

Egyperces novellák 751 csillagozás

Örkény István: Egyperces novellák Örkény István: Egyperces novellák Örkény István: Egyperces novellák Örkény István: Egyperces novellák Örkény István: Egyperces novellák Örkény István: Egyperces novellák Örkény István: Egyperces novellák Örkény István: Egyperces novellák Örkény István: Egyperces novellák Örkény István: Egyperces novellák Örkény István: Egyperces novellák Örkény István: Egyperces novellák Örkény István: Egyperces novellák Örkény István: Egyperces novellák Örkény István: Egyperces novellák Örkény István: Egyperces novellák Örkény István: Egyperces novellák
Bookline · 3.900 Ft –15% 3.315 Ft
Régikönyvek.hu · 3.900 Ft –15% 3.315 Ft
Könyvtár

"A mellékelt novellák rövidségük ellenére is teljes értékű írások.
Előnyük, hogy az ember időt spórol velük, mert nem igényelnek hosszú hetek-hónapokra terjedő figyelmet.
Amíg a lágy tojás megfő, amíg a hívott szám (ha foglaltat jelez) jelentkezik, olvassunk el egy Egyperces Novellát.
Rossz közérzet, zaklatott idegállapot, nem akadály. Olvashatjuk őket ülve és állva, szélben és esőben vagy túlzsúfolt autóbuszon közlekedve. A legtöbbje járkálás közben is élvezhető!
Fontos, hogy a címükre ügyeljünk. A szerző rövidségre törekedett, nem adhatott hát semmitmondó föliratokat. Mielőtt villamosra szállnánk, megnézzük, milyen jelzésű a kocsi. E novelláknak éppoly fontos tartozékuk a cím.
Ez persze nem azt jelenti, hogy elég csupán a föliratokat olvasgatni. Előbb a cím, aztán a szöveg: ez az egyetlen helyes használati mód.
Figyelem!
Aki valamit nem ért, olvassa el újra a kérdéses írást. Ha így sem érti, akkor a novellában a hiba.
Nincsenek… (tovább)

Egypercesek címmel hangoskönyvként is megjelent.

Eredeti megjelenés éve: 1968

1.500 Ft ★★★★★ Eladó Elcserélhető
Ndrew könyve Örkény István: Egyperces novellák

Nita_Könyvgalaxis P
Örkény István: Egyperces novellák

Sajnos az irodalomórán méltatlanul kevés idő maradt arra, hogy Örkénnyel foglalkozzunk, ezért ő valamiért számomra egyszerűen egy kissé groteszk, de vicces műveket író emberként maradt meg. Mekkorát tévedtem!

Az Egyperces novellákat elolvasva az ember hamar rájön, hogy Örkény történetei ezernyi érzést képesek közvetíteni, és a groteszk humor csak az írásinak az egyik arca. Annyira tűélesen képes volt az akkori magyar valóságot közvetíteni, amire csak kevesen képesek. Ráadásul ha megnézzük, ez a valóság ma sem sokban különbözik…

De nem csak magyar közegben értelmezhetők ezek a novellák, nagyon egyetemes emberi érzéseket és gondolatokat is közvetít. Az emberi gyarlóság, a valaki mássá válás vágya, az őrület, a szerelem, a valóság elfogadhatatlansága lefolynak a lapjairól, és egyenesen a szívünkhöz találnak utat.

Örkény egyperceseiben a hétköznapi különlegessé válik, a különlegeset pedig sokszor hétköznapinak nézik. Annyi mindent tanít az életről, arról, hogyan bánunk egymással és hogyan is kéne bánnunk egymással.

Jó lenne, ha minél többen megismernék az ezerarcú Örkényt, és tanulnának tőle. Van mit.

Eta IP
Örkény István: Egyperces novellák

Örök és fő kedvenc, ha nincs időm, de szórakozni akarok. A legjobb vécékönyv. :-DD

_Enii_ P
Örkény István: Egyperces novellák

Szíveskedjék terpeszállásba állni, mélyen előrehajolni, s ebben a pozitúrában maradva, a két lába közt hátratekinteni. Köszönöm.

Anno a gimis magyartanárom által ismerkedtem meg Örkény Istvánnal. Akkor ez nem volt egy hosszan tartó barátság,de kezdetnek éppen megtette. Belekezdtem, lapozgattam,olvasgattam,mégis valami nem hagyta,hogy a végére érjek->a könyv úgyszólván nehéz szülésnek bizonyult. Aztán most néhány hete véletlenül újra a kezembe akadt,és pörögtek az oldalak azt hiszem öregszem… :D.
Egyedi,új,más,és pont ettől olyan zseniális. ;)

Frank_Spielmann IMP
Örkény István: Egyperces novellák

Alapmű. Nagy fába vágta a fejszéjét ezzel Örkény, hiszen valami teljesen újat kezdett el, és az új nem feltétlenül jó és értékes is: kockázatot vállalt, és végül is mára kiderült, hogy nyert. Ezek nélkül a novellák nélkül ma nem lenne szerintem Esterházynk, de talán a humorunk se lenne az igazi. A groteszk és az abszurd örök, ezt nem Örkény találta ki, de őnála él tovább. No persze egy groteszk és abszurd korszakban mi mást is lehetett volna írni?

