Morrigan ​keresztje (Kör-trilógia 1.) 104 csillagozás

Nora Roberts: Morrigan keresztje

Egy több síkon, időben és térben játszódó regény ahol a vámpírok különös faja próbálja elpusztítani az emberiséget. A végső ütközetre pedig majd egy másik világban kerül sor. A csatát pedig egy vámpír, annak ikertestvére aki varázsló, egy modern kori boszorkány, az ikrek leszármazottja a 21. sz.-ból és abból a különös világból származó királylány és alakváltó unokatestvére vívják majd meg. Varázslat, mágia, szerelem és harcok. Ez mind megtalálható a trilógia köteteiben.

Eredeti megjelenés éve: 2006

GABO, Budapest, 2007
368 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789636890209 · Fordította: Király Zsuzsa

Cian Mac Cionaoith · Blair Murphy · Glenna Ward · Hoyt Mac Cionaoith · King · Larkin · Moira

zuna19>!
Nora Roberts: Morrigan keresztje

Még mindig meg tudok lepődni Nora Roberts könyvein. Ez is olyan fantasztikus lett a végére. Az eleje nekem kicsit döcögve indult be. De később viszont nagyon megszerettem. Maga a történet alap valami újat nyújt. Elmondhatom, hogy eddig sok trilógiát olvastam az írónőtől, de ez teljesen más lesz, érzem.
Alig várom a folytatást.

Lovas_Lajosné_Maráz_Margit P>!

Kör-trilógia 1

Ez nagyon jó sorozatindító rész volt, nagyon tetszett.
Nagyon hasonlított az eddig az alkotótól olvasott fantasy trilógiákra, az időutazás mellett szerepeltek benne természetfeletti karakterek. Volt alakváltó, varázsló, boszorkány, harcos, vámpír, akik együtt harcoltak a gonosz ellen a világ megmentéséért.
Természetesen már az 1. részben összejött két szereplő a csapatból, hogy a szerelem se hiányozzon belőle.
És mégis, a középkorból a mai világunkba került idősíkok között utazók által keletkező vicces helyzetek tetszettek a legjobban és jókat derültem rajtuk.
Emellett volt sok izgalmas kaland, csata, rengeteg mágia, amit én szintén nagyon szeretek.

kratas P>!
Nora Roberts: Morrigan keresztje

Nehéz dolgom van, mert alapjában véve tetszett, de vagy a szerző stílusa, vagy a fordítás nem tette élvezhetővé a történetet számomra.
Lehet, hogy a második részt eredeti nyelven kellene olvasnom és akkor kiderülne, de ez így nem klappolt, amit sajnálok, mert nagyon akartam, hogy tetsszen, az alapötlet ugyanis nagyon jól hangzik.

Tímea_Kocsis_2>!
Nora Roberts: Morrigan keresztje

Egy trilógia nyitó kötete, felvázolja az alaphelyzetet és megismertet a főbb szereplőkkel. Keretes szerkezet, mesélővel, aki a gyerekeknek meséli a történteket. Két világ és két különböző kor emberei gyűlnek össze. Egy varázsló, egy boszorkány, egy alakváltó, egy jövendő királynő, egy démonvadász és egy vámpír. Egy ikerpár akit az idő elválasztott, de a végzet ismét összehoz. Egy küldetés hat bajnok, a cél az apokalipszis megakadályozása.

TamlinLover>!
Nora Roberts: Morrigan keresztje

Mikor megláttam, hogy van itt vámpír, varázsló, boszorkány, alakváltó meg időutazás egyből felkeltette az érdeklődésem és nem bántam meg, hogy elolvastam. Nagyon tetszett a történet. Izgalmas, fordulatos, humoros volt. A szereplőket megkedveltem, spoiler Kíváncsi vagyok a folytatására.

brigitta244>!
Nora Roberts: Morrigan keresztje

Egy kedvenc Nóra Roberts regényt sikerült elolvasnom. A könyv egész felépítése nagyon jól sikerült. A mitológia és a vámpírok minden klappolt. A borító nagyon illik a regényhez. Mind a hat szereplőt megismerhettük, de természetesen a két főszereplőt tette előtérbe az írónő igaz pont annyit tudtunk meg a többiekről is ami kellett ahhoz, hogy kíváncsian várjuk, hogy mi is fog a csapattal történni. Hoyt és Glenna kiegészítik egymást a háborúban egy szép szerelem szövődött közöttük. Cian kedvencem lett alig várom az Ő könyvét. Mória és Larkin-ról is tudtunk meg több dolgot igaz inkább a kis Mória volt akiről többet Larkin szinte csak ott volt. Blair csak az utolsó oldalakon jelent meg így nem igazán sikerült közel kerülnie senkihez és mi sem tudunk sok mindent róla. King spoiler Várom a következő kötetet.

