Szent ​bűnök (D.C. Nyomozók 1.) 76 csillagozás

Nora Roberts: Szent bűnök Nora Roberts: Szent bűnök

Nora ​Roberts klasszikus történetében a pattanásig feszült izgalom keveredik az érzéki szenvedéllyel – egy férfi és egy nő ered az őrült gyilkos nyomába, s kerül a nyomozás során újabb és újabb veszélyekbe…

A lusta nyári hónapok során a könyörtelen hőhullám a fő hír Washingtonban. Ám az időjárás-jelentések lekerülnek a címlapról, amikor holtan találnak egy fiatal nőt, mellette egy lapon a következő szavakkal: Bűnei megbocsáttatnak. Az első áldozatot hamarosan két másik követi, és hirtelen minden főcím a gyilkossal foglalkozik, akinek a sajtó a „Pap” nevet adta.
Amikor a rendőrség felkéri dr. Tess Courtot, a híres pszichiátert, hogy segítsen a nyomozásban, a doktornő zavaró portrét fest az eltorzult lélekről.

Ben Paris nyomozót a legkevésbé sem érdekli a gyilkos lelke, ám Tesst nem tudja egykönnyen kiverni a fejéből. A magas, barna és jóképű Bennek legendás híre van a nők körében, azonban a hűvösen elegáns Tess nem úgy reagál rá, ahogy a többiek szoktak – és a… (tovább)

Titkos bűnök címmel is megjelent.

Eredeti megjelenés éve: 1987

396 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634261384 · Fordította: Békési József

Ben Paris · Dr. Teresa Court

zuna19 >!
Nora Roberts: Szent bűnök

Röpke 1,5 éve vár rám ez a könyv a polcon. Milyen kár, mivel nagyon jó sztorit kaptam.
Anno a második résszel kezdtem és ott feltűnt, hogy ennek lehet valami előzménye és igazam is volt. Sajnálom, hogy nem ezzel kezdtem, de így legalább újra olvashatom a Tünékeny szerelemet is.
A sztori izgalmas volt. A karakterek meg egyszerűen imádni valók. Kicsit olyan Gyilkos elmék hangulat lengte körül. De közben meg sokkal több romantika volt benne, így nem teljesen hajaz arra. Csak a pszichopata szál, ami nagyon beteg. :DD

cicus61 P>!
Nora Roberts: Szent bűnök

Na ez is egy jó kis sorozat. Tess és Ben egy újabb jó kis páros. Bár az elején volt köztük kis feszültség, mivel Ben nem sokra becsüli a pszichológusokat. De ahogy együtt dolgoznak és az ahogy dolgozik a kémia köztük, sok mindent más megvílágításba helyez. Persze, megoldják az ügyet, de közben sok fura helyzet adódik. Ben társa Ted nagyon jópofa, mindig feldobja a napjait :) A történetben ott van még Tess egyik betege története is, ami külön feldobja az egészet.

