Egyszer ​volt, hol nem volt – Ébredés 98 csillagozás

Odette Beane: Egyszer volt, hol nem volt – Ébredés

Az ​Eddy Kitsis és Adam Horowitz által írt televíziós sorozat alapján!

Emma Swan élete cseppet sem hasonlít egy tündérmeséhez. Nincsen senkije, amióta kisbaba korában magára hagyták. Mindez megváltozik, amikor huszonnyolcadik születésnapjának estéjén megjelenik az ajtaja előtt Henry, egy tízéves kisfiú, akit Emma a születésekor örökbe adott. Váratlan látogatása mindent a feje tetejére állít.

Henry elviszi Emmát a Maine állambeli Storybrooke-ba, ahol él, és ahol állítása szerint minden lakos mesefigura, aki nem emlékszik valódi kilétére. Márpedig ha Henrynek igaza van, akkor Mary Margaret Balnchard, a kedves és magányos tanítónő valójában Hófehérke, a híres hercegnő… és egyben Emma rég elvesztett édesanyja.

Meseországban Hófehérkét rabló képében látjuk, aki gonosz mostohája, a királynő elől szökött meg, és kénytelen száműzetésben élni. Hófehérke fiatal nő, aki beletanul a hősi létbe, és bármit megtenne, hogy boldogan élhessen igaz szerelmével, a szőke… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2013

GABO, Budapest, 2014
348 oldal · ISBN: 9789634060086 · Fordította: Bosnyák Viktória
GABO, Budapest, 2014
364 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789636898397 · Fordította: Bosnyák Viktória

Zörgőfürge (Rumpelstiltskin)/Mr. Gold · Emma Swan · Hófehérke · David Nolan / Herceg · Hófehérke/Mary Margaret · Regina Mills / A Gonosz Királynő · Ruby / Piroska · Graham seriff / A vadász · Jefferson / Bolond Kalapos · August W. Booth / Pinokkió · Henry Mills

Storybrooke

Lovas_Lajosné_Maráz_Margit P>!
Odette Beane: Egyszer volt, hol nem volt – Ébredés

Ez eszméletlenül jó feldolgozás volt, csak kapkodtam a fejemet a csavaros megoldásokon, nagyon tetszett. Szerintem méltatlanul alul van értékelve.
Én nem láttam a filmet, de nagyon kíváncsi lettem rá ezek után. Remélem jól sikerült az is.
Igazán misztikus és mégis nagyon mai volt a történet. Amúgy is nagyon szeretem az olyan történeteket, ahol mesealakok kerülnek a mai modern világba. Az külön eredeti volt, hogy ezen alakok nem is sejtették, hogy ők azok. Teljesen hétköznapi életet éltek és csak lassan tárultak fel a titkok.
A falu is szuper helyszín volt, én is ellaknék ott. A remek karakterekről már nem is beszélve, akiket nagyon megkedveltem.
Eredeti és izgalmas volt a történet, csak úgy faltam a sorokat, egyszerűen letehetetlen volt.
Most látom, hogy méltatlanul alul van értékelve.
Természetesen a gyönyörű borítóról sem feledkezhetek meg.

polite_menace>!
Odette Beane: Egyszer volt, hol nem volt – Ébredés

Gyakorlatilag az első évad papír formában. A sorozatot nagyon szeretem, így nem bántam, hogy feleleveníthettem az első évados érzéseket.

justafairytale>!
Odette Beane: Egyszer volt, hol nem volt – Ébredés

Nem azt kaptam, amit vártam. A sorozat ennél sokkal több, és szerintem nem hozta annak a színvonalát. (Persze tudni kell, hogy az egyik kedvenc sorozatomról van szó.) Nekem valahogy lapos volt az egész, hiányoztak belőle események, kicsit összecsapottnak is érzem. Sajnálom, mert azt hittem, tetszeni fog, és csalódás volt az egész. Meg hát ne is beszéljünk Zörgőfürgéről… Miért nem lehetett meghagyni a Rumpelstiltskint?

