!

Egyperces novellák 660 csillagozás

Örkény István: Egyperces novellák Örkény István: Egyperces novellák Örkény István: Egyperces novellák Örkény István: Egyperces novellák Örkény István: Egyperces novellák Örkény István: Egyperces novellák Örkény István: Egyperces novellák Örkény István: Egyperces novellák Örkény István: Egyperces novellák Örkény István: Egyperces novellák Örkény István: Egyperces novellák Örkény István: Egyperces novellák Örkény István: Egyperces novellák Örkény István: Egyperces novellák Örkény István: Egyperces novellák Örkény István: Egyperces novellák Örkény István: Egyperces novellák
Amazon

"A mellékelt novellák rövidségük ellenére is teljes értékű írások.
Előnyük, hogy az ember időt spórol velük, mert nem igényelnek hosszú hetek-hónapokra terjedő figyelmet.
Amíg a lágy tojás megfő, amíg a hívott szám (ha foglaltat jelez) jelentkezik, olvassunk el egy Egyperces Novellát.
Rossz közérzet, zaklatott idegállapot, nem akadály. Olvashatjuk őket ülve és állva, szélben és esőben vagy túlzsúfolt autóbuszon közlekedve. A legtöbbje járkálás közben is élvezhető!
Fontos, hogy a címükre ügyeljünk. A szerző rövidségre törekedett, nem adhatott hát semmitmondó föliratokat. Mielőtt villamosra szállnánk, megnézzük, milyen jelzésű a kocsi. E novelláknak éppoly fontos tartozékuk a cím.
Ez persze nem azt jelenti, hogy elég csupán a föliratokat olvasgatni. Előbb a cím, aztán a szöveg: ez az egyetlen helyes használati mód.
Figyelem!
Aki valamit nem ért, olvassa el újra a kérdéses írást. Ha így sem érti, akkor a novellában a hiba.
Nincsenek… (tovább)

800 Ft ★★★★☆ Eladó Elcserélhető
renkovic könyve

Eta IP
Örkény István: Egyperces novellák

Örök és fő kedvenc, ha nincs időm, de szórakozni akarok. A legjobb vécékönyv. :-DD

Bence AP
Örkény István: Egyperces novellák

Ha egyesével lenne kinyomtatva és bekötve, akkor is megvenném a legtöbbet.

ciluvagyok

Örökös favorit:
Gondolatok a pincében
"Most jutott eszébe először, hogy milyen más lett volna minden, ha történetesen cicának születik.
Sőt – mert ilyen telhetetlenek vagyunk! – mindjárt továbbszőtte ábrándjait. Hát még ha falábú házmesterkislánynak születik?
De ez már túlságosan szép volt. Ezt már el sem tudta képzelni."

Morn
Örkény István: Egyperces novellák

Néha megnevetett, máskor meg annyira fájdalmasan szomorú, hogy már csak mosolyogni lehet rajta..

jellemproba
Örkény István: Egyperces novellák

Amikor a borzalmas dolgokat gyönyörűnek látod. Ezek Örkény egypercesei.

ÁrnyékVirág
Örkény István: Egyperces novellák

ez annyira jó, hogy legalább hat csillagot érdemelne, Kedvenc, együtt és darabonként.

malenca
Örkény István: Egyperces novellák

mindet olvastam, mindet imádtam… És mindegyikből megmaradt egy kevés… A közeli ismerőseim már a fejüket fogják, mikor ezt hallják: „igen, és erről eszembe jut egy Örkény egyperces…”, de én akkor is imádom őket…

Lunemorte P
Örkény István: Egyperces novellák

Még gimiben tanultunk Örkényről. Azóta eltelt egy kis idő már,de éppen novellákat keresgéltem és rábukkantam erre a kis kötetre. Nem bántam meg. :) Könnyed,szórakoztató és groteszk írások. Nagyon tetszett mind egytől egyig! :)

Frank_Tyrell I
Örkény István: Egyperces novellák

Néha nagyon szeretem Örkényt, de legtöbbször nagyon nem.

– Jó napot.
– Jó napot.
– Hogy van?
– Köszönöm, jól.
– És az egészsége hogy szolgál?
– Nincs okom panaszra.
– De minek húzza azt a kötelet maga után?
– Kötelet? – kérdeztem hátrapillantva. – Azok a beleim.

Hogylétemről

imma AP

Szíveskedjék terpeszállásba állni, mélyen előrehajolni, s ebben a pozitúrában maradva, a két lába közt hátratekinteni. Köszönöm.

6. oldal, Arról, hogy mi a groteszk

z

Ki látta kétéves, Zoli névre hallgató, nőstény, hosszú szőrű, szobatiszta középfülgyulladásomat?

Szóvirágok

tilos tilos tilos
Tilos.

Változatok

Ydna

Milyen a filozófia képzettsége?
a.) Marxista.
b.) Antimarxista.
c.) Csak Rejtő Jenőt olvas.
d.) Alkoholista.

275. oldal - Közvélemény-kutatás

z

– Tanuld meg, Kuksi, hogy nincs két egyforma Vorazlicki Klára Nóra Annamária Olga a világon.

Emlékkönyvbe

tataijucc

Az volt e jelmondata: „Egy úriembert arról lehet észrevenni, hogy egyáltalán nem lehet őt észrevenni” …

Családunk szeme fénye

lusekivol

Dombos táj (zivatar után)
3 gomolyagfelhő
1 halastó
1 gátőrház
1 férfi (az ablakon kihajolva)
1 kiáltás
1 jegenyesor
1 sáros út
Kerékpárnyom (a sárban)
1 női kerékpár
1 kiáltás (az előbbinél hangosabb)
1 pár szandál
1 szoknya (a szélben lobogva, a csomagtartót csapkodva)
1 milflőrmintás blúz
1 darab amalgámtömés (fogban)
1 asszony (fiatal)
1 kiáltás (még hangosabb)
Új kerékpárnyomok
1 becsukódó ablak
Csönd

Leltár

Ha tetszett ez a könyv, akkor ezeket is olvasd el