Judit_Megyeri IP>!
Nora Roberts: Szent bűnök

Nagy Nora Roberts rajongó vagyok, legalábbis régen a könyvei 99%-t imádtam. Volt egy nyár, úgy 7-8 éve, amikor angolul egyhuzamban elolvastam egy halom regényét, és hiába egykaptafa, remekül szórakoztam mindegyiken. Az utóbbi időben viszont azokat a könyveit, amik a kezembe kerülnek, alig bírom végigolvasni. Nem tudom, hogy ennyit változott az ízlésem, vagy pont kevésbé jó regényeket fogtam ki, mindenesetre ezzel a Szent bűnökkel is az volt a bajom, mint az utóbbi jó pár NR olvasmányommal:
A történet krimi része nem elég hangsúlyos ahhoz, hogy izgalmasnak érezzem. A románc nem elég szenvedélyes, hogy elvarázsoljon. Az elbeszélési stílus túlságosan távolságtartó az én ízlésemnek. A szereplők vagy feketék, vagy fehérek, nincs semmi átmenet. A főszereplők túl hibátlanok, emiatt nem érzem őket valóságosnak, és nem is bírok drukkolni nekik.
Maga a történet is nehezen indul, belekapunk egy halom szereplő (a két főszereplő, nyomozók, áldozatok, gyilkos) nézőpontjába, de egyik sem elég hosszú vagy részletes ahhoz, hogy megismerjük őket, és együtt tudjunk érezni velük. A nyomozás is hullámzó, nem éreztem, hogy egyre nőne a feszültség a regény végéhez közeledve, pedig a jó krimi mindig hozza ezt. A szerelem is annyiból áll, hogy spoiler. Valahogy semmi íve nincs se egyik, se másik szálnak. Az utolsó 50 oldal azért kicsit beszippantott, annak ellenére is, hogy az elejétől jól tippeltem a gyilkos kilétére.
Az is sokat rontott az olvasási élményen, hogy a fordítás borzalmas (félrefordítások, magyartalan, nyakatekert mondatok…).
Csak azért adok 3,5 csillagot, mert még mindig úgy gondolom, hogy Nora Roberts rajongó vagyok. Legalábbis a régi nagy kedvenceimre még mindig olyan jó visszagondolni, de azért inkább nem olvasom őket újra, nehogy csalódjak.

Dora_Sullivan>!
Nora Roberts: Szent bűnök

Robertstől egy újabb klasszikus történetre leltem ebben a könyvben, mely az izgalom keveredik az érzéki szenvedéllyel, amit ő olyan módon tud hozni, amit én szeretek tőle.
Szeretem ha nem csak a történet karaktereit ismerhetem meg, de magát az egyes adott ügyek kimenetelét és okát is. Mint ahogyan ebben is megvolt ez. Érdekes volt ahogyan pszichológiai tekintetben is végig vezethető volt a nyomozás, és a „gyilkos” tetteinek miértjére a válasz keresések.
Tess és Ben remek párost alkottak. Tetszett, hogy az amellett, hogy vonzódtak egymáshoz, megpróbálkoztak azzal, hogy kiderítsék, hogy miként tudnák elfogadni a másikban azt, ami az első benyomás során nem tetszett nekik.
A gyilkos valódi kiléte meglepett, de értékeltem, hogy a végén derült ki a valódi kiléte, mert ez csak lendített a történet menetén. Mármint, hogy vártam, ki lehet az..

Számomra letehetetlen volt a könyv, végig fenntartotta a figyelmemet, így örültem, hogy elolvastam, és nem késleltettem az olvasását. :D :)

L_Sandra P>!
Nora Roberts: Szent bűnök

Sajnos, ez nem az én könyvem volt. Gyorsan haladtam vele, de mégsem volt az igazi. A történet romantikus szála nekem gyengére sikerült, nem volt benne elég szikra, szenvedély, hogy magával rántson. Nem éreztem a vonzalmat Tess és Ben között, a munkájukból adódó ellentétet, ellenszenvet igen, aztán randiznak, és máris ott a kapcsolat. A nyomozás, a gyilkosságok nem volt túl nyomórészt hangsúlyos, sőt néhol kidolgozatlannak éreztem, főleg a könyv végét. Egy ilyen dolog – a gyilkos személye –, ahhoz képest ki volt, kevés vizet zavart a könyvben, nekem túl gyorsan lett lezárva a dolog, hiányérzetem maradt.
Hiába van olyan Nora Roberts könyv, amit szeretek, ez most nem az. A klasszikus, mesélő stílusa off, itt nyomokban sem volt meg, túl messzi, túl személytelen vol nekem.

TűrőlPattant>!
Nora Roberts: Szent bűnök

Könnyed krimi, kevés romantika. És egy váratlan megoldás a végén.
A második részt hamarabb olvastam, és láttam is a belőle készült filmet, így a főbb szereplőkhöz tudtam arcot társítani, ez megkönnyítette az olvasást.
De még mindig nem leszek krimi rajongó, sem Nora Roberts rajongó.