Dóriღ>!
Odette Beane: Egyszer volt, hol nem volt – Ébredés

Úgy kezdtem neki a könyvnek, hogy egyetlen részt sem láttam a sorozatból, és nagyon tetszett!
A könyv végig olvastatja magát, egyik fordulatot a másik követi. A szereplőket több oldalukról is megismerhettük, ami nekem nagyon tetszett. A cselekmény is izgalmas, kidolgozott volt.
Negatívum, hogy néha már túl sok volt a fordulat, egymást követték a fontos események, ezzel elveszítve jelentőségüket.
A több szálon futó cselekmény (Hófehérke) is nagyon tetszett. Ez a fajta mesefeldolgozás új volt nekem, de bejött.
Egyszerű kis könyv, nincs túlbonyolítva. Ezek után muszáj lesz elkezdenem a sorozatot!

swa_z>!
Odette Beane: Egyszer volt, hol nem volt – Ébredés

Úgy tűnik szerencse,hogy nem láttam még a sorozatot (de tervben van,ezután meg főleg),mert ahogy néztem akik a sorozattal kezdték azoknak nagy csalódás volt a könyv. Nekem így, hogy még nem láttam nagyon tetszett! Nagyon tetszett ez a titkos mese világ,imádtam a karaktereket és az egész történetet. Kár,hogy nincs belőle több rész. Azért a -1 csillag,mert kicsit tényleg átirat érzése volt a könyvnek.

Dorku I>!
Odette Beane: Egyszer volt, hol nem volt – Ébredés

Imádom a sorozatot, ezért vártam volna, hogy a könyv visszaadja a hangulatát, de nagyon nem sikerült. Hiányoltam a háttértörténeteket és a többi szereplőt, nem igazán jött be, hogy Emma és Mary Margaret központú volt az egész. Nem is vagyok benne biztos, hogy egy olyan olvasónak, aki nem látta az epizódokat, érthető minden, eléggé elnagyolt volt a történetvezetés.

KiMO>!
Odette Beane: Egyszer volt, hol nem volt – Ébredés

ÉN olvasás közben nem éreztem azt, hogy bármi gond lenne a regénnyel, élveztem, és
nagyon jó volt feleleveníteni az első évad eseményeit, mert már igencsak megfakultak az emlékeim. Igazából mindig tudtam, mi fog történni, de sokszor ért meglepetés, mert egyszerűen nem emlékeztem, és csak utána kaptam a fejemhez, hogy „ja, tényleg!”.

Szóval nekem nagyon tetszett, mégis joggal merül fel bennem a kérdés: mi lett volna, ha nem nézem meg előtte a sorozatot? Az a helyzet, hogy ezt nem tudom pontosan, de attól félek, hogy talán ment volna a könyvespolc hátuljába. Az interneten közzétett részlet alapján már az volt az első véleményem, hogy az egész egy picit összecsapott, és siet a történet. Nem mondom, hogy ezt most cáfolom, és néha a megfogalmazásban is találtam kivetnivalót, ami- félreértés ne essék- szerintem nem a fordító hibája.
Az viszont vitathatatlan, hogy a sorozat egy évadát kevesebb, mint 400 oldalban visszaadni nagyon nehéz maradéktalanul. Például én személy szerint hiányoltam belőle a humort, mert olvasás közben nem igazán tudtam nevetni, ami a sorozatra viszont nem volt igaz.
Összességében viszont tényleg tetszett a könyv, nem bántam meg, hogy megvettem. Hogyha te is láttad a sorozatot és tetszett, akkor szerintem ne hagyd ki, viszont ha még nem láttad… Szerintem ha teheted, nézd meg először. Nem akarok senkit lebeszélni a könyvről, de nagy esély van rá, hogy kevésbé lesz élvezhető, ha valaki már nem ismeri a történetet, így viszont nekem hatalmas élmény volt felidézni az eseményeket, régen volt már az az első évad. :)