Paulina_Sándorné P>!
Nora Roberts: Morrigan keresztje

Olvasás közben azon gondolkoztam, honnan ismerős a történet. Olvastam már?! Aztán rájöttem, hogy a Őrzők trilógia miatt ismerős. Tetszettek a szereplők, Hoyt és Cian megfogtak, bár Cian modortalan és szemtelen, ezt leszámítva csípem a két srácot. Lilith már több történet gonoszát „alakította”, most is ő a rossz. Tetszett a történetben, ahogy leírta az írónő, hogy Hoyt spoiler. Ez néhol vicces volt számomra. Tetszik, ahogy alakul a történet.

schalby P>!
Nora Roberts: Morrigan keresztje

Szeretem az írónő könyveit főleg mert kicsit misztikusak a történetei, hát ebben megkaptam amit vártam. Első könyvhöz képest nagyon jó. Bár az első pár oldal kicsit nyögvenyelősen indult de utána elkezdtek pörögni az eseménynek.

MoMe>!
Nora Roberts: Morrigan keresztje

Az alapötlet jó volt,de valahogy mégsem talált rám.Eléggé megszenvedtem vele,nem kötött le,többször lapoztam vissza,mert nem tudtam mit is olvastam.A könyv eleje és vége volt,ami kicsit izgalmasabb volt,nekem a közepe rém unalmas….Biztos folytatom,de nem most.

kiruu P>!
Nora Roberts: Morrigan keresztje

Megfogadtam, hogy ebben a hónapban kivégzek 2 Roberts trilógiát. Ez a könyv az első és nem kellet csalódnom.
Ez egy picit más trilógia, mert nem csak az a két főszereplő van kihangsúlyozva, akik összejönnek, hanem a többiek ugyanúgy szerepet kapnak és előtérbe kerülnek a misztikus dolgok, történetek, míg a romantika hátra marad. Bevallom én ezt nem bántam. Ennek a trilógiának a kötetei szorosan összetartoznak. A szereplőket nagyon megkedveltem és alig várom, hogy mindenki megtalálja a párját. Azt hiszem neki is állok a folytatásnak.

Kicsicsillag123 P>!

– Hoyt azért jött, hogy besorozzon a hadseregbe, amely reménye szerint fölveszi a harcot a leggonoszabb ördöggel.
– Az adóhivatallal?

zuna19>!

– Minek akarják a nők mindig rászedni a férfiakat?
– Benne van a természetünkben. Nézd el nekem.

JBollok92>!

Vámpírok, akik drága üvegpohárból vért isznak, és saját repülőjük van. Ugyan, miért kéne aggódnia?

103. oldal, Hatodik fejezet

Kicsicsillag123 P>!

Nehezen képzelte el maga előtt, hogyan festhetnek valamennyien együtt: a két magas, fekete hajú férfi, a hatalmas termetű fekete fickó, végül ő, a vörös hajú, akinek elég poggyásza volt ahhoz, hogy újra elsüllyedjen a Titanic.

Kicsicsillag123 P>!

– Szörnyek mindig vannak – felelte az öregember. – Ahogy mindig vannak emberek, akik melléjük szegődnek, és mások, akik megharcolnak velük.

Kuri_Szilvia P>!

– Istennő anyánk kérlek, engedd meg, hogy ez a ruha idekerüljön. Át a levegőn, onnan ide, a szeme fénye elé, a sorsom jelképeként. Ahogy akarom, úgy legyen.
– Hűha, egész új módja a vásárlásnak.
– Nem lopok – sandított Glenna Blairre. – Sosem használtam az erőm ilyesmire. Felpróbálom, s amikor megtalálom az igazit, másik igézést mondok, hogy kifizessen.

342-343. oldal, 20.fejezet Morrigan keresztje ( GABO 2007)

Kapcsolódó szócikkek: Blair Murphy · Glenna Ward
Kuri_Szilvia P>!

– Az istenek megmentenek – mondta Hoyt, és megpróbált felkönyökölni. – Te boszorkány vagy.
Az asszony elmosolyodott, s kezében a csészével a férfihez lépett. leült mellé, fél karral átölelte.
– Persze. Talán te nem?
Hoyt úgy döntött, megbántódni még van ereje.
– Nem. –mondta. –Igazi varázsló vagyok.

33. oldal, 2.fejezet - Morrigan keresztje (GABO 2007)

Kapcsolódó szócikkek: Hoyt Mac Cionaoith

Kör-trilógia sorozat · Összehasonlítás