Bella_Black I>!
Nora Roberts: Szent bűnök

Nagyon tetszett Ben karaktere, az erős férfi, a rendőr, aki mély sebeket hordoz magában, ezáltal megkérdőjelezve mindent. Tess egy borzasztóan erős női szereplő, mégis nőies és vágyik a gyengédségre. Tűz és víz, mégis egységet alkotva szállnak szembe a gyilkossal. Tetszett a krimi szál, bár nem rajongok ezért a témáért, de a cselekmény fenntartotta az érdeklődésem.

schalby P>!
Nora Roberts: Szent bűnök

Nagyon jó kis történet, a régebbi írásai az írónőnek valahogy jobban tetszenek mint a mostaniak. Olvastam a régi (Titkos bűnök) és az új kiadást is hiába mindkétszer ugyanúgy tetszett :)

baba03 P>!
Nora Roberts: Szent bűnök

Egy igazán izgalmas, olvasmányos könyv vot ez Nora Robertstől. Kicsit talán túlsúlyban volt a nyomozás, de nem bántam, mert nagyon izgalmas volt.
Ben érdekes karakter, szereti feszegetni a határokat, de alapjában véve nagyon jó nyomozó. Szerintem ha akarna sem tudna nagyobb ellenszenvvel viseltetni a pszichiáterek iránt, erre pedig személyes oka van. És ekkor találkozik Tess-szel, akit az egyik folyó ügyében kértek fel, mint pszichiátert. Nos, innen szép nyerni. :-) Mindkettőjüknek hamar felül kell vizsgálniuk az első benyomásait egymás iránt és rádöbbennek, hogy egyikük sem olyan, mint elsőre gondolták. Sokkal több van a másikban, mint először gondolták és bizony rájönnek, hogy fontosak egymásnak. Érdekes volt, ahogy Tess munkján keresztül belepillanthattunk egy pszichológus életébe, munkájába. Sokszor nem minden az, aminek látszik, ismét bebizonyosodott, hogy nem minden fekete vagy fehér. Tess nagyon jól tudta titkolni az érzelmeit, de bizony nagyon megviselték őt az egyes esetei, igazi érző lélek, ezért is lehet jó a munkájában.
A krimi szál, a nyomozás nagyon izgalmas volt, egészen a végéig nem derült ki, hogy ki is áll a háttérben. Őszintén mondom, hogy a fordulat nagyon meglepett, sosem gondoltam volna, hogy ki a gyilkos, remekül keverte a lapjait és rejtőzött el. Amikor kiderült én egy picit nagyobb drámát vártam volna, de nagyon hamar megoldódott az egész. A vége kicsit hirtelen volt, befejezetlennek tűnik, de az egészet tekintve nagyon jó történet volt.
Ben társa, Ed nagyon jópofa karakter, fel is keltette az érdeklődésemet rendesen, jöhet a következő rész.

Vica11>!
Nora Roberts: Szent bűnök

Imádtam ezt a könyvet. A két főhőst minden szempontból a szívembe zártam. Tökéletesen volt felépítve a gyilkos és a romantikus szál is! Nagyon nehezen tettem le. Hatalmas meglepi volt a gyilkos kiléte is!
Jó volt a pszichológusok emberpróbáló munkájába egy kicsit mélyebben betekinteni.

Sunshine>!

Az élet ajándék, de nem mindig könnyű és semmiképpen sem tökéletes.

Kapcsolódó szócikkek: élet
Sunshine>!

– […] Tess a legjobb dolog, ami valaha történt velem. Istenem, ez nagyon sziruposan hangzik!
– Igen – bólintott Ed, és elégedetten majszolni kezdett egy datolyát. – A szerelmesek hajlamosak sziruposak lenni.
– Azt nem mondtam, hogy szerelmes vagyok. – A mondat gyorsan jött, szinte reflexből. – Csak azt, hogy ő különleges.
– Vannak, akik nehezen ismerik el az érzelmi kötődésüket, mert attól félnek, hosszú távon kudarcot fognak vallani. A szerelem szó akadály lett, amit ha egyszer kimondanak, megszünteti a magánéletet, az egyedülállóságot, és arra kötelezi az embert, hogy egy pár egyik felének tekintse magát.
Ben ledobta a csokipapírt az ülés alá.
– A Redbookban olvastad?
– Nem, én találtam ki. Lehet, hogy írnom kellene egy cikket.
– Figyelj, ha szerelmes lennék Tessbe, vagy bárkibe, akkor gond nélkül kimondanám.
– És? Az vagy?
– Fontos nekem. Nagyon.
– Eufémizmus.
– Kedvelem.
– Csak kerülgeted a forró kását.
– Oké, megőrülök érte.
– Nem az igazi, Paris.
Ben most lehúzta az ablakot és rágyújtott.
– Rendben, akkor szerelmes vagyok belé. Most boldog vagy?
– Egyél egy datolyát. Jobban leszel tőle.
Ben elkáromkodta magát, aztán felnevetett. Kidobta a cigarettát, elvett egy datolyát Edtől és beleharapott.
– Rosszabb vagy, mint az anyám.
– Ez a haverok dolga.

