Egyszer ​volt… (Egyszer volt... 1.) 63 csillagozás

Nora Roberts: Egyszer volt…

Libby Stone antropológus a Klamath hegység mélyén, kalyibába zárkózva dolgozik doktori értekezésén. Amikor egy éjjel különös jelenséget tapasztal, azt hiszi, repülőgép-szerencsétlenséget lát. A helyszínre érve megment egy férfit, akit otthonába visz, hogy újra talpra állítsa. Libbyt elbájolja, de ugyanakkor aggodalommal is tölti el az idegen, aki teljesen különbözik minden eddig ismert férfitól. Caleb Hornblowernak ugyanakkor fogalma sincs arról, ki is ő valójában, vagy honnét is származik. Amikor lassacskán visszanyeri emlékezetét, rájön, hogy időutazó pilótaként tévedésből századokkal korábban kötött ki. Amikor végre sikerül elfogadtatnia Libbyvel ezt az igazságot, a szerelmes lány segít a férfinak, hogy visszatérhessen a maga korába. De vajon rádöbben-e Caleb a búcsú pillanatában, hogy élete és kora itt és most, csak Libbyvel együtt lehet a helyén?

Eredeti cím: Time Was

Eredeti megjelenés éve: 1989

A következő kiadói sorozatban jelent meg: A The New York Times sikerszerzője Harlequin Magyarország

cicus61 P>!
Nora Roberts: Egyszer volt…

Én is azt hittem, kicsit több lesz a történetben a sci-fi rész, de leginkább „csak” a romantikus szál a domináns. Amivel nincs is gond, csak már kicsit elég a csöpögős érzelmekből :) Kár hogy nem dolgozta ki jobban a sci-fi szálat is, kicsit felpörgött volna a könyv. Ahogy néztem a 2. részt, majdnem ugyanez, csak más szereplőkkel, ahogy a több részes sorozatoknál csinálja az írónő. Ezért nagyon ritkán olvasom el a sorozatait, mert majdnem ugyanaz mind.

Csoszi>!
Nora Roberts: Egyszer volt…

Mit tesz az ember lánya, ha véletlenül egy jóképű 23. századbeli pilóta kerül az útjába? Naná, hogy beleszeret. Kellemes humoros történet, bár néhol picit meseszerűnek éreztem. Jó lett volna valamivel többet megtudni a jövőbeli dolgokról. Libby és Caleb között nagyon hamar kialakult a vonzalom, de ebbe egy cseppnyi tartózkodás vegyült, ugyanis mindketten meg voltak győződve arról, hogy kapcsolatuk rövid időn belül véget ér, hiszen a férfinek vissza kell térnie a saját korába. Mivel ez egy romantikus könyv, természetesen a happy end nem maradt el. Én azért picit szomorú voltam, hogy Caleb többet nem találkozik a családjával.

Crona>!
Nora Roberts: Egyszer volt…

Végre rá tudtam venni magam hogy elolvassam, mert nem igazán szeretem az időutazós könyveket. De ahogy elkezdtem olvasni utána már alig bírtam lerakni annyira jó volt. Azt hittem hogy nagyon unalmas lesz, de tévedtem. :)

meteoritastar>!
Nora Roberts: Egyszer volt…

Nem kell megijedni. Ez nem valami nagy scifi történet. Ha nem nézzük azt a pár jelenetet, ahol a hajó is szerepel vagy azt a pár eszmecserét, gondolatot erről vagy az időutazásról, akkor ez egy sima romantikus történet. Sajnálatomra. Az alap ötlet nagyon jó. De nem használta ki az írónő a lehetőségeit.
Így is olvasatta magát a történet. Aranyosak voltak a szereplők. Mosolygos szituációk, pl. mikor Caleb ismerkedett ezzel az évvel és a szokásokkal, használati tárgyakkal. Több ilyen kellett volna még bele.
Összességében tetszett. Könnyed esti kikapcsolódás.

Ani249>!
Nora Roberts: Egyszer volt…

Nem igazán olvasok fantasyt, de N.R. könyveit szeretem. A történet megmaradt a szokásos romantikus történetnek, annak ellenére, hogy a főszereplő férfi a jövőből érkezett. Nagyon szórakoztató olvasmány volt. Jókat mosolyogtam Caleb beilleszkedésén. Kíváncsi voltam, hogy mennek vagy maradnak. :)

Nora Roberts: Egyszer volt…

Romantikus lelkem elégedett újra. Ez a regény örömmel töltötte el.
Mert szeretem az időutazós könyveket, s ebben mindkét főszereplő kedvemre való volt. Az aranyszemű lány is, a roppant férfias fiú is. A történet épp annyira volt romantikus, mint amennyire kellett, de szerencsére a humort sem nélkülözte. Szerettem, ahogy Libby különösen félénk és gyanakvó lányból magabiztos, kezdeményező, kacagó és szenvedélyes szerelmessé vált, s kedvesének sokszínű lényét is, aki annyiféleképpen tudta szeretni és becézni a lányt. Jó lett volna többet megtudni a „jövőről”, de itt nem az volt a fontos. Hanem az, ahogy egyre jobban megbíztak egymásban, egyre közelebb kerültek egymáshoz, én pedig elégedett sóhajjal, édes nyugalommal eltelve tettem le a könyvet, mint a macska, amely épp egy nagy adag tejfölt kebelezett be.