Odette Beane: Egyszer volt, hol nem volt – Ébredés

Régóta érlelgetem magamban, hogy hány csillagot adjak neki, végül a négy mellett döntöttem. A többiekhez hasonlóan nekem is az egyik kedvenc sorozatom a Once Upon a Time. Nem arról van szó, hogy nem tetszik ez a könyv. Mert tetszik, nagyon is. Viszont szerintem is az a baj vele, hogy kevés. Főként a Hófehérkés részek nagyon jól vannak megírva, és persze Emmára is megfelelően koncentrál sőt, a hitetlensége itt nem is volt olyan idegesítő, mert megpróbálta nekünk az író elmagyarázni, hogy miért az, de közben annyira elhanyagolja a rengeteg történetet és karaktert, akik még az első évadban szerepeltek, hogy amellett nem lehet elmenni. Az egyik fejezetnek például az egyik részhez hasonlóan a Mi történt Frederickkel? címet adták, csakhogy Frederick még csak említésre sem kerül! Azért ez elég durva hiba. Szerintem érdemesebb lett volna inkább hosszabbra/több könyvre szedni akár az első évadot is, mert bőven van róla mit mesélni, ennél sokkal de sokkal többet. Mert a többi része nekem sikeresen átadta a hangulatát, megvolt a varázs, néhol még el is érzékenyültem rajta, ezért is tudom, hogy sokkal bővebben kifejtve is működött volna a dolog. Ezek után kételkedem benne, hogy lesz második rész, pedig szívesen olvasnám azt is, mert ha láttuk a sorozatot és ismerjük a többi történetet is, akkor végülis élvezhető ez. Enélkül valószínűleg nem annyira.

FreshDreamFury>!
Odette Beane: Egyszer volt, hol nem volt – Ébredés

Szeretem és elég jó is volt nekem egy kicsit azért jobban tetszett a sorozat de azért ez sem volt annyira rosz. Nagyon szeretem a meséket így még jobban bejött a sztori. Imádom a szereplőket mindegyiket.

Scarlet_Rose>!
Odette Beane: Egyszer volt, hol nem volt – Ébredés

Mièèèrt lett vège?? :(( Mièrt nincs több része..??
Nagyon-nagyon jó volt ❤
Imàdtam a sorozatot.. Fantasztikus.
A könyv(bár csak a történet elejère) „visszarántott” abba a világba *.* :")) ❤

theodora P>!

– A jók nem veszítenek mindig – mondta Emma. – Csak nehezebb nekik. Mert szabályok szerint játszanak.

Kapcsolódó szócikkek: Emma Swan
ParaGirl>!

– Maga szerint mire valók a mesék?
– Időtöltésnek? – próbálkozott Emma, aki azt gondolta, ez egy fura kérdés.
– Inkább eszközök arra, hogy jobban megértsük a saját világunkat – mondta Mary Margaret. – Egy másféle módon.

Kapcsolódó szócikkek: Hófehérke/Mary Margaret
KiMO>!

Értem már. Maga Pinokkió. Ez megmagyarázza a sok hazugságot.

h_kincsoo>!

A mesék fantasztikusak. De valamikor szembe kell nézned a való világgal.

Mentavirág>!

– Ugye tudja, hogy varázslat nem létezik? – kérdezte.
– Persze-persze. Ezen a világon minden tudatlan ember biztos benne – nevetett a férfi. – Kivéve persze, ha valakinek személyes csodára van szüksége. Igazam van? Olyankor az emberek imádnak hinni a csodában. Ezen a világon.

277. oldal, 13. fejezet - Nyúl a kalapból (Gabo, 2014)

Kapcsolódó szócikkek: Emma Swan · Jefferson / Bolond Kalapos
Leilaa>!

Néha a dolgok nem is annyira bonyolultak. Csak túlbonyolítjuk őket, hogy elbújhassunk előlük.

Mentavirág>!

– Rendben – felelte Hófehérke. – Hol találkozzunk?
– Ott, ahol minden elkezdődött – válaszolt Regina.
Hófehérke pontosan tudta, mire gondol.

329. oldal, 16. fejezet - Egy vérpiros alma (Gabo, 2014)