!

Egyperces novellák 684 csillagozás

Örkény István: Egyperces novellák Örkény István: Egyperces novellák Örkény István: Egyperces novellák Örkény István: Egyperces novellák Örkény István: Egyperces novellák Örkény István: Egyperces novellák Örkény István: Egyperces novellák Örkény István: Egyperces novellák Örkény István: Egyperces novellák Örkény István: Egyperces novellák Örkény István: Egyperces novellák Örkény István: Egyperces novellák Örkény István: Egyperces novellák Örkény István: Egyperces novellák Örkény István: Egyperces novellák Örkény István: Egyperces novellák
Amazon
Könyvtár

"A mellékelt novellák rövidségük ellenére is teljes értékű írások.
Előnyük, hogy az ember időt spórol velük, mert nem igényelnek hosszú hetek-hónapokra terjedő figyelmet.
Amíg a lágy tojás megfő, amíg a hívott szám (ha foglaltat jelez) jelentkezik, olvassunk el egy Egyperces Novellát.
Rossz közérzet, zaklatott idegállapot, nem akadály. Olvashatjuk őket ülve és állva, szélben és esőben vagy túlzsúfolt autóbuszon közlekedve. A legtöbbje járkálás közben is élvezhető!
Fontos, hogy a címükre ügyeljünk. A szerző rövidségre törekedett, nem adhatott hát semmitmondó föliratokat. Mielőtt villamosra szállnánk, megnézzük, milyen jelzésű a kocsi. E novelláknak éppoly fontos tartozékuk a cím.
Ez persze nem azt jelenti, hogy elég csupán a föliratokat olvasgatni. Előbb a cím, aztán a szöveg: ez az egyetlen helyes használati mód.
Figyelem!
Aki valamit nem ért, olvassa el újra a kérdéses írást. Ha így sem érti, akkor a novellában a hiba.
Nincsenek… (tovább)

Egypercesek címmel hangoskönyvként is megjelent.

Eredeti megjelenés éve: 1968

1.500 Ft ★★★★★ Eladó Elcserélhető
Ndrew könyve Örkény István: Egyperces novellák

Frank_Spielmann I
Örkény István: Egyperces novellák

Alapmű. Nagy fába vágta a fejszéjét ezzel Örkény, hiszen valami teljesen újat kezdett el, és az új nem feltétlenül jó és értékes is: kockázatot vállalt, és végül is mára kiderült, hogy nyert. Ezek nélkül a novellák nélkül ma nem lenne szerintem Esterházynk, de talán a humorunk se lenne az igazi. A groteszk és az abszurd örök, ezt nem Örkény találta ki, de őnála él tovább. No persze egy groteszk és abszurd korszakban mi mást is lehetett volna írni?

Van nekem egy nagyon jó kiadásom ebből, Réber László (van ki e nevet nem ismeri?!) rajzaival – de ez nem a teljes. Úgy látom, majdnem 600 oldalas kötet is van, remélem az a teljes, és akkor úgy befalom megint az egészet, hoccsakna.

Eta IP
Örkény István: Egyperces novellák

Örök és fő kedvenc, ha nincs időm, de szórakozni akarok. A legjobb vécékönyv. :-DD

Bence AP
Örkény István: Egyperces novellák

Ha egyesével lenne kinyomtatva és bekötve, akkor is megvenném a legtöbbet.

tündérrózsa P
Örkény István: Egyperces novellák

Valamikor régen már olvastam. Akkor is tetszett és most sem csalódtam benne. Rádöbbentem, hogy nagyon esedékes volt már ez az olvasás, sokra egyáltalán nem is emlékeztem. Szerintem idén fogok még Örkényt olvasni.

ciluvagyok

Örökös favorit:
Gondolatok a pincében
"Most jutott eszébe először, hogy milyen más lett volna minden, ha történetesen cicának születik.
Sőt – mert ilyen telhetetlenek vagyunk! – mindjárt továbbszőtte ábrándjait. Hát még ha falábú házmesterkislánynak születik?
De ez már túlságosan szép volt. Ezt már el sem tudta képzelni."

Morn
Örkény István: Egyperces novellák

Néha megnevetett, máskor meg annyira fájdalmasan szomorú, hogy már csak mosolyogni lehet rajta..

jellemproba
Örkény István: Egyperces novellák

Amikor a borzalmas dolgokat gyönyörűnek látod. Ezek Örkény egypercesei.

korkata
Örkény István: Egyperces novellák

Groteszk, humoros írások. Lassan adagoltam, hogy tovább tartson. Több történet is megmosolyogtatott, megnevetetett. Egy részük elgondolkodtatott. Ezek mögött a történetek mögött a humoron kívül ott van még valami plusz mondanivaló. A valóságot tárja elénk befogadhatóbb formában.

Mandula8
Örkény István: Egyperces novellák

Groteszk és abszurd világban élünk. Örkény pedig nem más, mint a valóság megszállottja… A szórakoztató még sosem ébresztett ennyi gondolatot. A gondolatébresztő még sosem szórakoztatott ennyire. Ezt hívják tehetségnek.

– Jó napot.
– Jó napot.
– Hogy van?
– Köszönöm, jól.
– És az egészsége hogy szolgál?
– Nincs okom panaszra.
– De minek húzza azt a kötelet maga után?
– Kötelet? – kérdeztem hátrapillantva. – Azok a beleim.

Hogylétemről

imma AP

Szíveskedjék terpeszállásba állni, mélyen előrehajolni, s ebben a pozitúrában maradva, a két lába közt hátratekinteni. Köszönöm.

6. oldal, Arról, hogy mi a groteszk

z

Ki látta kétéves, Zoli névre hallgató, nőstény, hosszú szőrű, szobatiszta középfülgyulladásomat?

Szóvirágok

Tilos.

Változatok

+++
Ydna

Milyen a filozófia képzettsége?
a.) Marxista.
b.) Antimarxista.
c.) Csak Rejtő Jenőt olvas.
d.) Alkoholista.

275. oldal - Közvélemény-kutatás

z

– Tanuld meg, Kuksi, hogy nincs két egyforma Vorazlicki Klára Nóra Annamária Olga a világon.

Emlékkönyvbe

tataijucc

Az volt e jelmondata: „Egy úriembert arról lehet észrevenni, hogy egyáltalán nem lehet őt észrevenni” …

Családunk szeme fénye

lusekivol

Dombos táj (zivatar után)
3 gomolyagfelhő
1 halastó
1 gátőrház
1 férfi (az ablakon kihajolva)
1 kiáltás
1 jegenyesor
1 sáros út
Kerékpárnyom (a sárban)
1 női kerékpár
1 kiáltás (az előbbinél hangosabb)
1 pár szandál
1 szoknya (a szélben lobogva, a csomagtartót csapkodva)
1 milflőrmintás blúz
1 darab amalgámtömés (fogban)
1 asszony (fiatal)
1 kiáltás (még hangosabb)
Új kerékpárnyomok
1 becsukódó ablak