Szabóné_Erdős_Gyöngyi >!
Nora Roberts: Egyszer volt…

Caleb az (űr)hajóbalesetét követően Libby kanapéján eszmél magára. Az agyrázkódás, a zúzódások fájdalma, és a közelmúlt eseményeire vonatkozó emlékeinek feltöredezettsége mellett is hatalmas megrökönyödést okoz neki a környezet, a hegyi ház, ahol a falak kőből, a padló fából van, és a tűz a kandallóban igazi lánggal ég és valóban füstszagú. El kell fogadnia, ha nehezen és lassan is, hogy nemcsak lezuhant, de visszafelé is haladt, cirka 250 évet az időben, ez itt nem egy különös skanzen, nem egy tudományos kísérlet, hanem Libby családjának a háza, és a nő, bár tényleg gyönyörű, segítőkész és gondoskodó, de alapvető bizalmatlansággal fogadja a férfi érdekes, idegennek és lekezelőnek ható hozzáfűzéseit. Aztán viszont neki kellene valahogy megbarátkoznia a gondolattal, hogy a férfi őszinte és tényleg a távoli jövőből pottyant ide. Ez persze mit sem változtat azon, hogy mágnesszerűen vonzzák egymást és olyan szokatlanul heves szenvedélyt ébresztenek egymásban, amilyennel még egyikük sem találkozott.

MoMe>!
Nora Roberts: Egyszer volt…

Aranyos kis történet volt,aranyos kis jelenetekkel.Az alaptörténet tetszett,de szerintem ebből többet is ki lehetett volna hozni.Elég sablonosra sikerült,de mégis magával ragadott,és vitt magával.spoiler Rengeteg párbeszéd miatt gyorsan haladós és nem terheli le az agyat,tökéletes kis kikapcsolódás.

L_Sandra>!
Nora Roberts: Egyszer volt…

Nora Roberts könyvei off a könnyed, aranyos romantikus történeteket jelentik számomra. Ez a könyv is ilyen, azt hittem az időutazás, a sci-fi vonal erősebb lesz benne. Libby és Caleb ketten elzárva a külvilágtól ismerkednek, miután Libby megtalálta az eszméletlen férfit. Caleb eleinte haza akar jutni a jövőbe, miközben ismerkedik a számára a történelemből ismert tárgyakkal, aztán ahogy dolgozik a haza úton Libby és ő közelebb kerülnek egymáshoz. Sajnos, az első közeledés után számítottam a végkifejletre, de ettől függetlenül ez egy szórakoztató, kikapcsolódást nyújtó könyv volt számomra ☺️☺️

Nashira>!
Nora Roberts: Egyszer volt…

Az alapötlet nagyon jó volt. A kidolgozása sajnos felszínesre sikeredett.
Mindenesetre a műnek a számlájára írható, hogy csak a felénél vettem észre, hogy mindössze két szereplővel találkoztam addig az egész könyvben. Valahogy nem volt szükség többre. A részletek kidolgozottságát ugyan nem pótolta az érzelmek gazdag leírása, és tele volt jó ötletekkel és briliáns átkötésekkel, a végén mégis csalódva tettem le a könyvet. A történet felétől már szükség lett volna több szereplőre, több párbeszédre, az utazás előkészületeinek kicsit részletesebb leírására, és így tovább. Ezek nekem nagyon hiányoztak.

– Mit nem mondanál meg?
– Hogy kívánlak.

Ninácska P>!

A lényeg az, amit kincsként őrizhet majd a szívében, hogy a lány kész lett volna vele tartani a veszélyeket is tartogató ismeretlenbe.

387. oldal - Egyszer volt... (Harlequin Magyarország, 2009)

Ninácska P>!

Mivel pedig szereti, mindent meg fog tenni, hogy segítségére legyen, beleértve azt is, hogy elfogadja a helyzetük jelentette korlátokat.

252. oldal - Egyszer volt... (Harlequin Magyarország, 2009)

Anó P>!

– Nem te ülsz egy űrhajószerű valamiben, egy emberrel, aki azt állítja, hogy a huszonharmadik századból jött.
– Ez igaz. Én viszont itt ülök a hajómban, egy nálam több száz évvel idősebb hölgy társaságában.

Anó P>!

Ha az a világ érdekel, ami lesz, a csillagokra kell tekintenünk.

Anó P>!

Másnap reggelre Cal már egészen jól érezte magát. Mármint ahhoz képest, hogy még meg sem született, gondolta.

Anó P>!

A gömbölyded, fiatal pincérnő odatipegett az asztalhoz. Piros kötényt viselt, amelyen a Rocky étterme felirat, és néhány paradicsomfolt díszelgett.

Egyszer volt... sorozat · Összehasonlítás