Sunshine>!

– […] De emlékszem valakire, aki úgy dőlt el, mint egy kivágott vörösfenyő, miután lenyomott fél gallon vodkát és sárgarépalét.
– Csak ledőltem szunyókálni.
– Aha, egyenesen az arcodra.

Sunshine>!

Az egyik piros párnán elmosódott szürke sáv landolt. – Macskád is van? – Tess elámulva lépett oda az állathoz, hogy megsimogassa. – Mi a neve a kandúrnak?
– Nem kandúr. Ezt azzal bizonyította, hogy tavaly belefialt a fürdőkádba. – A macska hanyatt fordult, hogy Tess meg tudja vakarni a hasát. – Amúgy D. C.-nek hívom.
– Mint Washington, D. C.?
– Mint Dilis Cica.
– Kész csoda, hogy nincs valamilyen komplexusa. – Tess végigsimította a macska kerek pocakját, és elgondolkodott, hogy szóljon-e Bennek, egy-két hónapon belül újabb alomra számíthat.
– Nekirohan a falnak. Szándékosan.
– Tudok ajánlani egy kiváló állatpszichológust.
Ben felnevetett, bár nem volt teljesen biztos benne, hogy Tess csak viccel.

Sunshine>!

A sarokban megmoccant valami, ami a póknál is nagyobb volt. Ben a pisztolyáért nyúlt. – Az első patkányt, amit meglátok, lelövöm!
– Ez csak egy mezei egér – tette a társa vállára a kezét Ed. – A patkányok a pincéket szeretik.
– Mi van, kiadtad nekik albérletbe?

Sunshine>!

– Gondolom, a foglalkozása nem sok békés étkezésre ad lehetőséget. Úgy hallottam, maga a ritka, elhivatott rendőrök közé tartozik. – Erre Ben felvonta a szemöldökét, s a szenátor szélesen rámosolyogva intett a poharával. – A polgármester folyamatosan tájékoztat az ügy menetéről, mivel az unokám is dolgozik rajta.
– Nagyapa ezzel azt akarja mondani, hogy egyfolytában pletykálnak a polgármesterrel.
– Azt is – egyezett bele Writemore.

Sunshine>!

– Addig ki nem teszed a lábad a lakásból, amíg nem szólok, hogy tiszta a levegő!
– Semmiképpen – helyeselt Tess, miközben feltűzte a haját. – Hazahoztam annyi munkát, hogy egész nap az íróasztal előtt üljek.
– A szemetet sem viszed ki.
– Még akkor sem, ha a szomszédok feljelentenek.

– Jól vagy?
– Borzalmasan. Imádom bőrön keresztül felszívni a kávét.

Dora_Sullivan>!

Már a puszta tudat is enyhített az egész nap rettenetén. Tess ott volt mellette, és ma este, néhány órára csak ez számított.
– Szükségem van rád. – Felült, átölelte és maga elé fordította a nőt, hogy megcsókolhassa a nyakát. – Nagyon félek.
– Tudom.

Kapcsolódó szócikkek: Ben Paris · Dr. Teresa Court
Sunshine>!

– Elég szánalmas vagyok a konyhában, ezért nem tartok itthon túl sok ennivalót… akkor csinálnom kellene velük valamit.

D.C. Nyomozók sorozat · Összehasonlítás