Van nekem egy nagyon jó kiadásom ebből, Réber László (van ki e nevet nem ismeri?!) rajzaival – de ez nem a teljes. Úgy látom, majdnem 600 oldalas kötet is van, remélem az a teljes, és akkor úgy befalom megint az egészet, hoccsakna.

Bence AP
Örkény István: Egyperces novellák

Ha egyesével lenne kinyomtatva és bekötve, akkor is megvenném a legtöbbet.

tündérrózsa P
Örkény István: Egyperces novellák

Valamikor régen már olvastam. Akkor is tetszett és most sem csalódtam benne. Rádöbbentem, hogy nagyon esedékes volt már ez az olvasás, sokra egyáltalán nem is emlékeztem. Szerintem idén fogok még Örkényt olvasni.

Sapadtribizli P
Örkény István: Egyperces novellák

Ezt el kell olvassam időről-időre, egyrészt mert sok novella most teljesen mást mondott nekem, mint mikor először találkoztam velük, másrészt mert annyi minden van benne, hogy muszáj néha felfrissíteni, hogy újra rá tudjunk csodálkozni az élet abszurditására és mivoltára. Egy-két novella teljesen a földhöz vágott, néhányat meg – hiába olvastam el újra, címtől kezdve – nem értettem, de megnyugodtam, hogy akkor biztos a novellában van a hiba, szóval folytathattam tovább az olvasást :P {Azért megnyugtató, hogy egyre kevesebb ilyen „rossz” novella van a könyvben :) }

ciluvagyok

Örökös favorit:
Gondolatok a pincében
"Most jutott eszébe először, hogy milyen más lett volna minden, ha történetesen cicának születik.
Sőt – mert ilyen telhetetlenek vagyunk! – mindjárt továbbszőtte ábrándjait. Hát még ha falábú házmesterkislánynak születik?
De ez már túlságosan szép volt. Ezt már el sem tudta képzelni."

tonks
Örkény István: Egyperces novellák

Huhh, hát Örkény bácsi már öreg harcosnak számított a könyvespolcomon. Egyszer-egyszer nekikezdtem már, volt, hogy ott, ahol éppen kinyílt, de mindig borzadva szuszakoltam vissza a helyére. Aztán az évek során megismerkedtem Örkény egyéb munkásságával és a Bradburys kihívás miatt végre-végre megkapta a sokadik esélyét. Közös mázlinkra közben én felnőttem és hetekig vígan cipeltem magammal a kabátzsebemben (pro tipp molyoknak: nagy zsebű kabát esetén a táskában is elfér egy-egy könyv). Nagyon jól szórakoztam a novellák többségén, volt, ami elgondolkodtatott vagy megmosolyogtatott, volt, amit többször is elolvastam. Könnyű olvasmány (a legtöbbet megállóban vagy valakire várva olvastam el), de közben meg súlyos olvasmány, mert a valóságról, életről szól.
Örkény bácsi most megy vissza a könyvespolcra, de most már nem fura szöszmöszként, hanem kedves ismerősként.

cz_z

– Jó napot.
– Jó napot.
– Hogy van?
– Köszönöm, jól.
– És az egészsége hogy szolgál?
– Nincs okom panaszra.
– De minek húzza azt a kötelet maga után?
– Kötelet? – kérdeztem hátrapillantva. – Azok a beleim.

Hogylétemről

imma A+P

6. oldal, Arról, hogy mi a groteszk

cz_z

Ki látta kétéves, Zoli névre hallgató, nőstény, hosszú szőrű, szobatiszta középfülgyulladásomat?

Szóvirágok

tilos tilos tilos
Tilos.

Változatok

Zsuzsa_Czékus

Mindnyájan tudunk valamit, és azt senki sem képes utánunk csinálni. Ez így van.

Ydna

Milyen a filozófia képzettsége?
a.) Marxista.
b.) Antimarxista.
c.) Csak Rejtő Jenőt olvas.
d.) Alkoholista.

275. oldal - Közvélemény-kutatás

Francesco

– Mindnyájan a semmiből jövünk, és visszamegyünk a nagy büdös semmibe.